خانه » اخبار روز » پاسخ هوشمندانه دکتر ظریف به سی ان ان درباره جاسوس آمریکایی +ویدیو

پاسخ هوشمندانه دکتر ظریف به سی ان ان درباره جاسوس آمریکایی +ویدیو

بخشی از مصاحبه شب گذشته وزیر خارجه ایران با شبکه «سی ان ان» آمریکا به پرسشی اختصاص داشت که مصاحبه کننده از سرنوشت «باب لوینسون»، مأمور عملیاتی سیا که آمریکایی ها بر این باورند آخرین بار در ایران دیده شده ـ پرسید که با پاسخ هوشمندانه و معنادار محمد جواد ظریف، روبه رو شد.

ماجرا از اینجا آغاز شد که مجری برنامه به ظریف گفت: سی ان ان مدارکی دارد که نشان می دهد باب لوینسون در زندان های ایران بوده و حتی معالجه پزشکی نیز شده است.

وی افزود: همه این اسناد به وسیله کارشناسان سیا ترجمه شده و نام ها و مشخصات دقیقی در آن به چشم می خورد، به گونه ای که مشخص است، وی در سال 2007 به کما رفته و به درمان پزشکی نیاز پیدا کرده است؛ اما مقامات ایران با وجود این اسناد، همچنان وجود وی در ایران یا در زندان های این کشور را انکار می کنند و می گویند از محل نگهداری وی اطلاعی ندارند.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در پاسخ به این خبرنگار می گوید: اول از همه اینکه چنین اسنادی را من ندیده ام که نشان دهد وی در ایران است. اتفاقا مدارکی هست که نشان می دهد وی در خارج از ایران نگهداری می شود. در واقع آخرین عکس هایی که از وی دیده شده، نشانگر این موضوع است. من هیچ اطلاعاتی درباره وی و محل نگهداری اش ندارم.

پاسخ هوشمندانه دکتر ظریف به سی ان ان درباره جاسوس آمریکایی +ویدیو

ظریف در ادامه با کنایه از خبرنگار آمریکایی می پرسد: اگر مقامات آمریکایی بر این باورند که باب لویسنون در ایران است، اتفاقا آنان باید به ایران توضیح دهند که یک مأمور عملیاتی سیا در قلمرو و سرزمین ایران چه کار می کند؟ آنان هستند که باید در این باره توضیح دهند.

وزیر خارجه ایران در ادامه یادآور شد: البته این یک بحث سیاسی است، ولی اگر بحث های بشر دوستانه مد نظر شماست، این بحث ها باید در زمینه بشر دوستانه بررسی شود و برای این منظور هم باید دولت آمریکا، همه اطلاعات موجود درباره وی را در اختیار آنان گذارد، چرا که من و دیگر مقامات ایرانی اطلاعاتی درباره وی نداریم.

وی درباره امکان ملاقات یا عزیمت خانواده وی به ایران نیز گفت: ایران به خانواده باب لویسنون و نمایندگانی که پیگیر وضعیت او هستند، گفته که در این باره با آنان در ارتباط خواهد بود.

لینک دانلود

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: تابناک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *