خانه » اخبار روز » این فیلم نباید دیده بشه +تصاویر

این فیلم نباید دیده بشه +تصاویر

این فیلم نباید دیده بشه به کارگردانی علی کلانتری به عنوان اولین فیلم، دوربین در دست تاریخ سینمای ایران ساخته شد.

طبق اعلام دست اندرکاران این فیلم،«این فیلم نباید دیده بشه» نهمین فیلم جهان است که به این سبک مدرن ساخته می شود.

این فیلم نباید دیده بشه +تصاویر

نکته جالب توجه این است که تمام فیلم های ساخته شده در این سبک، تاکنون در ژانر وحشت بوده اند اما «این فیلم نباید دیده بشه» ملودرامی اجتماعی است.

این فیلم داستان زنی نقاش با بازی نیکو ترخانی را روایت می کند که قصد دارد با دوربین هندی کم خود به جنگ همسر، اجتماع و ناکامی هایش برود.

بر اساس این گزارش، سبک دوربین در دست، با در نظر گرفتن این واقعیت که دوربین ها امروز از استودیوها بیرون آمده اند تا مسائل پیرامونی را حقیقی و واقعی تر ببینند، به وجود آمد.

این فیلم نباید دیده بشه +تصاویر

دوربین «این فیلم نباید دیده بشه» در دست بازیگران (یا همان آدم های واقعی) است که قصد دارند به نوعی واژه سینما – حقیقت را در پسِ ذهن مخاطبان شان جاری کنند.

ساختن چنین فیلم هایی، شرایط سخت خود را دارد؛ از بازیگران دوربین به دست تا فیلم نامه ای که با دوربین نوشته می شود، سکانس پلان های شبه مستند و… .

در نمونه های خارجی این سبک، می توان از پروژه «جادوگر بلر» به عنوان تاثیرگذارترین فیلم در این فرم اشاره کرد که توأمان یکی از پرسودترین فیلم های تاریخ سینماست.

این فیلم نباید دیده بشه +تصاویر

عوامل «این فیلم نباید دیده بشه» که در حال سپری کردن مراحل مربوط به مجوز های نمایشی و نهایی خود از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، عبارتند از: نویسنده و کارگردان: علی کلانتری، مدیر تصویر برداری: فرامرز نادری و باتصویر برداری بازیگران فیلم، تدوین: حسین رسولیان، طراح گریم: غزال تاری، صحنه و لباس: خزان افوضی، صدابردار: مسیح حدپورسراج، ترکیب و طراحی صدا: آرش قاسمی، دستیار کارگردان و برنامه ریز: ایمان شیعه، منشی صحنه: سمیرا زارع، گروه تولید: روح اله بادینلو و فهیمه حیدری، مجری طرح: بهیرا فلاح و جمشید شاملو و تهیه کننده: سعید شرفی کیا.

در این فیلم نیکو ترخانی، علی کلانتری، نازنین خوش سرست، احسان امین سرشت، احسان منصوری، جمشید شاملو و… ایفای نقش کرده اند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.