خانه » اخبار روز » عمل ساده برداشتن صفرا جان مادرم را گرفت

عمل ساده برداشتن صفرا جان مادرم را گرفت

خانواده زن 51 ساله تصور نمی کردند عمل جراحی برداشتن کیسه صفرا که قرار بود عملی راحت و آسان باشد، باعث مرگ مادرشان شود.

صبح شنبه 28 دی ماه، فرزندان زن 51ساله ای به نام طیبه همراه او راهی بیمارستان مجهزی در غرب تهران شدند تا عمل جراحی برداشتن کیسه صفرا روی مادرشان انجام شود. عملی که به گفته پزشک معالج او، بسیار ساده بود تا جایی که قرار بود پس از عمل، زن میانسال به جای بستری شدن در بیمارستان به خانه شان منتقل شود. زمان جراحی، 10صبح تعیین شده بود و پس از حضور آنها در بیمارستان، پرستاران طیبه را آماده کردند تا راهی اتاق عمل شود.

میلاد، پسر جوان طیبه که هنوز مرگ مادر را باور ندارد درباره روز عمل می گوید: سر ساعت مقرر مادرم به اتاق عمل منتقل شد و پزشک جراح نیم ساعت بعد رسید و به اتاق عمل رفت. چند دقیقه ای گذشته بود که متوجه شدیم، عمل جراحی متوقف شده است.

وقتی از پرستاران پرس وجو کردیم، متوجه شدیم که مادرم لحظاتی پس از شروع عمل دچار افت شدید فشار خون شده و به همین دلیل عمل جراحی متوقف و مادرم به بخش مراقبت های ویژه انتقال یافته است. حتی به ما گفتند که طبق نظر پزشک، شرایط مادرم برای انجام جراحی مساعد نیست و عمل او به یک ماه دیگر موکول شده است.

همان لحظه خواستیم نزد پزشک برویم و با او حرف بزنیم اما وی پس از توقف عمل، بیمارستان را ترک کرده بود.

مرد جوان ادامه می دهد: عملی که قرار بود روی مادرم انجام شود، لاپاروسکوپیک نام داشت. عمل برداشتن کیسه صفرا 2 نوع است. عمل باز و عمل لاپاروسکوپیک که نوع دوم با استفاده از اشعه عمل جراحی انجام می شود و می گویند که این عمل بسیار ساده و راحت است و عوارضی هم ندارد. قرار بود مادرم هم بعد از این عمل به خانه برگردد که این اتفاق افتاد.

او حتی کلی خرید کرده بود که وقتی از بیمارستان برگشت و آشنایان به ملاقاتش آمدند، در خانه کم وکسری نداشته باشیم. پزشک به مادرم گفته بود که می تواند یک شب در بیمارستان بستری شود اما او اصرار داشت چند ساعت بعد از عمل به خانه برگردد. برای همین ما منتظر بودیم که هر چه زودتر او را به خانه ببریم که آن اتفاق افتاد.

پسر قربانی می گوید: 45دقیقه از توقف عمل گذشته بود که متوجه شدیم پزشکان زیادی به اتاق مادرم رفت وآمد می کنند. حال او وخیم شده بود و حتی با پزشک معالج او تماس گرفتند که برگردد. آنجا بود که اعلام کردند مادرم دچار خونریزی داخلی شده است.

خیلی تعجب کرده بودیم و بعد از کلی پرس وجو فهمیدیم که در زمان شروع عمل، رگ ای وی سی مادرم به اشتباه قطع شده و همین باعث خونریزی داخلی او شده است. وقتی از پزشکان سؤال می کردیم، می گفتند که فقط باید برایش دعا کنیم.

شرایط وحشتناکی بود. می گفتند که اگر همان ابتدا متوجه قطع شدن اشتباهی رگ شده بودند، می توانستند درمانش کنند اما 45دقیقه گذشته بود که آنها متوجه این ماجرا شدند. ساعتی بعد مادرم به حالت اغما رفت و حتی تزریق خون هم تأثیری نداشت.

حدود ساعت 5 بعدازظهر همان روز بود که به ما گفتند او جانش را از دست داده است. باورمان نمی شد. قرار بود یک عمل ساده روی مادرم انجام شود و حالا خبر مرگش را به ما می دادند.

طبق گواهی فوت، مادرم ساعت 3 بعدازظهر تمام کرده بود اما آنها نخواسته بودند در آن زمان که ساعت ملاقات بود این خبر را به ما بدهند. شاید نمی خواستند که ملاقات کنندگان متوجه چنین ماجرایی شوند. پس از این ماجرا، تلاش زیادی کردیم تا پزشک معالج مادرم را پیدا کنیم و از او درباره این اتفاق بپرسیم. همان شب وقتی گوشی اش را جواب داد، گفت که اشتباه کرده و حاضر است هزینه عمل را برگرداند.

اما هزینه عمل در برابر جان مادرم چه ارزشی دارد؟ ما به خاطر قصور او در عمل از او و بیمارستان شکایت کردیم. در گواهی فوت مادرم نوشته شده علت مرگ: خونریزی بر اثر پارگی عروق داخلی بر اثر جراحی. ما تصور می کردیم پس از این عمل مادرم را به خانه خواهیم برد اما جنازه او را تحویل گرفتیم.

براساس این گزارش، با شکایت خانواده زن میانسال رسیدگی قضایی به پرونده آغاز شده است.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: همشهری آنلاین

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. رگ ای وی سی مگه چیزیه که به اشتباه بشه قطعش کرد؟؟؟چقد یه پزشک میتونه بی وجدان باشه..اگه علم این کارو نداری یا تمرکز نداری اعصاب نداری یا هرچی بیخود میکنی دست به عمل بزنی مگه مردم موش ازمایش گاهین؟؟واقعا خدا صبر بده به خانواده این خانم

  2. بی دقتیاشون مردمو بدبخت میکنه .. کاش یکم فکر مردم بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *