خانه » اخبار روز » اجتماعی » مجازات مانتوی تنگ و ساپورت پوشان

مجازات مانتوی تنگ و ساپورت پوشان

آیا مجازات بدحجابان قابل خرید است؟ این مجازات برای بدحجابان است یا بی حجابان؟آیا فروشندگان لباسهای غیر شرعی هم مجازات می شوند؟

حجاب و عفاف یکی از مسائل اجتماعی کشور است که از یکسو بدون تردید رعایت آن یک مسئله کاملا قانونی، شرعی و از ضروریات دین است و از سویی دیگر بی حجابی و بدحجابی در قانون جرم است.

بدحجابی

شاید گروهی به این قانون ایراد داشته باشند که نظرات و پیشنهادات آنان هم محترم است ولی تا زمانی که قانون اصلاح نشده قانون قبلی پابرجاست و بدحجابی جرم است.

وقتی که بدحجابی در قانون جرم تلقی می شود یعنی اینکه شخص بدحجاب باید جریمه و کیفر ببیند ولی اینکه جدولی باشد مانند لاک زدن به ناخن، بیرون بودن موی سر از روسری، مانتوی تنگ و… که بر اساس آن جریمه و کیفر مشخص شود ، صحیح نیست و تشخیص با قاضی است.

۷۴ ضربه شلاق یا دو ماه حبس برای زنان بدحجاب

به استناد موارد قانونی مربوط به جرائم ضد عفت و اخلاق عمومی در بخش تعزیرات قانون مجازاتهای اسلامی در ماده ۶۳۸ این قانون آماده است هر کس عملا در انظار، اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی کند علاوه بر کیفرعمل به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا ۷۴ ضربه شلاق جریمه می شود و اگر مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نباشد ولی عفت عمومی را جریحه دار کند فقط به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شود.

به استناد قانون مجازاتهای اسلامی در مورد مجازات زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند این زنان به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه و یا به پرداخت جریمه نقدی از ۵۰ تا ۵۰۰ هزار ریال محکوم می شوند

آیا دو ماه حبس برای بدحجابان قابل خرید است؟

در ماده ۲۲ مجازاتهای اسلامی آمده است چنانچه قاضی تشخیص بدهد می تواند حبس و شلاق متهم را به جزای نقدی تبدیل کند.

۲ ماه حبس و یا ۵۰ هزار تومان جریمه برای زنان بی حجاب

به استناد قانون مجازاتهای اسلامی در مورد مجازات زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند این زنان به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه و یا به پرداخت جریمه نقدی از ۵۰ تا ۵۰۰ هزار ریال محکوم می شوند.

مجازات فروشندگان البسه غیر شرعی

بر اساس بندی از قانون مجازاتهای اسلامی مصوب سال ۱۳۶۵ (قانون نحوه رسیدگی به تخلفات مجازات فروشندگان لباسهایی که استفاده از آنها در ملا عام خلاف شرع بوده و یا عفت عمومی را جریحه دار می کند) نحوه مجازات تولید کنندگان، وارد کنندگان، توزیع کنندگان و استفاده کنندگان لباسهای غیر شرعی اول تذکر و ارشاد، دوم توبیخ و سرزنش، سوم تهدید، چهارم تعطیلی محل کسب به مدت سه تا ۶ ماه برای فروشندگان و توزیع کنندگان البسه و جریمه نقدی برای وارد کننده و تولید کننده و ۱۰ تا ۲۰ ضربه شلاق یا جریمه نقدی برای استفاده کننده از البسه غیر شرعی است.

اگر ثابت نشود

یادتان باشد که همیشه بی حجاب گناهکار نیست؛مواردی هم پیش می آید که فردی قربانی توطئه یا بدگمانی می شود و به او تهمت می زنند؛ در چنین مواردی با وجود اینکه جرم بی حجابی در قانون غیر قابل گذشت است، اگر جرم اثبات نشود، قاضی دادسرا موظف است «قرار منع تعقیب» صادر کند و در دادگاه ها نیز طبق قانون؛ رأی بر برائت فرد داده می شود.

حدود اختیارات نیروی انتظامی در برخورد با بدحجابی

اکنون نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به عنوان ضابط عام دادگستری وظیفه اصلی در برخورد با جرم رعایت نکردن حجاب شرعی را بر عهده دارد. «مبارزه با منکرات و فساد» برابر ماده ۸ ماده چهار قانون نیروی انتظامی مصوب ۱۳۶۹ از جمله وظایف ذاتی نیروی انتظامی به عنوان ضابط قوه قضاییه است .در قانون مجازاتهای اسلامی به نیروی انتظامی تکلیف شده است تا با جرائم مشهود برخورد کند و بدحجابی به عنوان یک جرم مشهود شامل این قانون می شود ولی نیروی انتظامی حق مجازات یا اجرای حکم را ندارد.

اینکه مشاهده شده است بعضا برخی از پرسنل نیروی انتظامی زنان بدحجاب را مجازات می کنند ، در هر سازمان و نهادی حتی در خود قوه قضائیه معدودی از افراد تخلف می کنند که سازمان بازرسی کل کشور و دادسرای قضائی نیروهای مسلح به آن رسیدگی می کنند.

بنابراین مرجع رسیدگی به جرم بدحجابی، مراجع قضایی هستند؛ به این صورت که ضابطان ذی صلاح دادگستری می توانند این جرم را گزارش دهند و دادسرا نیز موظف است به آن رسیدگی کند. ضابطان ذی صلاح دادگستری نیز در برخورد با مرتکب جرم رعایت نکردن حجاب شرعی، مکلف هستند با توقیف زن بدحجاب وی را در مدت قانونی تحویل مراجع قضایی دهند.

بنابراین هر اقدام نیروی انتظامی در برخورد با جرم رعایت نکردن حجاب شرعی که از مصادیق عمده منکرات و مفاسد اجتماعی است، اجرای تکلیف قانونی است و سرپیچی از آن تخطی از وظایف ذاتی این نیرو محسوب شود.

شکایت کنندگان

ممکن است برای شما هم این سۆال پیش آمده باشد که جدای از امر به معروف و نهی از منکر که وظیفه دینی همه مسلمانان است، آیا همه مردم این حق را دارند که شخصا از فرد بی حجاب شکایت کنند یا فقط مدعی العموم که همان دادستان است، می تواند این کار را بکند؟

به استناد موارد قانونی مربوط به جرائم ضد عفت و اخلاق عمومی در بخش تعزیرات قانون مجازاتهای اسلامی در ماده ۶۳۸ این قانون آماده است هر کس عملا در انظار، اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی کند علاوه بر کیفرعمل به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا ۷۴ ضربه شلاق جریمه می شود و اگر مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نباشد ولی عفت عمومی را جریحه دار کند فقط به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شود

پاسخ این پرسش این است که چون جرم جنبه عمومی دارد و طبق ماده ۱۰۴ قانون مجازات اسلامی سال ۱۳۹۲، نیز جزو جرایمی نیست که قابل بخشش باشد، می تواند هم اعلام کننده جرم و هم شاکی خصوصی داشته باشد.

در این موارد اعلام کننده جرم، می تواند دادستان یا مردم عادی باشند. اما در خصوص شاکی خصوصی یادآور می شویم که شاکی خصوصی فقط مشمول ذی نفع ها می شود، یعنی افرادی که از این موضوع نفعی می برند. در غیر این صورت اگر فردی نفعی از موضوع نمی برد، اما طبق وظیفه اجتماعی و دینی خود و با دلایل کافی می خواهد از فرد بی حجابی شکایت کند، فقط باید به عنوان اعلام جرم، به دادسرا مراجعه کند و به دادستان اطلاع دهد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تبیان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. زي زي جان روبي نيستم احمدم با اسم رودي كامنت ميذارم؛باهات مخالفم كه خارج بيشترازايران تجاوز وتعرضه؛مردا توي خارج به كسي بدنكاه نميكنن جه برسه به تجاوز؛مهتاب جان فرمودي ادب حكم ميكنه؟؟؟عجببببب توي كامنتاي شما ادبم حكم ميكنه؛ بخدا مطمئنم زيره هجده سال سن داري؛ازحرفات معلومه كه بالغ نيستي؛

 2. شرمنده ،ازبس حرس خوردم اسمتو اشتباه گفتم مارال خانم .بازم معذرت…اینو به پای اون نزار،ادب حکم میکردمعذرت خواهی کنم.

 3. فاطیما خانم،خیلی ببخشیدها،ولی شما ……… عزیزم،آخه توبه مردم چی کارداری که چه طوری چادرسرمیکنن!!والا….توالان به همه ی چادریاتوهین کردی….منم وقتی چادرسرم میکنم جلوشوسفت میگیرم،البته نه درحدی که فقط دماغم پیداباشه…شماهم لطف کن به مانگاه نکن،نگاه نکنی سنگین تره..انگارمابرای توحجاب داریم که میگی عقم میگیره.ماواسه آخرتمون این کارومیکنیم،وگرنه فکرکردی مادلمون نمیخوادمثله شمابی حجابابیایم بیرون؟؟!!!اگه من خودم به شخصه بدون حتی یه ذره آرایش بااون وضع ها بیام بیرون،ازهمه خوشگل ترم،حاضرم شرط ببندم….اینم نزارید به پای اعتمادبه نفسم….درمورد این که گفتیدمادرتونم چادریه،بایدبگم که حتماایشون چادرروسرشونه ولی انگار نیست…..یعنی بازه باز..یعنی همون بهترکه اصلا سرنکنه…
  همین شماهاهستید که حجاب وچادریا رو بدنام کردید…جنبه ندارید سرتون نکنید………….بحثم کشش ندید چون میدونید که کم نمیارم وجوابتونو میدم…دفعه آخرت باشه که به حجاب توهین میکنی…توهر….. دلت میخوادبکن…..

 4. دقیقاباهات موافقم مردا همیشه درنظرشون ،زن هارو فقط برای سوء استفاده میخواستن وبس….تازه کاش که فقط زنابراشون لذت داشت،آخه به بچه ی هشت،هفت ساله چی کاردارید!!آخه اون بچه چه گناهی کرده؟!!آخه چه لذتی براتون داره(البته من اصلا مقصودم باهمه ی آقایون نبود)،شمافیلم\"هیس!دخترهافریادنمیزند\"رو،ببینید،حتماهم یکم راجبش فکرکنید….کاش این رفتارهای غلط ازجامعه ریشه کن بشه،ولی درکل،بهتون برنخوره ها،ولی خداییش مرداخیلی موجودات بی اراده ای هستن….امیدوارم موفق باشید.مرسی

 5. از کورش کبیر پرسیدند چرا زن های شما حجاب ندارن کورش فرمود:حجاب زنان من پلک چشم مردان من است…یه سوال خانوما و اقایون :زنها قوه شهوت ندارند؟هممون میدونیم که 50%بیشتر از مردا این مورد تو بدن زن هاست ولی اینقدر تو گوشمون خوندن مرده دیگه دلش میخواد یا مرده دیگه نمیتونه جلو حودشو بگیره…اگه نمیتونه پس چرا زن باید تاوان بده؟؟این که پسره شلوارش اینقدر کوتاهه که میشینه نصف باسنس مشخص میشه این تو جامعه بد نیست ولی دختره مانتوش تنگ باشه بده .این از خوی حیوانی اونه که نمیتونه جلو خودشو بگیره خدا به ادما عقل داده قوه تفکر داده نفس داده واسه مقابله با همینا اون مردی مرده که با همه اینا دلش نلرزه وگرنه یارو میره ت غار خودشو حبس میکنه که نبینه و بگه گناه نکردم و بره بهشت نه عزیز من اصل اینه که وسط یه گله گرگ باشی و ادمیتت رو حفظ کنی هم واسه زن هم مرد ..شمایی که میگی چجوری میخوان جلو امام زمان بیان یا نطفشون بده میتونی جوابشونو اون دنیا بدی؟؟جامعه ما داره میشه طالبان پسرا ازاد دخترا تو گونی…افکارتونو عوض کنید درسته دینمون عربه ولی فرهنگمون باید پارسی باشه وگرنه مام مثل اونا باید دخترامونو زنده به گور کنیم….شاید دخترامون یکم مانتوشون تنگ باشه ولی هیچ جایی از بدنشون مشخص نیست درسته باید خودشونو اصلاح کنن اونم خیلی کم ولی مردامون باید از خوی حیوانیشون دست بکشن و ادمیزاد باشن(بلا نسبت بعضی ها)

 6. ما همیشه ۲۰۰ سال از غربیها عقبیم تا به خودمون بیایم که باید چکار کنیم چند صد سالی گذشته
  بابا شتر و با بارش بردن بس کنید

 7. ما همیشه ۲۰۰ سال از غربیها عقبیم تا به خودمون بیایم که باید چکار کنیم چند صد سالی گذشته
  بابا شتر و با بارش بردن بس کنید

 8. روبی جان ادما دارای یه سری رفتار هایی هستن که طبیعتشونه و بدترین راه مقابله با بعضی از این طبیعت ها انکار اوناس
  یکی از این طبیعا رو واست توضیح میدم :
  مرد از نخست دارای دید قوی برا ی شکار بود و الان جزعی از طبیعت همه ی مردا شده در صورتی که طبیعت ی زن گوش دادن هستش یعنی بیشتر با شنیدن میتونه درک کنه و بفهمه
  حالا شما میگی من تابستون گرممه … خوب طبیعت ادما این چیزا رو نمیفهمه
  بهترین روش مقابله با این طبیعت رو دین اسلام واسمون گفته .
  ادما رو هر چ از یه کاری منع کنن بیشتر واسه انجامش تلاش میکنه( طبیعت ادما) مطمعن باش روش مقابله با این طبیطت زیاد روی نیست ،شک نکن که عادی نمیشه
  اگه کمی تحقیق کرده باشی میرسی به امار زیاد تجاوز، بچه های نامشروع،خانواده های از هم پاشیده و… در کشورای خارجی
  اون چیزی که تو از خارجیا میبینی فقط و فقط پوسته ی خارجیه خارجی هاست
  میگی ما تابستون گرممونه اقایون میشه نگاه نکید؟؟؟؟ نمیشه مطمعن باش نگاه میکنن و تحریک هم میشن اما نمیتونن دست درازی کنن اون موقع هست که تجاوز زیاد میشه اعدامی زیاد میشه بی اعتمادی زیاد مشه امار طلاق زیاد میشه و خیلی از اتفاقای بد دیگه میوفته که فقط و فقط به این خاطره که روش رفتار درست با طبیعت ادما رو بلد نستیم
  بهترین منبع واسه شناخت این طبیعت ها فقطو فقط وفقط ایات مقدس قران هستش و بس
  یا حق

 9. لطفا مراقب حرف زدنتون باشید خاخاخاخاخانم با حجاب……..شما هم به اندازه ی پسرا مقصر هستید

 10. فاطمه جان من به چادریا توهین نمیکنم مادر خودمم چادریه ولی خدایی قشنگ چادر میچوشه همیشه روسریاش مانوهاش تمام لباسش رنگی ودلبازه ولی بعضی خانما که به نظر من باعث ترک حجاب چادر میشن فقط یه دماغ جا میزارن بقیشم با چادر میپوشونن من که عقم میگیره و کلی دل اشوب میشم

 11. با نظرتون موافقم ……ولی این عکس که بد نیست

 12. خداروشکرکه توشهرمانتونستن بابدحجابی مقابله کنن ازاین بهبعدهم نمیتونن: )

 13. منظورت از کلاغ سیاه چیه؟واقعا که بی فرهنگید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.