خانه » سرگرمی » عشق ۲۰ ساله؛ سرباز را شیعه کرد+عکس

عشق ۲۰ ساله؛ سرباز را شیعه کرد+عکس

“راگنار” جوان نروژی که در سال ۱۹۸۱میلادی در قالب نیروهای حافظ صلح سازمان ملل (یونیفل) مستقر در جنوب به لبنان آمده بود، در دوران مأموریت خود با “نجاح هاشم” دختر شیعی ساکن روستای “…تبنین” در جنوب لبنان آشنا می شود.

این سرباز نروژی سال های طولانی را در کنار خانواده نجاح سپری کرد ولی زمانی فرا رسید که می بایست به کشورش نروژ باز می گشت. او که درک کرده بود که قادر به تأمین زندگی و ازدواج با نجاح نیست لذا تصمیم گرفت رابطه خود را با نجاح قطع کند و به کشورش بازگردد.
 

راگنار بعدها فهمید که پدرش که چندان از ایجاد رابطه پسرش با یک دختر شیعی جنوب لبنان راضی نبوده، از مسئول وی در یونیفل خواسته بود، او را به نروژ بازگرداند. این قطع رابطه که ۱۵ سال به طول انجامید، سرانجام با بازگشت راگنار به لبنان از سر گرفته شد و عشق بیست ساله این نظامی نروژی دوباره زنده شد.
 
راگنار تصمیم گرفت اسلام آورده و مذهب تشیع را اختیار کند تا بدین ترتیب عشق بیست ساله خود را از دست ندهد؛ این تصمیم با استقبال خانواده نجاح و خویشاوندان وی روبرو شد.
 
نجاح هاشم قبل از ازدواج درباره نظر پدرش با ازدواج وی با یک جوان خارجی و غیر مسلمان گفت: مدت زمان زیادی طول کشید که پدرم با ازدواج من موافقت کند ولی او می خواست من با مردی شیعی و لبنانی ازدواج کنم.
 
وی ادامه داد: هنگامی که آشنایان و اقوام از وجود رابطه من با یک سرباز خارجی با هدف ازدواج، استقبال کردند؛ پدرم نیز راضی به ادامه رابطه ما شد.
 
“تمیور غوکسل” که به عنوان مشاور در نیروهای یونیفل در جنوب لبنان در دهه های ۸۰ و ۷۰ میلادی مشغول به خدمت بود، درباره ایجاد این نوع رابطه های عاشقانه میان سربازان یونیفل و ساکنان محلی مناطق جنوب لبنان گفت: اینگونه رابطه ها اتفاق افتاده ولی زیاد رایج نشده است و من داستان هایی درباره سربازان نروژی که با دختران ساکن در منطقه مأموریت خود ازدواج کرده اند؛ به خاطر دارم و الان این خانواده ها در نروژ زندگی می کنند.
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جشن هالووین در تهران

جشن هالووین در تهران و چند عکس هالووین

جشن هالووین در تهران موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. این جشن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.