خانه » آرایش و زیبایی » یخ آرایشی معجزه شادابی پوست

یخ آرایشی معجزه شادابی پوست

به گفته ی متخصصان ، مالیدن یخ به روی پوست باعث شادابی پوست می شود ، زیرا یخ باعث تحریک جریان خون ، افزایش متابولیسم ، محکم کردن منافذ ، کشش و سفت شدن پوست می شود.

بنابراین استفاده از یخ های آرایشی به روی پوست تاثیر زیادی به روی شادابی و شفافیت پوست دارد. یخ آرایشی معجزه شادابی پوست

یخ آرایشی معجزه شادابی پوست

تهیه ی یخ آرایشی بسیار آسان می باشد و نیاز به مهارت و دانش خاصی ندارد.

یخ معدنی : مقداری آب معدنی را در قالب های یخ ریخته و پس از یخ زدن ، تکه های یخ را روزی ۲ بار به روی پوست خود بمالید ، این کار باعث تحریک جریان خون به روی پوست شما می شود.

یخ آب لیمو : نصف آب لیمو و چند تکه از لیموی تازه را همراه با مقداری آب تصفیه شده درون قالب های یخ بریزید و یخ ها را روزی ۲ بار به روی پوست خود بمالید این نوع یخ باعث لطافت پوست شما می شود.

یخ چای سبز: مقداری چای سبز دم کشیده را درون قالب های یخ ریخته و پس از یخ زدن روزی ۲ بار این قالب ها ی یخ را به روی پوست خود بمالید ، این نوع یخ باعث افزایش طراوت و شادابی پوست خواهد شد.

یخ آب برنج : مقداری از آب برنجی که در حال جوشیدن است را بردارید و پس از سرد شدن درون قالب های یخ بریزید و یخ حاصله را روزی ۲ بار روی پوست خود بمالید ، این کار باعث از بین رفتن لک های پوستی می شود وقابل ذکر است که این نوع یخ را فقط تا ۳ روز می توان در یخچال نگه داری کرد.

یخ آب هندوانه : مقداری آب هندوانه را درون قالب های یخ ریخته و پس از یخ زدن تکه های یخ را روزی ۲ بار به روی پوست خود بمالید و پس از ۱۵ دقیقه با آب سرد پوست خود را بشویید ، این نوع یخ باعث شفافیت پوست می شود.

نکته : یخ آرایشی را همیشه باید به روی پوست تمیز و بدون آرایش استفاده نمایید.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: آرایشیک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.