خانه » اخبار روز » واکنش عراقچی به تحریم چند شرکت ایرانی

واکنش عراقچی به تحریم چند شرکت ایرانی

معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه با اشاره به اعمال تحریم علیه چند شرکت ایرانی گفت: این بازی های دوگانه و سردرگمی که مشاهده می شود اصلا به نفع فضای مذاکراتی نیست.

سیدعباس عراقچی در گفتگوی تلفنی با بخش خبر 14 تلویزیون در واکنش به اعمال تحریم علیه چند شرکت ایرانی اظهار کرد: ما در چند روز گذشته بعد از توافق، به نوعی با یک سردرگمی و عدم تصمیم گیری به ویژه توسط دولت آمریکا مواجه بودیم؛ بطوری که از یک سو در کنگره تلاش می کردند جلوی تحریم های جدید را بگیرند و از سوی دیگر با حرکتی که دیشب انجام دادند، خزانه داری آمریکا تعدادی شرکت های جدید را به لیست تحریم ها اضافه کرد.

وی خاطرنشان کرد: به نظر ما این بازی دوگانه یا سردرگمی که مشاهده می شود اصلا به نفع فضای مذاکراتی که داریم نیست و خلاف روح تفاهم نامه توافق ژنو است.

معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه گفت: البته آمریکایی ها مدعی هستند که این اقدام، اجرای تحریم های گذشته است و این شرکت ها را به دلیل این که تحریم های گذشته را نقض کرده اند، به لیست تحریم ها اضافه می کند ولی به نظر ما در شرایط فعلی و در شرایطی که قرار است در یک فضای همکاری حرکت کنیم، چنین اقدامی اصلا سازنده نیست.

وی گفت: ما به شدت انتقاد داریم و این را یک رویکرد غیرسازنده و خلاف حسن نیت می دانیم و در حال حاضر در حال ارزیابی هستیم و ان شاءالله عکس العمل مناسب را هم انتخاب خواهیم کرد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *