خانه » سلامت » بیماری ها » چکار کنیم که فشار خون نرمالی داشته باشیم

چکار کنیم که فشار خون نرمالی داشته باشیم

اغلب پزشکان برای جلوگیری از ابتلا به فشارخون بالا یا کنترل کردن آن به افراد توصیه می کنند که میزان مصرف نمک و استعمال سیگار را کاهش دهند و میوه ها و سبزیجات را در رژیم غذایی شان بگنجانند.

همچنین رعایت توصیه های زیر می تواند برای کنترل فشارخون به شیوه طبیعی موثر باشد:

آمار نشان می دهد حدود ۳۱ درصد از مردم آمریکا به فشارخون بالا مبتلا هستند که ۶۶ درصد آنان بیش از ۶۰ سال سن دارند زیرا با افزایش سن، خطر ابتلا به این عارضه نیز بیشتر می شود.

دکتر «دیوید کاتز» از مرکز تحقیقاتی طب پیشگیری در دانشگاه ییل گفت: این بیماری معمولا علائمی به همراه ندارد اما اولین پیامد آن ممکن است سکته قلبی باشد و به همین دلیل است که فشارخون بالا را «قاتل خاموش» می نامند.

1- مصرف ماست کم چرب:

بررسی ها نشان داده است افرادی که به مدت ۱۴ سال در هفته دو بار ماست مصرف می کنند نسبت به افراد دیگر ۳۱ درصد کمتر با خطر ابتلا به فشارخون بالا مواجه می شوند.

2- وزنه زدن:

نتایج یک بررسی حاکی از آن است زنانی که وزنه می زنند فشارخون سیستولیک در آنان پنج درجه و فشارخون دیاستولیک ۹ درجه کاهش می یابد.

3- قرار گرفتن در معرض نور خورشید:

قرار دادن دست ها و پاها و صورت در معرض نور خورشید و حفظ سطح مناسب ویتامین D بدن ممکن است به کاهش فشارخون کمک کند. به گفته پزشکان، ویتامین D از منقبض شدن رگ ها جلوگیری کرده و عملکرد و انعطاف پذیری عروق را بهبود می دهد.

4- داشتن روابط جتماعی:

نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ میلادی نشان داد تنهایی، فشارخون سیستولیک را طی پنج سال به طور متوسط سه درجه افزایش می دهد. «لوئیس هاوکلی» از دانشگاه شیکاگو معتقد است که حفظ روابط اجتماعی برای کنترل فشارخون باید جدی گرفته شود.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: دکتر سلام


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

درد پشت بدن

درد پشت بدن و روش های بهبود آن

بسیاری از ما سوزشی ناشی از درد در قسمت تحتهانی و درد پشت بدن را احساس …

بدون دیدگاه

  1. این شماره 2چرافقط زنهارامثال میزنه فشارخون زنهاومردهافرق داره بیشتراسترس هابرای مردهاست اونوقت روی زنها آزمایش میکنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *