خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » حسن جوهرچی: حادثه‌ای که آن را هولناک‌ترین اتفاق دوران کاری‌اش می داند

حسن جوهرچی: حادثه‌ای که آن را هولناک‌ترین اتفاق دوران کاری‌اش می داند

نزديك بود به سمت عراق شليك كنم

حسن جوهرچي در سال ۱۳۴۷ در تهران متولد شد. وي كارشناسي تئاتر را از دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران دارد.

 بازي در سينما را در سال ۶۷ با «فيل در تاريكي» كه بعد از 15 سال كامل شد شروع كرد. اولين بازي مطرح او در سينما در سال ۷۰ با فيلم «برخورد» به كارگرداني سيروس الوند بود، اما با بازي در سريال «در پناه تو» بود كه در سال ۷۷ به شهرت رسيد.

او درباره حادثه اي كه آن را هولناك ترين اتفاق دوران كاري اش مي خواند، مي گويد: در سال 71 مشغول بازي در فيلم «بر بال فرشتگان» به كارگرداني جواد شمقدري بودم و فيلمبرداري در منطقه اي در اروندكنار در انتهاي رود اروند در ۵۲ كيلومتري جنوب آبادان و در حدود ۳۰۰ متري خاك كشور عراق انجام مي شد. در يك سكانس من بايد با يك آرپي جي 7 به يك هليكوپتر شليك مي كردم. دوربين را با توجه به جهش نور خورشيد تنظيم كرده بودند. گلوله آرپي جي7 هم واقعي بود. درست در لحظه اي كه گفتند صدا، دوربين، حركت؛ مدير تداركات، حسين لبافي سريع گفت شليك نكن! شليك نكن! همه گروه متعجب شدند و پرسيديم چرا؟ گفت اگر به اين سمت شليك كنيد مستقيم به خاك فاو عراق فرود مي آيد. اگر اين شليك به اشتباه انجام شده بود فاجعه اي به بار مي آمد. بعد از گذشت  سال ها با وجود اين كه خوشبختانه آن اتفاق رخ نداد، اما هر بار كه كارنامه كاري ام را مرور مي كنم اين اتفاق به عنوان بدترين و هولناك ترين حادثه برايم مرور مي شود. چراكه اگر آن اشتباه رخ داده بود عواقب بدي را براي من به همراه داشت. آن هم زماني كه تازه جنگ تمام شده بود.

منبع: جام جم


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عکسهای جالب آزاده صمدی

عکسهای جالب آزاده صمدی و زندگینامه

 آزاده صمدی بازیگر معروف ایرانی است که با سن کمش طرفداران زیادی دارد . در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *