خانه » آرایش و زیبایی » آرایش مو » چگونه با سشوار موهای مان را حجیم و براق کنیم؟

چگونه با سشوار موهای مان را حجیم و براق کنیم؟

هر چند که استفاده از سشوار برای سلامت و عمر مو هایتان مضر است اما اگر آن را برای حالت دادن یا صاف کردن مو هایتان انتخاب می کنید با توجه به چند نکتهٔ ساده می توانید مو هایتان را حجیم تر و پرپشت تر و مقداری هم براق نشان دهید. آموزش سشوار کشیدن و حجیم کردن مو

آموزش سشوار کشیدن و حجیم کردن مو

این نکات عبارتند از :

۱ – برس های فلزی برای سشوار کشیدن مناسب ترین هستند و بهترین شکل را به مو هایتان خواهند داد.

۲ – هنگام استفاده از سشوار، آن را روی مو هایتان حرکت دهید و یکجا نگه ندارید، زیرا حرارت ثابت سشوار به مو هایتان آسیب خواهد زد.

۳ – تلاش کنید سرهای مخصوص پخش کننده حرارت و باد را سر دهانه سشوارتان وصل کنید تا حرارت بر سطح مو هایتان پخش شود، به ویژه اگر مو هایتان مجعد است، استفاده از این سر ها سبب می شود آن ها شکل و فرم دلخواه را به دست آورند. گرچه استفاده از سرهای ویژه، زمان سشوار کشیدن را طولانی تر خواهد کرد.

۴ – اگر می خواهید پس از سشوار کشیدن مو هایتان برق بیفتد، از باد گرم سشوار استفاده کنید. هر چه بیشتر از باد سشوار و برس روی یک بخش از مو هایتان استفاده کنید، مو هایتان بیشتر برق می افتند، ولی در این صورت امکان صدمه دیدن مو هایتان در اثر باد داغ سشوار نیز افزایش می یابد که اگر این کاربا فاصله انجام شود کمتر آن ها را دچار مشکل می کند.

۵ – مو هایتان را به دور برس بپچید و در حالی که سشوار را روی آن ها گرفته اید، به آرامی مو ها را از برس باز کنید. برای اینکه مو هایتان کمتر آسیب ببینند، بهتر است سر مخصوص پخش حرارت و باد سشوار را بر سر لوله آن نصب کنید.

۶ – برای اینکه ساقه مو هایتان در اثر باد سرد سشوار نسوزد، پس از سشوار کشیدن هر بخش از مو هایتان، چند ثانیه صبر کنید تا آن بخش از آن ها خنک شود. سپس دوباره کار خود را تکرار کنید.

۷ – اگر دوست دارید مو هایتان حجم پیدا کنند، بخش کوچک از مو هایتان را انتخاب کنید. آن بخش را دور برسهایی که به نسبت اندازهٔ مو بزرگ تر باشند بپیچید و خلاف جهت ریشه مو هایتان بکشید. هم زمان سشوار را هم روی آن بگیرید.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع : پارسینه

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *