دوشنبه 3 اردیبهشت 1397
خانه » گوناگون » ابزارهای آدمخواری در قرن نوزده + عکس

ابزارهای آدمخواری در قرن نوزده + عکس

افکارنیوز: روزی روزگاری، قبیله های فیجیایی، اسیران خود را با این چنگال ها می خوردند؛ اما امروز آنها در مزایده ای به فروش رفتند تا به خانه ای مدرن و متمدن بروند!

 در سنت این کشور، ظاهرا از سر نفرت و شاید برای بالا بردن هزینه هزینه دشمنی، گوشت اسیران با چنگال های بسیار محکم کنده و خورده می شده است.

در مزایده ای ۷ عدد از این چنگال ها به قیمت ۳۰۰۰۰ دلار به فروش رسید؛ در حالی که قیمت ابتدایی آنها ۱۶۰۰ دلار برآورد شده بود. صاحب آنها ۲۰ سال پیش به قصد جمع آوری سلاح های قرون وسطی و هنرهای قبیله ای خریداریشان کرده بود.

آدم خواری یا کانیبالیسم (به انگلیسی: Cannibalism)‏ عادت یا رسم خوردن گوشت انسان است به وسیله انسانی دیگر. باستان شناسان نشانه هایی از این عادت یا رسم را در جامعه های ابتدایی یافته اند. بررسی های مردم شناسان نشان می دهد که آدم خواری انگیزه های گوناگون داشته است که مهم ترین آنها عبارت است از:

خوردن گوشت انسان به عنوان یک ماده غذایی:

بعضی از قبیله های سیاه پوست گینه، در آفریقا، گوشت انسان می خوردند و برای تهیه آن به قبیله های دیگر حمله می کردند و اسیر می گرفتند.اسیران را، مانند گاو و گوسفند، می چراندند تا پروار شوند.اسکیمو ها نیز هنگام دست نیافتن به هیچ گونه ماده غذایی گوشت انسان می خوردند.

خوردن گوشت انسان برای نشان دادن مهر یا کینه:

بعضی از قوم های آدم خوار برای بزرگداشت خویشان و بزرگان قوم و قبیله خود، و دست یافتن به روح و نیرو و صفت های خوب آنها، گوشت آنها را، پس از مرگ، می خوردند. ماساژت ها، که در دوره هخامنشیان در کناره شمال شرقی دریای خزر می زیستند، برای بزرگداشت خویشامندان سالمند خود، آنها را قربان می کردند و گوشتشان را می خوردند. بعضی از قوم های آدمخوار نیز برای نشان دادن خشم و نفرت و کینه خود گوشت دشمنان خود را می خوردند.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جهت مطالعه

محیط مناسب جهت مطالعه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ایجاد محیطی که برای شخص و جهت مطالعه مناسب باشد، اهمیت بسیار زیاد دارد. ولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *