خانه » کامپیوتر و اینترنت » تغییر مشخصات پاراگراف ها در Word

تغییر مشخصات پاراگراف ها در Word

متون تایپ شده در نرم افزار Word به صورت پیش فرض مشخصاتی مانند محل قرارگیری، چیدمان و فاصله دارد. این اندازه های پیش فرض در بسیاری از موارد نیازی به تغییر ندارد، اما گاهی ممکن است یک کاربر در بسیاری از متون نوشتاری خود در این برنامه نیازمند تغییر در اندازه ها و مشخصات پیش فرض باشد.

در این شرایط تغییر دائم مشخصات، کاری وقتگیر است و راه حل خلاصی از انجام این کار تکراری، تغییر مشخصات پیش فرض است. چنانچه شما هم قصد دارید این تغییرات را اعمال کنید و از این پس صفحات جدیدی که در نرم افزار Word ایجاد می کنید دارای چیدمان راست به چپ باشد یا فاصله بین خطوط دوبرابر فاصله پیش فرض آنها باشد، می توانید به این روش عمل کنید:

1 ـ ابتدا نرم افزار Word (نسخه 2007و 2010 یا 2013) را اجرا کنید.

2 ـ از ریبون بالای نرم افزار به تب Home رفته و بخش Paragraph را پیدا کنید.

3 ـ مقابل عبارت Paragraph، یک پیکان کوچک وجود دارد که با کلیک روی آن تنظیمات بیشتر این بخش در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نکته: شما می توانید به جای طی مراحل 2 و 3 در بخش خالی از صفحه، کلیک راست کرده و گزینه Paragraph را از منوی به نمایش درآمده انتخاب کنید.

تغییر مشخصات پاراگراف ها در Word

4 ـ در پنجره تنظیمات پاراگراف به تب Indents and Spacing بروید و درهریک از بخش های ذیل مشخصات موردنظر خود را تغییر دهید:

Alignment: تغییر چیدمان متون. (چپ، راست، وسط، justify)

Indentation: اگر قصد دارید متن شما جلوتر از خطوط دیگر تایپ شود (فاصله از لبه کاغذ) یا پیش از رسیدن به انتهای کاغذ عملیات پرش به خط بعدی صورت گیرد، می توانید مقادیر پیش فرض را در این بخش تغییر دهید.

Spacing: تعیین فاصله بین خطوط نیز در این بخش صورت می گیرد. شما می توانید با مشخص کردن مقادیر دلخواه در کادر Before, After، فاصله هرخط با خط قبلی و خط بعدی را مشخص کنید.

5 ـ در پایان برای تائید تغییرات صورت گرفته باید روی گزینه Set As Default کلیک کرده و در پنجره به نمایش درآمده گزینه all documents based on the same template را انتخاب و روی Ok کلیک کنید.

6 ـ از این پس تمام صفحات جدید در نرم افزار Word با مشخصاتی که شما تعیین کرده اید ایجاد می شود و برای اعمال تغییر در هریک از مشخصات می توانید مراحل فوق را دوباره تکرار کنید.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: جام جم آنلاین

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *