خانه » اخبار روز » آمار جالب مجله آمریکایی از کابینه دکتر روحانی

آمار جالب مجله آمریکایی از کابینه دکتر روحانی

مجله آتلانتیک در گزارشی تصریح کرده تعداد فارغ التحصیلان مقطع دکتری دانشگاه های آمریکا در کابینه رئیس جمهور ایران بیشتر از کابینه رئیس جمهور آمریکا است.

مجله آمریکایی آتلانتیک در گزارشی نوشته است تعداد اعضای کابینه آقای روحانی که از دانشگاه های آمریکا با مدرک دکتری تخصصی فارغ التحصیل شده اند از تعداد اعضای کابینه آقای باراک اوباما که دارای این مدرک از دانشگاه های این کشور هستند، بیشتر است.

این گزارش افزوده در واقع تعداد دکترهای فارغ التحصیل آمریکا در کابینه رئیس جمهور ایران بیشتر از اعضای کابینه فارغ التحصیل دانشگاه های آمریکا در دولتهای کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، روسیه یا اسپانیا، روی هم رفته است.

آتلانتیک طبق آنچه در زیر می آید به مدارک اعضای کابینه دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران اشاره می کند.

محمد نهاوندیان، رئیس دفتر روحانی، فارغ التحصیل دکتری اقتصاد از دانشگاه جورج واشنگتن است.

جواد ظریف هم در دانشگاه سانفرانسیسکو درس خوانده و مقطع دکتری را در دانشگاه دنور گذرانده است. وی پنج سال در نیویورک زندگی کرده و نماینده ایران در سازمان ملل بوده است.

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران فارغ التحصیل مهندسی هسته ای از دانشگاه ام آی تی است. ضمن اینکه محمد واعظی، وزیر ارتباطات، درس خوانده مهندسی الکترونیک در دانشگاه های «ساکرامنتو و سن خوزه» است و مدرک دکتری اش را از دانشگاه لوییزیانا دریافت کرده است.

سایر اعضای کابینه روحانی، مدارج علمی را در دانشگاه های اروپا و ایران گذرانده اند. عباس احمد آخوندی، وزیر راه ایران دارای مدرک دکتری از دانشگاه لندن است و خود رئیس جمهور ایران هم درس خوانده دانشگاه گلاسکو اسکاتلند است.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری فارس


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. به خاطره همینه که دیدشون بازه به امید روزی که دانشگاه های ما هم بین المللی بشه

  2. بابا اقای کردان خدابیامرز هم دکترا داشت اونم از اکسفورد!!!!!!!!!!!!!!!!:D 😀

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *