خانه » اخبار روز » آتش سوزی در سینما ایران جان 250 نفر را تهدید کرد!

آتش سوزی در سینما ایران جان 250 نفر را تهدید کرد!

ساعاتی پیش سینما ایران در خیابان شریعتی طعمه حریق شد.”علت حادثه در دست بررسی است”.

حوالی ساعت 19 امروز (شنبه) آتش سوزی در طبقه سوم سینمای ایران و بخش تأسیسات این سینما به سامانه 125 آتش نشانی اعلام و بلافاصله ستاد فرماندهی آتش نشانی با توجه به اهمیت موضوع آتش نشانان 5 ایستگاه را به همراه دو گروه نجات، دو دستگاه خودروی تجهیزات تنفسی و یک دستگاه نردبام به محل حادثه اعزام کردند.

پس از حضور آتش نشانان در محل مشخص شد که آتش سوزی در قسمت سقف تاسیسات سینما ایران در طبقه سوم به مساحت 500 متر مربع رخ داده است.

آتش سوزی در سینما ایران جان 250 نفر را تهدید کرد!

بلافاصله آتش نشانان به دو گروه تقسیم شده و گروهی از آتش نشانان عملیات اطفای حریق را آغاز کرده و گروهی دیگر نیز 250 تن از حاضران در سالن نمایش را نجات داده و به بیرون سینما منتقل کردند. آتش نشانان در ابتدا از سرایت آتش جلوگیری کرده و به اطفای حریق پرداختند.

آتش سوزی در سینما ایران جان 250 نفر را تهدید کرد!

ملکی خاطر نشان کرد؛ به هیچ یک از افراد در جریان این حریق آسیبی وارد نشد و تنها یکی از آتش نشانان حین عملیات از قسمت گردن دچار آسیب دیدگی شد.

بنابر این گزارش، «خسارتی به سالن های نمایش وارد نشده است» گفت: تنها در سالن نمایش این سینما دود انباشت شده بود که آتش نشانان با دستگاه های تخلیه دود آن را خارج کردند. .

آتش نشانان در ساعت 19:30 به عملیات خود در این محل پایان دادند.

گفتنی است سینمای ایران در واقع با ورود نخستین دوربین فیلم برداری در زمان مظفرالدین شاه و ورود آن به ایران آغاز می شود. نخستین فیلم صدادار فارسی، فیلم دختر لر بود که در سال ۱۳۱۷ خورشیدی توسط عبدالحسین سپنتا ساخته شد.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می شود.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *