خانه » گوناگون » بانوی فانوس به دست کیست؟ +عکس

بانوی فانوس به دست کیست؟ +عکس

به نقل از ویکتیوریا وب: “فلورانس نايتينگل” در 12 مه سال 1820 درفلورانس به دنيا آمد و او را به نام شهر زادگاهش ناميده اند.

 

پدر او “ويليام ادوارد نايتينگل” پسر يک بانکدار معروف بود و هنگاميکه 21 ساله بود ارثيه هنگفتي از عمويش به او رسيد وي در سال 1818 ازدواج کرد که حاصل آن دو دختر است که يکي از آنان بانوي فانوس به دست است.

زمانيکه فلورانس در حال رشد و بالندگي بود در جامعه محدود آن زمان تحصيل و حضور دختران در جامعه ننگ به شمار مي آمد اما وي که شخصي مهربان و رئوف بود شروع به بازديد از فقرا کرد و يکي از کارهاي محبوبش نگهداري از سالمندان و بيماران بود. او به مريضخانه هاي شهر سرک ميکشيد و مشاغل موجود براي زنان را در آنجا مورد بررسي قرار ميداد. آن زمان بيشتر پرستاران زنان تن فروشي بودند که در اثر جبر زمان و براي تامين مايحتاج خود از بيماران نگهداري ميکردند.

بعد از شروع جنگ بزرگ در اروپا کشتار و خونريزي همه جا را فرا گرفت و نياز به پرستار و مراقب از بيماران و زخمي ها بيشتر شد. گفته ميشود به قدري کشته و زخمي در ميادين جنگ وجود داشت که مشخص نبود چه کساني زنده و چه کساني کشته شده اند . روزها خيابانها به ميادين جنگ تبديل ميشد و شبها کشته ها و زخمي ها روي هم کنار ديوارها مي افتادند. در اين زمان اين بانوي مهربان فانوس به دست گرفته و شبها در ميدان هاي جنگ به کمک زخمي هاي باز مانده ميرفت و آنها را به جاي امني انتقال ميداد.

او در 13 آگوست سال 1910 در سن 90 سالگي در انگلستان درگذشت. در اکثر کشورهاي دنيا روز تولد وي با نام روز پرستار نامگذاري شده است.

 

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *