خانه » اخبار روز » واکنش اهالی فوتبال به رفتار زشت فردوسی پور

واکنش اهالی فوتبال به رفتار زشت فردوسی پور

دوشنبه شب هفته گذشته بود که عادل فردوسی پور در برنامه نود از برنامه اختصاصی اش در روز پنج شنبه خبر داد و اعلام کرد که بنا دارد مراسم قرعه کشی مسابقات جام جهانی 2014 برزیل را به صورت زنده و مستقیم از محل برگزاری قرعه کشی پخش و نمایش دهد. اما در اواسط همین برنامه بود که به یکباره در خصوص احتمال همگروهی تیم ملی ایران با آرژانتین و رویارویی هاشم بیک زاده مدافع ملی پوش کشورمان با لیونل مسی آرژانتینی به صورت تسخر آمیزی سخن گفت.

در ابتدا کسی به مجری برنامه نود بابت تمسخر بازیکن تیم ملی خرده نگرفت، اما ماجرا زمانی عجیب تر شد که این شوخی های زننده آقای مجری در برنامه روز پنج شنبه و بعد از قطعی شدن همگروهی ایران و آرژانتین نیز بالا گرفت. سرانجام هم بنایی که فردوسی پور در میان اهالی فوتبال و میلیون ها بیننده تلویزیونی نهاد کار را به جایی رساند که حملات فیس بوکی کاربران اینترنتی کشورمان به صفحه شخصی مسی آغاز شد.

همین رفتار مجری برنامه نود باعث شد که طی روزهای اخیر صفحه اختصاصی لیونل مسی در فضای اجتماعی مهمانانی ایرانی را به خود ببیند. هواداران فوتبال کشورمان که از خوشحالی یا ناراحتی به صفحه اجتماعی این ستاره فوتبال جهان هجوم بردند و انواع و اقسام حرف ها را نثار این بازیکن آرژانتینی کردند. از فحش هایی که مطرح شد تا تحسین از ستاره تیم بارسلونا و سرانجام نیز شوخی و تمسخر کردن بازیکن ملی پوش فوتبال کشورمان. اما در بین همه این نظرات، فحاشی کاربران اینترنتی ایرانی بازتاب های بسیاری پیدا کرد.

با نگاه به کامنت ها در سایت هایی که امکان کامنت را به مخاطبان می دهند به خوبی به این نکته دست می یابیم کاربران هموطن ما نشان دادند زمانی که پای احساسات وسط می آید حاضرند بقیه را با بولدوزر نظراتشان چنان زیر بگیرند که هیچ جایی برای عرض اندام دیگران در آن نباشد. حال این شخص مسی آرژانتینی باشد یا هاشم بیک زاده ایرانی. البته این برای اولین بار نیست که شاهد چنین رفتاری از سوی کاربران ایرانی حاضر در فضای مجازی هستیم. چراکه در فضایی نه چندان دور همین گروه از سر بیکاری در فضای مجازی رفتن به صفحه کاپیتان تیم ملی والیبال ایتالیا یا وزیر امور خارجه فرانسه را هم تجربه کرده بود و حالا نوبت به ستاره فوتبال آرژانتین رسیده است.

هرزه نگاری های کاربران ایرانی چنان زشت و ناملموس و مبتدیانه در فضای مجازی رقم خورد که گویی این افراد نمی دانند که نظراتشان توسط دیگر کاربران اینترنتی دیده و خوانده می شود. یا شاید این افراد تصور کرده اند که فقط خودشان در فضای مجازی فعال هستند و سایر مردم دنیا به صفحه شخصی ستاره فوتبال آرژانتین سر نمی زنند. هر چه بود آنهایی که با رفتار زشت خود در صفحات اجتماعی کاری کردند که به آبروی ایران و ایرانی لطمه وارد کرد باید بدانند چنین اعمالی فقط موجب از بین رفتن وجهه عمومی مردم کشورمان در بین افکار عمومی بین المللی خواهد شد و اثر دیگری در ‍‍پی ندارد.

از سوی دیگر انتظار می رود که مجری برنامه نود همانگونه که جلو چشمان میلیون بیننده تلویزیونی به تمسخر ملی پوشان فوتبال کشورمان پرداخت، از همان طریق به عذرخواهی از این ملی پوشان پرداخته و بابت بنای زشتی که در جامعه به راه انداخت پوزش بطلبد. چراکه اهالی فوتبال نیز از این اتفاق تاسف خورده و در گفتگو با «فردا» تمسخر بازیکن ملی پوش کشورمان را کاری زشت و قبیح عنوان کردند.

واکنش اهالی فوتبال به تمسخر هاشم بیک زاده

کاظم اولیایی: من متاسفم و باید بگویم اصلا تمسخر در شرع ما کار ناپسندی است چه برسد به اینکه حالا به ورزش آمده که محل جوانمردی است و ناپسند بودن آن چند برابر شده است. ما ملتی با فرهنگ و باریشه هستیم و نباید کسی را در هر کجای دنیا که باشد مسخره کنیم. عملی که انجام شده زشت و ناپسند بوده و دستگاه های مربوطه نیز باید در این امر دخالت کنند. الان انقدر دست آقای فردوسی پور را باز گذاشته اند که هر عمل ایشان به سنبلی در جامعه تبدیل می شود و موجب تقلید کورکورانه بینندگان از وی می شود. امیدوارم این پایش در برنامه نود از سوی خود عادل فردوسی پور صورت بگیرد و حتی اگر عملی مرتکب شده که لازم به معذرت خواهی است، فردوسی پور باید این پوزش و عذرخواهی را انجام دهد.

فرشاد پیوش: حرکتی که در خصوص هاشم بیک زاده این روزها آغاز شده خیلی زشت و شاید هم غیر قابل جبران باشد. این کار به ضرر فوتبال ملی ما تمام می شود و نباید با بازیکنان ملی پوش اینگونه شوخی کرد. همین شوخی کردن های بی مورد باعث می شود که بازی های جام جهانی نیز لوس شود. به همین دلیل از مردم می خواهم که این شوخی ها راخیلی زود جمع کرده و آن را کنار بگذارند.

محمود خوردبین: حرکتی که شروع شده کار درستی نیست و نباید با بازیکنان تیم ملی اینگونه شوخی کرد.

حسن روشن: مسی برای خودش مسی است و بیک زاده هم یکی از سرمایه های فوتبال ایران و از بهترین های ماست. ما هم در ایران مسی زیاد داریم اما متاسفانه نتوانستیم آنها را به فوتبال ملی تزریق کنیم. اما در مجموع اینگونه شوخی ها خوب و به سود فوتبال ما نیست.

جلال طالبی: این یکی از زشت ترین کارهایی بود که تا بحال انجام شده است. در مجموع مسخره کردن انسان ها کار ناشایست و بدی است چه برسد به اینکه این شخص یک بازیکن ملی پوش و فردی باشد که برای تیم ملی فوتبال کشورمان زحمت کشیده است. متاسفانه جامعه ما نیاز به یک وقار و خیزش اخلاقی دارد. من نمی دانم چرا فردی که در جامعه نظراتش موثر است اینگونه یک بازیکن تیم ملی را به تمسخر می گیرد و سبب می شود تا مردم هم به پیروی از وی این کار را تکرار کنند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: فردا نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ثبت نام وام ازدواج

شرایط ثبت نام وام ازدواج 20 میلیونی و مبلغ قسط

وام ازدواج یکی از وام های خوب دولت است که به زوجهای جواب برای تشکیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *