خانه » آرایش و زیبایی » ماسک مو کراتین دار مُسکّن است یا درمان؟

ماسک مو کراتین دار مُسکّن است یا درمان؟

حتما تا به حال در داروخانه ها و فروشگاه هاي لوازم آرايشي-بهداشتي، تبليغ محصولات كراتينه مخصوصا شامپوها و ماسك هاي حاوي كراتين را ديده يا ادعاي فروشندگان را شنيده ايد كه مي گويند اين محصولات باعث مي شوند موهايتان صددرصد ترميم و خوش حالت شوند و حتي موخوره ها را از بين مي برند!… ماسک مو کراتین دار

اطلاعاتی درباره ماسک مو کراتین دار

حقيقت اين است كه موهاي خيلي از خانم ها و حتي آقايان در اثر استفاده بيش از حد از سشوار، رنگ كردن مداوم، برس زدن زياد و شستشوي خشن، شكننده، خشك، زبر و بدحالت مي شود.

براي رفع اين بدحالتي و خشن و زبر شدن موها، راه حلي وجود دارد؛ ماسك هاي حاوي كراتين. حتما مي دانيد كه كراتين، نوعي پروتئين است كه در مو هم وجود دارد و استفاده از محصولات حاوي آن، باعث مي شود موها لطافت خاصي پيدا كنند.

البته اين لطافت كاملا موقت است؛ يعني فقط تا قبل از استحمام بعدي باقي مي ماند و اگر دفعه بعد كه به حمام مي رويد سرتان را با يك شامپوي معمولي بشوييد يا ديگر ماسك كراتينه به موها نزنيد، دوباره ظاهر موهايتان به همان حالت قبل برمي گردد. اين يعني برخلاف ادعاها و تبليغاتي كه مي بينيد و مي شنويد، ماسك ها و شامپوهاي كراتينه، به هيچ وجه درمان كننده نيستند و فقط ظاهر موها را بهتر و آنها را لطيف مي كنند. برخي هم معتقدند موخوره با اين ماسك ها و شامپوها درمان مي شود در حالي كه تا علت ايجاد موخوره مثلا بازي با موها، كشيدن آنها، تماس زياد با مواد شيميايي مثل رنگ و مواد فر، استفاده زياد از بيگودي و سشوار و شامپوهايي كه چربي پوست و مو را بيش از حد از بين مي برند، از بين نرود و انتهاي چند شاخه موها كوتاه نشود، درمان نخواهد شد.

در اين مورد تاثير ماسك ها و شامپوهاي كراتينه فقط رطوبت دادن به مو است كه از بروز موخوره تا حد زيادي پيشگيري مي كند حتي گاهي اين ماسك ها هم براي رفع خشكي و زبري مو كافي نيستند و بايد از نرم كننده هم استفاده كرد.

با توجه به همه چيزهايي كه گفتيم، اگر موهايتان به هر دليل آسيب ديده، استفاده از ماسك هاي كراتينه مي تواند باعث شود ظاهر بهتري پيدا كنند البته به شرطي كه معتبر و استاندارد باشند ولي اين محصولات هيچ خاصيت درماني اي ندارند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: هفته نامه زندگی مثبت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *