خانه » اخبار روز » اجتماعی » موج استعفا میان آتش نشان ها؟

موج استعفا میان آتش نشان ها؟

بیست و نه دی ماه آتش سوزی تولیدی لباس خیابان جمهوری در حالی با مرگ دلخراش دو زن كارگر پایان یافت كه معاون خدمات شهری شهرداری تهران به عنوان مرتبط ترین مسوول این پروژه اعلام كرد: كمیته فنی برای رسیدگی به این موضوع تشكیل شده و همه چیز تحت كنترل است.

این در حالی بود كه اعضای شورای شهر تهران نیز با تشكیل كمیته یی خبر از پیگیری دقیق ابعاد این پرونده دادند و حتی در آخرین جلسه علنی شورا حرف از استعفای شهردار زدند و پرسیدند آیا برای التیام این احساسات شهروندان، شهردار نباید استعفای خود را تقدیم كند؟ آیا جای آن ندارد كه با متخلفین برخورد قانونی شود؟

9 روز از این حادثه می گذرد اما رییس كمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به این پرونده گفت: گزارش فنی و تخصصی از پلكان آتش نشانی هنوز به كمیسیون نظارت داده نشده است. پرویز سروری درباره علت این تاخیر اظهار كرد: این فرآیند به این دلیل طولانی شده است كه شركت آلمانی باید این گزارش را تایید كند و در حال هماهنگی هستیم.

این عضو شورای شهر تهران تاكیدكرد: اتفاقی همانند آتش سوزی جمهوری نیازمند گزارش فنی و كارشناسی است و هر گونه اظهارنظر غیرفنی در این زمینه برای مردم و شورا پر هزینه است. وی افزود: هر گونه اظهارنظر در این زمینه در شرایط كنونی فاقد اعتبار است و تنها منجر به تحریك عواطف مردم، قضاوت غیرمنصفانه و شكل گیری توقعاتی می شود كه شاید برآورده كردن آن امكان پذیر نباشد.

اظهارات رییس كمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در حالی عنوان شد كه در روز های گذشته یك سایت خبری اسنادی را منتشر كرد كه در آن مشخص شده بود خودروهایی كه در عملیات خیابان جمهوری مورد استفاده قرار گرفته بودند ساخت شركت «ایویكو ماگیروس» آلمان هستند. شركتی كه بر اساس برخی اسناد موجود حداقل از حدود ?? ماه پیش بارها نسبت به نیاز این خودروها به تعمیر، هشدارهای جدی را به مدیرعامل آتش نشانی و همچنین معاون خدمات شهری شهرداری تهران داده بود.

موج استعفای آتش نشانان در راه است؟

هر روز كه از این حادثه می گذرد ابعاد جدیدی آشكار می شود. رییس كمیسیون نظارت و حقوقی شورای تهران روز گذشته به «اعتماد» از استعفا و درخواست بازنشستگی تعدادی از پرسنل حرفه یی سازمان آتش نشانی تهران به دنبال راه افتادن موج منفی پرونده آتش سوزی جمهوری خبر داد. سروری در این باره گفت: متاسفانه موج منفی علیه خدوم ترین ماموران شهرداری یعنی آتش نشانان در جریان این پرونده رقم خورد اما كسی به این موضوع كه ماموران در اكثر 30 هزار ماموریت سال گذشته مصدومیت های جدی پیدا كردند توجهی نمی كند.

وی تاكید كرد: در این شكی نیست كه با عامل خطای انسانی باید برخورد كرد اما نباید اقدامی صورت گیرد كه موجب دلسردی و بی انگیزگی آتش نشانان شود. سروری گفت: اتفاقی افتاده اما هنوز چیزی اثبات نشده كه این هجمه علیه آتش نشانان صورت می گیرد. وی تاكید كرد: امیدواریم اظهارنظرات منجر به بروز چالش سیاسی نشود چرا كه این گونه به نتیجه فنی و كارشناسی نخواهیم رسید.

اما جلال ملكی، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در گفت وگو با «اعتماد» از موضوع استعفای پرسنل این سازمان اظهار بی اطلاعی كرد و گفت: تاكنون حرفی در این باره نشنیده ام و اطلاعی ندارم. بدین ترتیب روز گذشته آخرین اطلاعات این پرونده در جلسه كمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران بررسی شد تا امروز در چهل و یكمین جلسه شورای شهر تهران نتایج نهایی بررسی ابعاد پرونده آتش سوزی تولیدی پوشاك خیابان جمهوری اعلام شود.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: روزنامه اعتماد

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *