خانه » اخبار روز » پشت پرده دردناک ترین عکس از درگیری های سوریه +تصاویر

پشت پرده دردناک ترین عکس از درگیری های سوریه +تصاویر

از زمان شدت گرفتن درگیری ها در سوریه و تبدیل آن به جنگ داخلی تمام عیار، جنگ روانی و رسانه ای برخی رسانه های غربی و عربی علیه دولت دمشق به یکی از اصول ثابت این درگیری ها تبدیل شده است.

در جدید ترین نمونه، انتشار یک عکس جعلی در برخی رسانه ها که با هدف تحت تأثیر قرار دادن افکار عمومی انجام گرفته، به رسوایی بزرگی برای رسانه های حامی مخالفان سوری تبدیل شده است.

در روزهای اخیر، تصویری در برخی رسانه ها و نیز به طور گسترده در شبکه های اجتماعی منتشر شد که از آن به دردآور ترین تصویر مربوط به سوریه یاد شد. این عکس، کودکی را نشان می داد که در میان قبر پدر و مادرش خوابیده است که گفته می شد در درگیری های سوریه کشته شده اند.

روزنامه «هاآرتص» که نخستین بار جعلی بودن این تصویر را افشا کرده، می نویسد: نخستین بار، «احمد جیرا»، رئیس ائتلاف مخالفین سوری، این تصویر را در صفحه توئیتر خود منتشر کرد. وی مدعی شده بود، پدر و مادر این کودک به دست نیروهای دولتی سوریه کشته شده اند.

پشت پرده دردناک ترین عکس از درگیری های سوریه +تصاویر

اما اندکی پس از انتشار گسترده این تصویر، مشخص شد که همه داستان جعلی بوده و ماجرا چیز دیگری است. در حقیقت، این تصویر نه در سوریه که در عربستان سعودی گرفته شده و آن کودک نیز پدر و مادر خود را از دست نداده، بلکه صرفاً به عنوان مدل در یک پروژه عکاسی به عموی عکاس خود کمک می کرده است.

عبدالعزیز العتیبی، عکاس این تصویر از اینکه چنین سوءاستفاده ای از عکس وی شده، بسیار ناراحت شده و گفته است: «ببینید، عکس من به هیچ وجه ارتباطی به سوریه ندارد. من واقعاً از اینکه مردم چگونه عکس من را تحریف کردند، شوکه شدم».

پشت پرده دردناک ترین عکس از درگیری های سوریه +تصاویر

به هر حال، این ماجرا نشان می دهد که فضاسازی های رسانه ای و بازی با افکار عمومی، این روز ها تا چه میزان نقش مهمی در هدایت افکار مربوط به روندهای سیاسی در نقاط جهان بازی می کند؛ اما نکته جالب تر اینکه شدت ناشیگری در استفاده از این حربه، این بار چنان زیاد بوده که حتی یک رسانه اسرائیلی همچون هاآرتص نیز آن را افشا و نقد کرده است!

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. وضع کشورهای مسلمان همه همین جوریه.چون بین مسلمونا اتحاد نیست.

  2. بله اين عكس واسه سوريه نيست؛اماسوريهاوضعشون حتي بدترهم هست؛نبايد منكر اين بشي ؛زيكيل جان؛

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *