خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » واکنش کهنسال‌ترین نامزد بازیگری زن تاریخ آکادمی

واکنش کهنسال‌ترین نامزد بازیگری زن تاریخ آکادمی

پس از اعلام فهرست نامزدهای اسکار ۲۰۱۳ و نامزدی «عشق» در پنج رشته، امانوئل ریوا به نامزدی خود واکنش نشان داد. او در هشتاد وپنج سالگی پیر ترین نامزد اسکار شاخه بهترین بازیگر زن نقش نخست در تاریخ آکادمی است.

 داستان عشق درباره زوج سالخورده ایی با نقش افرینی ریوا و ژان لویی ترینتیان است که با مرگ روبه رو می شوند.

 امانویل ریوا در گفت و گویی تلفنی از فرانسه در واکنش به این خبر به خبرنگاری گفت که چند دقیقه پس از بیدار شدن از خواب باخبر شده است.

 «من صدای جیغ های ناشی از خوشحالی شنیدم و نزدیکانم کلی ازم تعریف کردند. خشکم زده بود. برای فیلم، می شائیل هانکه و کل گروه خوشحالم چون عشق فیلم نامتعارفی است.»

 «چرا نباید از این اخبار ذوق زده شد؟ اسکار بی   نهایت اهمیت دارد.»

 امانوئل ریوا بازیگر و هایکونویس از دنیای ستارگان بیزار است

 امانوئل ریوا (Emmanuelle Riva) بازیگر فرانسوی و شهره به خاطر حضور در فیلم «هیروشیما عشق من» ساخته آلن رنه در آخرین فیلم می شائیل هانکه نقشی قابل تاملی را ایفا می کند. ریوا ساکن شهر پاریس است. او اعتقاد دارد که در طول زندگی حرفه ایش تعداد پروزه هایی که نپذیرفته بیش از فیلمهایی ا ست که تن به نقش افرینی در ان ها داده است. اما میشائیل هانکه کارگردانی است که نمی شود به او «نه» گفت.

 پدر امانوئل ریوا مهاجری ایتالیایی و نقاش ساختمان بود. پدر اصرار داشت که دخترش درس بخواند چراکه او نحصیل را نیمه کاره   رها کرده بود. زمانی که امانوئل در سنین جوانی بود به شدت به سینما و تئا تر علاقه داشت و در   همان سن بیست و یکی دوسالگی شروع به طراحی لباس کرد. او حتی لباس عروسی هم می دوخت. روزی پدرش مشغول رنگ کردن خانه ایی بود و امانویل می رود و به پدر سر می زند. صاحب خانه از پدر امانوئل نسبت او را با دختر جوان می پرسد. صاحب خانه کارگردان گروه نمایشی اماتور بود و بدین ترتیب امانوئل به دنیای نمایش قدم می گذارد. او نخستین بار سالها پیش روی صحنه می رود.

 در سال ۱۹۵۳ امانوئل بیست و شش ساله است به شهر پاریس آمده او آلن رنهٔ سی ساله را ملاقات می کند که به دنبال یک نوچهره برای فیلم جدیدش هیروشیما عشق من به قلم مارگریت دوراس ِ در آن دوران گمنام است. ریوا می پذیرد نقش زنی بی نام را در فیلم ایفا کند. فیلم به نمایش عمومی درمی آید و به شهرت می رسد ومنتقدان فیلم را ستایش می کنند. فیلم در جشنواره کن پذیرفته می شود. اما ریوا چندان علاقه ایی به دنیای پرزرق و برق ستارگان ندارد. از شلوغی وفلاش دوربین عکاسان فراری است. او با انکه فرانسوی ا ست فقط دوبار در جشنواره فیلم کن که در فرانسه برگزار می شود حضور داشته: در سال ۱۹۶۹ برای هیروشیما عشق من و سال ۲۰۱۲ برای فیلم عشق.

فیلم عشق به شدت تلخ است .

 ریوا خاطره ایی ازدوران فیلمبرداری عشق بازگو می کند در نمایی نخستی از فیلم ،ریوا در بستر مرگ خوابیده در حالیکه گل های پرپرشده اطراف بالشش قرار دارند برای فیلمبرداری این سکانس ریوا باید ساکن در رختخواب می ماند.پس از پایان فیلمبرداری این سکانس گروه پشت مانتیور می روند تا صحنه را بازبینی کنند که شلیک خنده فضا را پر می کند.ریوا با تعجب دلیل خنده گروه را می پرسد آنها به او می گویند که انگشت پایش را تکان داده است و آنها باید دوباره صحنه را ازنو بگیرند.

 ریوا درباره دوران فیلمبرداری عشق می گوید:پس از پایان یافتن فیلمبرداری آهنگی با تم عربی -آندولسی گذاشتم و با ریتم آن شروع به حرکت کردم.»

 امانویل ریوا ی هشتاد وپنج ساله تاکنون سه مجموعه شعر منتشر کرده است و هایکو می گوید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.