خانه » دانستنیهای خانواده » همسر شما هم شکاک است؟

همسر شما هم شکاک است؟

وقتی افراد همدیگر را دوست دارند به یكدیگر عشق می ورزند و به هم اعتماد دارند اما از زمانی كه شك ایجاد می شود ذره، ذره عشق بین زوجین رو به زوال می رود و دو طرف از هم دور می شوند.

زندگی با همسر شكاك :

شك از آن موضوعاتی است كه در زندگی همه انسان ها وجود دارد. اما گاهی می تواند دردسرآفرین شود و زندگی را ویران كند مثل زمانی كه به همسر خود شك می كنید. اگر همسر شكاك دارید یا خودتان شكاك هستید این مطلب را بخوانید.

بی گدار به آب نزنید! كنار آمدن با یك همسر شكاك ظرافت های خاص خودش را دارد. امكان دارد گاهی كه اتاق را ترك می كنید سراغ تلفن همراهتان رود و یا وقتی نیستید، دور از چشم تان حساب های كاریتان را چك كند، و یا وقتی برای یك قرار دوستانه بیرون می رود بارها با شما تماس بگیرد و اگر كمی بیش از انتظارش بیرون بمانید، پرس و جوهایش را شروع می كند. گاهی احساس می كنید كه حریم خصوصیتان از بین رفته و مقاومت می كنید، مقاومت هایی كه نتیجه شان یا دعواست یا حساسیت بیشتر، اگر شما با چنین فردی زندگی می كنید، باید بیشتر از این واكنش های ساده مراقب ارتباطا تتان باشید. شمایی كه با یك همسر همیشه شكاك زیر یك سقف زندگی می كنید باید آداب زندگی با این آدم ها را بدانید : و اما

ریشه شك به همسر در كجاست؟

دو محور اصلی و بسیار مهم هر رابطه ای به خصوص در زندگی مشترك، اعتماد و احترام است و اگر هر كدام از این دو آسیب ببیند، ممكن است رابطه كاملاً از بین برود. در حقیقت این دو محور خط قرمزهایی هستند كه هیچ گاه نباید از آنها عبور كرد، شك به همسر از آن چیزهایی است كه می تواند هم احترام و هم اعتماد را از بین ببرد و به تدریج پناهگاه امن خانه و زندگی مشترك را به جهنم تبدیل كند.

برای جلوگیری از ایجاد شك باید چه اقدامی شود؟

اگر احتمال می دهید، یا مواجه شده اید با نمونه هایی از رفتارهای شكاك بودن همسر خود لازم است كه دروغ های كوچك را هم نگویید چه همسرتان شكاك باشد و چه نباشد. نخستین قدمی كه باید برای زندگی مشترك تان بردارید. صادق بودن است. اما منظور از دروغ تنها پنهان كردن موضوعات حیاتی نیست، دروغ های كوچك در مورد موضوعات به ظاهر بی اهمیت، بیشتر از آنچه كه فكر می كنید بر رابطه شما و قضاوتی كه همسرتان در مورد شما دارد، تأثیر می گذارند. پنهان كاری های كوچك می تواند آرام آرام همسرتان را نسبت به شما بی اعتماد كند و آن وقت نسبت به اصلی ترین موضوعات زندگی مشترك تان هم شك كند. شاید همسر شما به جای لجبازی و بی توجهی شما، برای بیرون آمدن از این وضعیت نیاز به كمك داشته باشد.

 

بگویید قبل از آنكه بپرسد

باور كنید كه سكوت موفق ترین ازدواج ها را هم نابود می كند. گاهی برای اینكه سكوت را بشكنید نیاز به اتفاق خاصی ندارید، حرف زدن در مورد موضوعات روزمره، عقاید برنامه ها می تواند، گفت و گوی دو نفره تان را گرم كند.

وقتی همسرتان ببیند بدون نیاز به كنجكاوی از همه روز شما خبر دارد، دیگر نیازی نمی بیند كه مخفیانه سر از همه كارهای شما در بیاورد.

انبار باروت را منفجر نكنید

اوضاع شما با دیگران فرق می كند، همسر شما یك انبار باروت است و برای منفجر شدن تنها به یك جرقه نیاز دارد. پس فرصت را برای منفجر شدنش فراهم نكنید. یادتان نرود كه هر اشتباه كوچكی می تواند یك ناامنی بزرگ برای او ایجاد كند و همسرتان را به این فكر بیندازد كه اگر بیشتر می گشتم و اگر بیشتر مراقبش بودم، اینطور نمی شد. شاید شما فكر كنید كاری نكرده اید اما قبل از آنكه در مورد كارهای تان قضاوت كنید باید موضوع را از دریچه نگاه او ببینید.

زندگی تان را فلج نكنید

شما نمی توانید به دلیل حساسیت های او از همه زندگی تان بگذرید، پیش از آنكه به سوختن و ساختن احتیاج داشته باشید، نیازمند اصول هستید. همسرتان چه بخواهد و چه نخواهد باید بداند چه محدوده هایی جای او نیست و در چه مواردی نباید دخالت كند یا حساسیت به خرج دهد. او حق ندارد مدام سرزده به محل كار شما بیایید و به دلیل حساسیت های بی مورد مثل، زندگی اجتماعی شما را فلج كند.

همه گذشته تان را رو نكنید

ممكن است وجود یك نامزدی یا ازدواج ناموفق آرام آرام حساسیت او را به شما زیاد كند، چون با گذشت زمان عشق او به شما بیشتر می شود و امكان دارد كه گاهی احساس خطر كند، كه نكند شما را از دست بدهد.

از مردهای دیگر تعریف نكنید

هر شوهری هر قدر هم كه قدرتمند و توانا باشد، باز هم در مقابل زنی كه دوستش دارد، خود را پر از عیب و ناتوان می بیند. و همسر شما از این قاعده مستثنی نیست.

و اما زمانی كه شك ایجاد می شود چه اتفاقی می افتد؟

صورت مسئله را پاك نكنید

این روزها وقتی با افراد حرف می زنیم، می بینیم كه ترس و نگرانی پشت اكثر حرف ها و رفتارها وجود دارد، در حقیقت از چیزی نگران هستند، اگر این نگرانی ها وارد زندگی مشترك شوند، مثلاً یكی از زوجین مدام با خود فكر كند كه وقتی همسرش از او دور است، مبادا با كس دیگری حرف بزند، مبادا از كس دیگری خوشش بیایید، در واقع فرد با این رفتارهای می خواهد صورت مسئله را پاك كند و به سراغ حل مسئله در درون خودش نرود.

آنها به خودشان شك دارند

در همه ما یك حس مالكیت وجود دارد، در واقع افراد نسبت به هر چیزی كه دوست دارند یك حس مالكیت دارند، و این حس ناشی از یك ترس درونی است، ترس از دست دادن، در حقیقت پشت رفتارهای كنترل گر و سوءظن آمیز، ترس از دست دادن وجود دارد این افراد انگار چیزی را در وجود خود كم دارند و می خواهند به نوعی این خلا را پر كنند، در واقع شك آنها به بیرون و طرف مقابلشان نیست، بلكه این شك نسبت به كامل بودن خودشان است.

حریم خصوصی كجاست؟

هر كسی برای خود یك حریم خصوصی دارد كه دوست ندارد كسی وارد آن شود. اگر زن و شوهر هم این حریم را رعایت نكنند ممكن است روز به روز از هم دورتر شوند.

به قول جبران خلیل جبران، در كنار هم بایستید اما نه بسیار نزدیك.

وقتی خودتان مقصر هستید

اگر از همان ابتدای زندگی زناشویی، شروع به كنترل همسرتان كنید، از ترس اینكه مبادا او روزی نسبت به شما غیرمتعهد شود در واقع ناخودآگاه او را به سمت غیرمتعهد شدن سوق می دهید.

اگر همیشه ترس از دست دادن همسرتان را دارید یا به همسرتان شك دارید، دو راه بیشتر ندارید یكی اینكه از همان ابتدا در دوران آشنایی آنقدر او را خوب بشناسید تا با توجه به شخصیت او ترس و شك نسبت به او برطرف شود. دوم اینكه آنقدر در رابطه زندگی زناشویی خود عشق و محبت بگذارید كه همسرتان نتواند به فرد دیگری توجه كند.

توجه توجه

اگر دچار شك و تردید نسبت به همسر خود شدید و بعد از مدتی متوجه شدید كه شك شما اشتباه بوده است، در صورتی كه همسرتان متوجه شك شما نشده باشد، بهتر است روی خودتان كار كنید تا كاملاً شك را فراموش كنید و اگر متوجه شك شما شده باشد، باید اول به اشتباه خود اعتراف كنید و از او عذرخواهی كنید بعد به نوعی با رفتارتان (نه كلام) نشان دهید كه كاملاً به او اعتماد دارید. بدون قید و شرط به همسرتان محبت كنید و عشق بورزید. چون در این صورت رابطه دلپذیرتر می شود و در نتیجه دوباره اعتماد و آرامش به زندگی شما باز می گردد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: سلامت نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *