خانه » کودک و والدین » اگر کودکی از والدینش دزدی کرد بهترین رفتار چیست؟!

اگر کودکی از والدینش دزدی کرد بهترین رفتار چیست؟!

اگر والدین با رفتارهایی مانند دزدی کودکان مواجه شدند باید از کتک زدن یا رفتار تشویق آمیز نسبت به آنان خودداری کنند و با کنترل خود، به کودک نزدیک شوند.

هدف کودک از دزدی می تواند مطرح کردن خود باشد. برخی کودکان به دلیل ضعف در مهارت های ارتباطی برای جلب توجه همکلاسی هایشان، از جیب پدر و مادرشان پول بر می دارند و برای آنها هدیه می خرند.

گاهی هم کودک از ترس همکلاسی های قلدرش و برای قانع کردن آنها دست بهدزدی می زند تا از جمع همکلاسی ها طرد نشود یا مورد تعارض قلدران قرار نگیرد.بنابراین بهترین واکنش از سوی والدینی که با رفتار دزدی کودک مواجهه می شوند، همدلی است.

نباید در گام اول به دنبال علت رفتار باشیم چرا که در کودک مقاومت ایجاد می کند.

والدین باید در گام های بعدی، مهارت های ارتباطی مناسب به ویژه ابراز وجود را در کودک به وجود آورده و آن را تقویت کنند. کودکی که دزدی می کند و تن به خواسته های غیرمنطقی همکلاسی هایش می دهد، اعتماد به نفس پائینی دارد.

تقویت مثبت با گفتن کلمه «آفرین» در مقابل این نوع رفتار کودکان می تواند تشویق محسوب شده یا اقدام منفی مانند کتک زدن است، موجب افزایش چین رفتارهایی در کودکان می شود و هر دو اشتباه است.

نکته قابل توجه این است که کتک زدن کودک به خاطر رفتار دزدی، کابوس های شبانه و شب ادراری را در پی دارد. بنابراین والدین در مواجهه با این رفتار خودشان را کنترل و از خشونت و آسیب رساندن به فرزندشان دوری کنند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: فارس نیوز


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

بدون دیدگاه

  1. سلام این اتفاق بارها برای پسر 15 ساله ام افتاد ولی سعی کردم با محبت و در اختیار گذاشتن پول بحد نیازش و صحبتهای مکررخودش به این نتیجه رسید که توقعات زیادی داشته است خودم هم مدام دست بدعا بودم تا خداوند کمکم کند بحمدالله فعلا مورد مشکوکی دیده نشده است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *