خانه » اخبار روز » 7 نفر از سیاستمداران بزرگ جهان در 20 سالگی چه می کردند؟ +تصاویر

7 نفر از سیاستمداران بزرگ جهان در 20 سالگی چه می کردند؟ +تصاویر

یاست پالیسی میک با انتشار گزارشی به فعالیت ها و آنچه رئیس جمهوری آمریکا، صدر اعظم آلمان، رهبر کره شمالی، رئیس جمهوری ایران، رئیس جمهوری روسیه، نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری سوریه در سن 20 سالگی به آن مشغول بودند پرداخته شده است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا

اوباما پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه کلمبیا در سال 1983 در رشته علوم سیاسی، به شیکاگو رفت و آنچنان که گفته می شود به موسسه های خیریه برای کمک به افراد کم درآمد پیوست. او پیش از آنکه در سال 1988 به دانشکده حقوق هاروارد برود، کمی به خودش توجه کرد و ضمن انجام چند سفر، به دیدار خانواده اش در کنیا رفت.وی همچنین پیش از آنکه برای اتمام درسش به دانشگاه کلمبیا در نیویورک برود، دو سال را در دانشکده اکسیدنتال سپری کرد.

7 نفر از سیاستمداران بزرگ جهان در 20 سالگی چه می کردند؟ +تصاویر

بر اساس برخی گزارش ها، اوباما در آن زمان الکل و ماری جوانا مصرف می کرده است.

ولادیمر پوتین، رئیس جمهوری روسیه

پوتین بر آن بود تا پیش از آنکه دوره تحصیلاتش در دانشگاه را به اتمام برساند در بخش اطلاعات فعالیت کند. وی پس از آنکه مدرکش را در رشته حقوق دانشگاه مرکزی لنینگراد دریافت کرد، در آژانس های امنیتی روسیه مشغول به کار شد. در آنجا پوتین نخست به عنوان رئیس دبیرخانه شد و سپس به عضویت سازمان مقابله با جاسوسی درآمد و پس از آن وارد دوره های آموزش عملیات شد. او پس از آنکه تحصیلات تکمیلی اش را به اتمام رساند به مدت 10 سال به عنوان افسر اطلاعاتی مشغول به کار شد.

7 نفر از سیاستمداران بزرگ جهان در 20 سالگی چه می کردند؟ +تصاویر

با آنکه جزئیات زندگی پوتین کمی محرمانه است اما گفته می شود که وی همزمان با حضور در دانشگاه اوقات فراغتش را به آموزش جودو می گذارند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان

او با نخستین همسرش «اوریچ» که یک دانشجوی فیزیک بود در سال 1974 در دانشگاه لیپزیک زمانی که مرکل تنها 20 سال داشت، آشنا شد. مرکل با همسر نخستش در سال 1977 ازدواج کرد و به طور جداگانه زندگی را آغاز کردند زیرا اگر آنها می خواستند با یکدیگر زندگی کنند باید به طور کامل قوانین نظام وقت آلمان را رعایت می کردند.

مرکل در حالی مدرک تحصیلی خود را دریافت کرد که به عنوان گارسون کار می کرد و در یک اتاق 100 فوتی به همراه همسرش زندگی می کرد. در این اتاق همچنین سرویس بهداشتی و حمام نیز قرار داشت.

7 نفر از سیاستمداران بزرگ جهان در 20 سالگی چه می کردند؟ +تصاویر

نخستین ازدواج مرکل با طلاق در سال 1982 به پایان رسید. او مجددا در سال 1988 با جاشیم سوار استاد شیمی از برلین ازدواج کرد. گفته می شود که وی هنگام تحصیل در دانشگاه مشروبات الکی مصرف می کرده است.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه

اسد 20 سالگی اش را با تحصیل در علم پزشکی در دانشگاه دمشق گذراند و در سال 1988 فارغ التحصیل شد. در حالی که وی برای پزشک شدن درس می خواند و دوره کارورزی خود را به عنوان چشم پزشک در بیمارستان نظامی در خارج از دمشق طی می کرد، هیچ برنامه ای برای ورود به دنیای سیاست نداشت. برادر بزرگ تر وی باسل، کسی بود که پس از پدرش قدرت را در اختیار می گرفت اما پس از مرگ باسل در تصادف رانندگی، بشار به عنوان جانشین پدرش معرفی شد.

7 نفر از سیاستمداران بزرگ جهان در 20 سالگی چه می کردند؟ +تصاویر

اسد به عنوان پزشک ارتش در دمشق فعالیت می کرد و سپس به لندن رفت. وی هیچ انگیزه ای برای بازگشت به سوریه نداشت و در آن زمان هیچ گونه تمایلات سیاسی نیز نداشت.

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس

کامرون پس از فارغ التحصیلی از دانشکده براسنوس آکسفورد لندن با دریافت مدرک شاگرد اولی، به مدت 5 سال در مرکز تحقیقاتی حزب محافظه کار مشغول به فعالیت بود.

7 نفر از سیاستمداران بزرگ جهان در 20 سالگی چه می کردند؟ +تصاویر

در حالی که کامرون به عنوان یک محقق پرتلاش و باهوش در مرکز تحقیقات حزب محافظه کار فعالیت می کرد، به عضویت باشگاه بولینگدون این دانشگاه نیز درآمد. این باشگاه به محلی که در آن مشروبات الکلی سنگین سرو می شد و رفتارهای خشن و بد در آن صورت می گرفت مشهور است و کامرون همواره از صحبت کردن در این باره خودداری می کرد.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی

اغلب مسائل زندگی جونگ اون به ویژه جوانی وی و حتی سال تولدش محرمانه و رمزآلود است. وی در دانشگاه نظامی کیم ایل سونگ حضور داشت و گفته می شود که پیش از 30 سالگی به عنوان همراه کیم جونگ ایل، پدرش و رهبر سابق کره شمالی در بخش های نظامی حضور داشته است. زمانی که وضعیت سلامت پدرش بد شد، کیم به یک ژنرال نظامی 4 ستاره و رئیس کمیته مرکزی ارتش در حزب کارگر تبدیل شده بود و از اعضای کمیته مرکزی آن محسوب می شد.

7 نفر از سیاستمداران بزرگ جهان در 20 سالگی چه می کردند؟ +تصاویر

کیم یکی از هوادارن سرسخت تیم بسکتبال شیکاگو بود و دنیس رادمن بازیکن سابق این تیم را که در سال 2012 به کره شمالی رفت دوست داشت.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران

وی پس از آنکه مدرک کارشناسی خود را در رشته حقوق قضایی در دانشگاه تهران گرفت، به شهرهای مختلف ایران سفر کرد و به ایراد سخنرانی هایی علیه شاه و در حمایت از آیت الله خمینی پرداخت. فعالیت های وی منجر به آن شد که روحانی ایران را ترک کند و به رهبر ایران که آن زمان در پاریس در تبعید بود، بپیوندد.

7 نفر از سیاستمداران بزرگ جهان در 20 سالگی چه می کردند؟ +تصاویر

برخلاف سمت مذهبی وی که یک حجت الاسلام است، در اواخر 20 سالگی اش بارها به دلیل اتهامات همکاری با روحانیت بازداشت شده بود.

روحانی در اسکاتلند درس خوانده است. گفته می شود که وی به راحتی فارسی، انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی و روسی صحبت می کند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری تسنیم

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *