خانه » داستان » داستان کوتاه و آموزنده ما همه مدیونیم!

داستان کوتاه و آموزنده ما همه مدیونیم!

خانوم علوی دبیر محبوب شیمی مدرسه وارد کلاس شد و بعد از سلام و حضور و غیاب چون در درس جلو بود به خاطر اینکه زمانی تا کنکور نمانده بود درباره نحوه تست زنی در کنکور با دانش آموزانش حرف زد. چیزی به پایان کلاس نمانده بود که خانوم علوی به دانش آموزانش گفت: ساناز و زهرا از شاگردان ممتاز کلاس هستند و به احتمال زیاد امسال در بهترین رشته قبول می شن پس بهتره در درساتون از این دو نفر کمک بگیرید. با این حرف ساناز با لبخند به پشت صندلیش تکیه داد برعکس گونه های برجسته زهرا سرخ شد. ساناز که رقیب درسی زهرا بود بلند شد و گفت: آره خانوم من حتما قبول می شم چون شب و روز دارم درس می خونم. ولی زهرا تنها با پر کردن گزینه خانواده شهید از بهترین دانشگاه قبول می شه و به نظرم این عادلانه نیست. قصد ساناز از این حرف در حاشیه قرار دادن هوش زکاوت زهرا در درسهایش بود.

زهرا باشنیدن این حرف بغض کرد و اشک در چشمان آبی تیره اش حلقه کرد. چیزی نمانده بود که بزند زیر گریه زهرا از خانوم علوی اجازه بیرون رفتن خواست. بعد از رفتن دخترک خوش اندام و مهربان کلاس خانوم علوی رو به ساناز کرد و گفت: تو میدونی بی پدری یعنی چی؟ من خانواده هر دوتونو می شناسم مادر زهرا با هزار زحمت داره خرج سه بچه اش رو میده. اگه او هم پدر داشت شاید وضع مالیشون مثل شما عالی بود و می تونست مثل تو توی چند کلاس تقویتی ثبت نام کنه و دهها کتاب کمک درسی گران قیمت بخره. ما همه به پدر زهرا و همه شهیدان دیگه مدیونیم پس بیایید بی انصاف نباشیم.

زمان پر کردن دفترچه های کنکور فرا رسیده بود. و زهرا همه دفترچه را چنانچه خواسته بودند پر کرد ولی گزینه خانواده شهدا را خالی گذاشت. مادرش وقتی موضوع را فهمید دستی به موهای پر پشت خرمایی دخترش کشید و گفت: هر جور خودت مایلی دخترم. ولی فکر نمی کنی این یک دروغه؟ زهرا بدون نگاه کردن به چشمان مادرش گفت: مامان من می خوام ثابت کنم… نگاهش به عکس پدرش افتاد و ساکت شد پدرش با لبخند همشگیش بهش نگاه می کرد. زهرا لبخندی از رضایت به مادرش زد. او افتخار می کرد که پدرش شهید شده.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

دست نوشته: سام امیری

منبع: داستانک


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

داستان طنز کوتاه

۳ داستان طنز کوتاه جالب و خوندنی

داستان طنز کوتاه موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. این داستان های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *