خانه » دانستنیهای خانواده » قبل و بعد از عروسی فراموش نکنید

قبل و بعد از عروسی فراموش نکنید

قرار است تا یکی دو ماه آینده ازدواج کنید و حتی از فکر کردن به آن تاریخ هم دچار دل شوره و یک جور حس شادی عجیب و غریب می شوید؟ خب، با این اوصاف و با توجه به حجم کارها و برنامه ریزی هایی که در این هفته های آخر باید به همه شان رسیدگی کنید، طبیعی است که بعضی نکات کوچک ولی مهم را فراموش کنید. برخی از این نکات کوچک فقط همان یکبار تکرار می شود و اگر همین حالا به آنها رسیدگی نکنید، بعد از مراسم به شدت افسوس خواهید خورد.

البته با خودتان فکر نکنید که این داستان به چند هفته باقی مانده قبل از مراسم عروسی ختم می شود، چون کارهای مهمی هم هست که عروس و داماد باید بلافاصله بعد از مراسم، انجامشان دهند اما در میان برنامه های ماه عسل، پاگشا و… کلا قضیه را فراموش می کنند و وقتی یادش می افتند که دیگر خیلی دیر شده است.

دوست دارید بدانید که عروس و دامادهای جوان معمولا چه کارهای مهمی را فراموش می کنند؟

1. پذیرایی از عکاس، فیلم بردار و …

شاید حالا برایتان عجیب باشد ولی در روز عروسی آنقدر با عکاس، فیلم بردار و گروهشان کار دارید و دلتان می خواهد که همه جا و در هر لحظه دم دستتان باشند که به طور کلی فراموش می کنید آنها برخلاف ربات به غذا، آب و استراحت احتیاج دارند! بهتر است از قبل این وظیفه را به یکی از نزدیکانتان محول کنید و سفارش کنید که یادشان نرود برای آنها هم شام کنار بگذارند. شک نکنید که نتیجه این کار را در کیفیت آلبوم عروسی که بعدا دستتان می رسد، خواهید دید!

شاید هدیه دادن به مهمانان آنقدرها هم مهم به نظر نرسد ولی یکی از جزئیات خوشایندی است که در یاد دوستان، آشنایان و اقوامتان می ماند.

2. هدیه برای ساقدوش ها و یادگاری برای مهمانان

شاید هدیه دادن به مهمانان آنقدرها هم مهم به نظر نرسد ولی یکی از جزئیات خوشایندی است که در یاد دوستان، آشنایان و اقوامتان می ماند. در ضمن ساقدوش هایتان هم واقعا مستحق تشکر شما و همسرتان هستند و فراموش کردنشان یک کم لطفی جدی به حساب می آید.دوست دارید این بخش هدیه دادن را هیجان انگیز تر کنید؟ کار را بر عهده پست بگذارید. شادی و هیجان ساقدوشتان در لحظه ای که هدیه اش را دریافت می کند، به طور قطع به هزینه اش می ارزد.

هیچ چیز بدتر از این نیست که 3-4 هفته بعد از مراسمتان به مهمان ها زنگ بزنید و بگویید که چقدر از اینکه آنها را در جشنتان دیده اید، خوشحال هستید!

3. دفتر یادگاری و خودکار

حتما کنار در ورودی سالن، یک دفتر و چند تا خودکار قرار دهید تا دوستان، آشنایان و مهمانان موقع خروج، آرزوها، خاطرات و یادگاری هایشان را برای شما بنویسند. شاید شما در آخرین لحظه یاد این کار بیفتید ومجبور شوید به همین دفترهای عادی بسنده کنید ولی حالا که ما این نکته را به شما گوشزد کردیم، با کمی جستجو در اینترنت می توانید ایده های جالبی پیدا کنید که همان کار دفتر را انجام می دهند ولی به آن اندازه هم عادی و پیش پا افتاده نیستند.

حتما کنار در ورودی سالن، یک دفتر و چند تا خودکار قرار دهید تا دوستان، آشنایان و مهمانان موقع خروج، آرزوها، خاطرات و یادگاری هایشان را برای شما بنویسند.

4. آلبوم کارت دعوت

شرط می بندم که خیلی ازعروس ها حتی به فکرشان هم نمی رسد که چنین یادگاری جالبی از کل مراسم های مربوط به ازدواجشان داشته باشند، درحالیکه کافی است از همان ابتدا، یکی از کارت دعوت های مراسم نامزدی، عقدکنان، حنابندان، عروسی و … را برای خودتان نگه دارید و در روز عروسی این مجموعه را در اختیار عکاستان هم قرار دهید تا چند تا عکس خوب، جالب و حرفه ای از آنها بگیرد.

قبل و بعد از عروسی فراموش نکنید

5. شارژر موبایل و دوربین

آماده شدن آلبوم عروسی قطعا چندین هفته و حتی چندین ماه زمان می برد و شاید شما دوست داشته باشید که پیش از آن چندتایی عکس نه چندان حرفه ای اما صمیمانه و خودمانی از خود و مهمانانتان داشته باشید. شاید هم بخواهید از تک تک اتفاقات آرایشگاه و در حالی که دارید برای مراسم عروسی آماده می شوید، عکس بگیرید ولی نتوانید از پس هزینه آفیش عکاس برای آرایشگاه برآیید.

و هیچ چیز بدتر از این نیست که 3-4 هفته بعد از مراسمتان به مهمان ها زنگ بزنید و بگویید که چقدر از اینکه آنها را در جشنتان دیده اید، خوشحال هستید!

خب اینجاست که یک دوربین دیجیتال به کارتان می آید به شرطی که شما شارژرش را فراموش نکنید. درضمن حتما شارژر تلفن همراهتان را همراه داشته باشید چون از صبح تا آخر شب که مراسم تمام شود، حتما به آن احتیاج پیدا می کنید.

6. تشکر

شاید اصلا فکرش را هم نکنید که در لحظات آخر مراسم چه قدرهمه چیز روی دور تند قرار می گیرد ولی واقعیت این است که در آن لحظات شما اصلا فرصت نمی کنیداز مهمانان به ویژه غریبه تر ها از جمله رئیس، همکار و… تشکر کنید و هیچ چیز بدتر از این نیست که 3-4 هفته بعد از مراسمتان به مهمان ها زنگ بزنید و بگویید که چقدر از اینکه آنها را در جشنتان دیده اید، خوشحال هستید! بهتر است از همین امروز 15 دقیقه از وقتتان را به نوشتن یادداشت های تشکر (آن هم از نوع شخصی اش، نه یک جمله کلیشه ای که برای همه مهمان ها از پدر و مادر، تا پسرخاله و همکارتان یکی است) اختصاص دهید. بعدا می توانید این یادداشت هارا به صورت ایمیلی، پیامکی یا پستی به دستشان برسانید.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: نوعروس

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *