خانه » اخبار روز » اجتماعی » حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

در اتفاقی منحصر به فرد صفحه ای که تحت عنوان «شرارت» در شبکه اجتماعی «فیس بوک» راه اندازی شد، در مدت زمانی کوتاه سی هزار پیگیری کننده یافت؛ صفحه ای که شاید بتوان گفت جز معدود صفحات در مجموعه این وب سایت دارای یک میلیارد و چندصدمیلیون کاربر باشد که مجرمین خطرناک و جنایت کاران در آن معرفی و تحسین می شوند و البته هنوز گروهی از اهالی مرتبط، برای بسته شدن، اقدام به گزارشش نکرده اند!

«ایوب پیچ گوشتی»، «مهدی سیاه»، «داوود خالدار»، «رضا غول»، «حمید زردک»، «حسین قاتل»، «مهدی فیل»، «کامبیر پلنگ»، «سجاد کوسه»، «محمود گراز» و صدها لقب عجیب دیگر در صدر و ذیل نام گروهی از اشخاص نقش بسته که ظاهراً خلافکاران باسابقه ای هستند و هریک به خودیِ خود می توانند منشاء جرایم عجیبی باشند اما حالا تصویر، عناوین و سوابق شان در صفحه ای در فیس بوک قرار گرفته و روز به روز مشهورتر می شوند!

حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

«شرارت» صفحه ای است که در تاریخ 05/04/2013 در فیس بوک ایجاد شده و ایجادکننده اش درباره این صفحه تنها نوشته است: «یکیمون حبسی و یکیمون بنگی، یکی فقط یه عکس رو قاب، یکی دیگه رو قبرش خاک!». مشابه همین صفحه در وبلاگی نیز ایجاد شده و اگرچه عنوان شده این وبلاگ هدفش آشنایی با عاقبت این اراذل و اوباش است اما در نهایت به همان شکل به تمجید از این راهزنانِ جان و مال و ناموس مردم پرداخت که در صفحه مذکور رخ می دهد.

تصاویر مشابه و برخی توضیحات تقریباً کپی شده نیز نشان می دهد احتمالاً اداره کننده یا اداره کنندگان این وبلاگ همان اداره کنندگانِ صفحه «اشرار» در فیس بوک هستند. در صفحه فیس بوک «اشرار» که طبیعتاً آزادی عمل بیشتری وجود دارد و تاکنون بیش از سی هزار کاربر به آن پیوسته اند -بخشی از این کاربران اساساً سوابق مجرمانه ندارند و محض تفریح، این صفحه را لایک کرده اند- شاهد آغاز به کار این صفحه با نوشته های نقل شده از برخی از جملات هستیم و در ادامه نیز اشعار رپ و مضامین نزدیک به فضای لات ها و عربده کش ها قرار داده شده است.

حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

اما آنچه بیش از کامنت های تمجید از این اشرار، حساسیت برانگیز است، همان تصاویر اشرار است که برخی از ایشان با سلاح های چون کلت یا کلاشینکف ژست گرفته اند و برخی دیگر نیز قمه به دست حاضر شده اند. جالب تر اما تصاویری است که ظاهراً از داخل محوطه و بندهای زندان های مختلف گرفته شده که در نوع خود اتفاق بی سابقه ای است چرا که حمل موبایل، ثبت تصاویر و خروج این تصاویر از زندان، شبیه ماموریت غیرممکن است. در زیر این تصاویر درباره محل ثبت شان پرسیده شده که عده ای در این باره حتی به ذکر خاطراتشان نیز پرداخته اند!

چنین تصور می شود که حضور دهشتناک ترین چهره ها در شبکه های اجتماعی، نیازمند یک حرکت جدی است، چرا که چنین صفحاتی نه تنها وجهه بیرونی مناسبی برای کشورمان نخواهد داشت و دیر یا زود برخی رسانه های انگلیسی زبان با اشاره به 30 هزار لایک این صفحه که خود توهینی به ایرانیان در پی خواهد داشت، به سوژه روز خود مبدلش خواهند ساخت – کما اینکه به صورت محدود به این موضوع پرداخته اند – بلکه برچسب های بدی را متوجه ایرانیان حاضر در این شبکه خواهند کرد.

حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

حضور عجیب و بی پرده اشرار در فیس بوک با تصاویر متفاوت

شاید بهترین راهکار در این زمینه علاوه بر پیگیری منشاء وبلاگ و صفحه مذکور توسط مسئولان امر، ریپورت چنین صفحاتی به صورت مداوم به فیس بوک است تا این صفحات حذف شوند، چرا که حقیقتاً شوخی گرفتن چنین صفحاتی و حتی عضویت در آنها به قصد تفریح، چندان با مصالح مردم ایران تطابق ندارد و می تواند هزینه هایی را برای کل جامعه ایرانی در پی داشته باشد که تسویه اش به سادگی میسر نخواهد بود.

کافی است یک تحلیل گر ضدایرانی قصد بهره برداری از این سوژه را داشته باشد و در نهایت در ادعایی خام، عنوان کند چنین اشخاصی 30 هزار طرفدار دارند یا در تعبیری بدتر، تمامی این سی هزار کاربر را از جنس این جماعت شرور بخواند! آیا چنین بی آبرویی کمتر از ماجرای توهین به «مسی» و «لیما»، برای ایرانیان تمام خواهد شد و آیا چنان هزینه ای در پی خواهد داشت که این بار به تعداد بیشتری بازیگر برای اعزام به سایر نقاط جهان نیاز خواهیم داشت؟!

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تابناک


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. متاسفم برا اونایی که اومدن از لات و شرور بودن همشهری هاشون نوشتن.چقدر از دنیا عقبی. هنوز نفهمیدی که دوره قمه وچاقو گذشته. الان قاضی مقابل قمه اینا یدونه خودکار از جیب کتش در میاره.ننشو به عزا میشونه.

 2. لات فقط لات ایلام هر کی مرده بیاد ایلام ادعای لاتی بکنه تا یه مشت چوب کشمشی براش بسازیم . تو کل ایران بپرسی همه گئاهی میدنن پر ایران کرده همه شهر ها ادعای لاتیشون میشه کسی هم شلوار مرد پاش نیست جلوشونو بگیره ولی تو ایلام کجاش دیدین یه غیر کرد ادعای لاتیش بیاد
  فقط ایلام و شعبه بعدی سرابله (منظور کلیه طایفه ها میباشن

 3. ترسی ندارند هیچی نمی کنند حتی جلد چیپسی نمی ترکانند بچه ایلام نیستن بچه ی ایلام غیرت داره ولاتاش با مرام و ناموس پرسند و لات مقدسه و لات خودشه سیاه میکنه تا روزی مردم به دست بیاد نه این که مردمو سیاه کنه که روزی به دست بیاره

 4. داداشا من میدونم چی کشیدین به سلامتی همتون

 5. مقصر نیستن عواملی که اینارو اینطوری کرده چیه
  در حالی که خودمم دست کمی از اینا ندارم

 6. یاسر خدابنده

  آبروی لاتای قدیمی رو هم میبرن ..مرحوم علی گندابی شادی روحش صلوات..الوات قدیم ناموس محل ناموس خودشون بود..همیشه میون دار یا علم دار هیات بودن..کاری ..الوات الان تمام زورشون به چاقوی دستشونه تف به ذاتتون

 7. دوستان سلام.البته قبل از همه بگم که همه جا هم بد داره هم خوب.تازه اینروزها دیگه دوره اینا گذشته هر بچه ای تو این زمونه میتونه با یه کلت یا چاقو بره آدم بکشه.اینها هم فقط هیکلشون بزرگه ولی چیزی توشون نیست.من خودم چند بار باهاشون روبه رو شدم الانم تو آگاهی تشریف دارن و دارن مثل سگ واق واق میکنن.ازشون نترسید و بدونید خدا که باهات باشه هیچ کس هیچ غلتی نمیکنه.تازه از اونجایی که منم ایلامی هستم باید بهتون بگم که اصلا اینجورا هم که میگن نیست و کاملا مردم مهمون نواز و با وفایی داره.همتونو دوست دارم.یا علی

 8. اینا ک جلو لاتای ایلام ک شکلاتن اخه فدا شم ب خالکوبی نیستش
  اگه چندتا عکس از لاتای ایلام بذارم ک ببینی میفهمی هیکل ینی چی
  ولی استان ایلام خیلی گلن خیلی هم مهمون نواز ولی خدانکنه کسی باهشون بد باشه ک دیگه واویلا…
  راستی دو سه تا از عکسا از بچه های ایلام بودن ولی باقی شکلات بودن واسه ایلامیا

 9. متنفرم از این هیکلا……..
  ابرو نمیزارن واس ادم تو فیسبوک…….خوبه خارجیا یه چرخ بزنن تو فیسبوک قشنگ فرهنگ ایران جلوه داده میشه….اون از عقده ایایی که هر جور عکسیرو دوست دارن میزارن(عکس بزارن ولی نه لخت و ….)و اینم از اراذل اوباش گرامی که مردمو ذله کردن

 10. شرایط سنی که داره عزیزم

 11. دمت گرم داش مهرداد حرف دل مارو زدی ما خودمون بچه ایلامیم به مولا شاید یکم قیافمون غلط انداز باشه ولی آزارمون به کسی نمیرسه به شرط اینکه پا رو دممون نزارن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *