خانه » کودک و والدین » سرگرمی کودکان » قلعه بسیار زیبا و خیره کننده +عکس

قلعه بسیار زیبا و خیره کننده +عکس

این کاردستی فوق العاده زیبا با ارزان ترین مواد اولیه و دور ریختنی ها از جمله کارتن های خالی و لوله داخل دستمال آشپزخانه ساخته می شود. این نوع کاردستی ها علاوه بر افزایش خلاقیت کودکان به آن ها دوستی با محیط زیست را یاد می دهد. تصویر کاردستی کامل شده را در دو نوع دخترانه – کاردستی قلعه ی پرنسس – و پسرانه – کاردستی قلعه ی دزدان دریایی– مشاهده می نمایید:

قلعه بسیار زیبا و خیره کننده +عکس

کاردستی قلعه پسرانه با نقش دزدان دریایی

قلعه بسیار زیبا و خیره کننده +عکس

کاردستی قلعه پرنسس با طرح دخترانه

آموزش این کاردستی ساده و زیبا در زیر آمده است.

توضیح: در تصاویر دو نوع مختلف از این کاردستی را مشادهده می نمایید. تصویر بالایی که درب قلعه به صورت قوسی برش داده شده است و نوع دیگری از قلعه که در تصویر زیر آمده و بالای آن به صورت دندانه ای بریده شده است. همچنین در تصویر بالایی استوانه ها فقط در چهار طرف کار گذاشته شده ولی در قلعه پایینی هم در بالا و هم در اطراف قلعه. انتخاب نوع کاردستی به سلیقه شما بستگی دارد همچنین می توانید با ابتکار خود انواع دیگری از قلعه را بسازید. روش ارائه شده در زیر مربوط به قلعه پایینی است. مواد لازم برای این کاردستی : کارتن خالی یک عدد – لوله داخل دستمال کاغذی آشپزخانه ۴ یا ۶ عدد – مقوای رنگی – نی یا چوب بستنی – قیچی – چسب – ماژیک

آموزش روش ساخت کاردستی قلعه:

ابتدا کارتن مقوایی را روی میز گذاشته و قسمت بالایی آن را مطابق شکل زیر به صورت دندانه دندانه ببرید.

قلعه بسیار زیبا و خیره کننده +عکس

بعد با استفاده از کاغذ یا مقوای رنگی تکه های مثلث شکل را ببرید و با استفاده از نی یا چوب بستنی به صورت پرچم بالای لوله دستمال کاغذی بچسبانید. سپس در پایین استوانه های مقوایی را حدود ۲ سانتیمتر برش دهید و آن را در بالای کارتن بچسبانید تا کاردستی شما شبیه شکل زیر شود.

قلعه بسیار زیبا و خیره کننده +عکس

در این مرحله با استفاده از مقوا یا کاغذ رنگی در و پنجره قلعه را نقاشی کرده، با قیچی ببرید و سپس در و پنجره را با چسب روی بدنه قلعه بچسبانید. برای درختان نیز برگ های درخت را با استفاده از مقوای سبز بریده و روی تنه مطابق تصویر بچسبانید.

قلعه بسیار زیبا و خیره کننده +عکس

امیدواریم با درست کردن این کاردستی زیبا، لحظات شادی را با کودکانتان سپری کرده باشید و بتوانید گامی در جهت پرورش خلاقیت کودکان بردارید. در ضمن با درست کردن این کاردستی می توانید مفاهیم هندسی مانند دایره، مثلث، استوانه و مکعب مستطیل را به فرزندانتان یاد بدهید. منتظر کاردستی های دیگر ما که با مواد بازیافت شده ساخته می شوند؛ باشید.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: جام نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

سوختگی کودک

سوختگی کودک و کمکهای اولیه

سوختگی کودک عبارتست از آسیب بافت در نتیجه تاثیر حرارت، الکتریسیته، اشعه و عوامل شیمیایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *