خانه » کامپیوتر و اینترنت » ماوسی که جهان را متحول کرد +عکس

ماوسی که جهان را متحول کرد +عکس

شاید بگویید که دیگر با ارائه ابزارهای نظیر تبلت نقش ابزارهای جانبی نظیر ماوس بسیار کم رنگ شده است. شاید اینگونه باشد و شاید هم نه اما در هر صورت نمی توان منکر زحمات مخترعانی چون انگلبرت و تلاششان برای پیشبرد فناوری شد.

چهل و پنج سال پیش بود که گروهی از تکنیسین های کامپیوتر در اتاقی در سانفرانسیسکو گرد هم جمع شدند و بی صبرانه منتظر رونمایی از ابزاری شدند که امروز با عنوان مادر تمامی دموها از آن یاد می شود.

در آن روز دانگلاس انگلبرت رئیس مرکز پژوهش های موسسه تحقیقات استن فورد وظیفه معرفی نخستین ماوس کامپیوتر را بر عهده داشت. از آن روز به بعد بسیاری نهم دسامبر 1968 را روز آغاز انقلاب پردازش کامپیوتری نامیدند.

این دمو در واقع تنها یکی از چندین پروژه ای بود که انگلبرت و همکارانش در مرکز پژوهش های استنفورد مشغول کار روی آن بودند. آن روز به نام این ماوس ثبت شد و برای همیشه جاوادانه ماند. از دیگر اختراعات آقای انگلبرت می توان به نخستین هایپرلینک و نخستین پنجره قابل رهگیری اشاره نمود.

داگلاس انگلبرت مهندس و مخترع آمریکایی در 30 ژانویه 1925 در پورتلند اورگان متولد شد و در دوم جولای 2013 در سن 88 سالگی دیده از جهان فرو بست.

ماوسی که جهان را متحول کرد +عکس

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: جام نیوز


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

بدون دیدگاه

  1. چه جالب…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.