خانه » اخبار روز » افزایش احتمال حمله نظامی به تهران

افزایش احتمال حمله نظامی به تهران

مری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز گذشته بار دیگر گفت شکست توافق موقت میان ایران و گروه موسوم به 1+5 ممکن است به اقدام نظامی علیه تهران منجر شود.

جروزالم پست نوشت: «مری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز گذشته بار دیگر گفت شکست توافق موقت میان ایران و گروه موسوم به 1+5 ممکن است به اقدام نظامی علیه تهران منجر شود.

هارف که در نشست خبری هفتگی در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا در صورت عدم توافق دیپلماتیک با ایران به گزینه نظامی روی می آورد، گفت: «خوب، من نمی گویم که اگر در 6 ماه توافقی نشد، ما وارد جنگ می شویم. بخواهم کلی صحبت کنم، باید بگویم که جایگزین مسیر دیپلماتیک این است که ما بخواهیم این موضوع را به طرق دیگر حل کنیم. کاملا هم روشن است که آن راه های دیگر چه هستند.»

وی افزود: «تنها چند سناریو پیش روی ماست: این موضوع را یا باید از طریق دیپلماتیک حل کرد، یا از طریقی دیگر. واضح است که آن راه دیگر، می تواند و احتمالا استفاده از گزینه نظامی است. رئیس جمهور تصریح کرده است که این موضوع روی میز است.»

با این وجود هارف تصریح کرد که در صورت شکست توافق ژنو، اولین گام کاخ سفید تلاش برای افزایش تحریم های ایران است. وی ادامه داد: «اما اگر بخواهیم در مورد بازه زمانی کوتاه تر صحبت کنیم، یعنی اگر این موضوع در 6 ماه نتیجه نداد، ما خواهان افزایش تحریم ها خواهیم شد، من پیش بینی نمی کنم که بلافاصله بعد از آن وارد جنگ شویم. موضعی فراگیرتر وجود دارد که می گوید اگر ما نتوانیم این موضوع را در 6 ماه، یکسال یا هر زمان دیگر از طریق دیپلماتیک حل کنیم، ما متعهدیم که به نحوی آن را حل کنیم. در این صورت اقدامات کم دوام تر و صراحتا بگویم، پرخطرتر را نیز شامل خواهد بود.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از این نشست به موضوع تحریم ها پرداخت و بار دیگر کنگره را از تصویب تحریم های تازه بازداشت. وی در این رابطه گفت: «فکر می کنم طبق برنامه اقدام مشترک (توافق ژنو)، هیچ تحریم مرتبط با موضوع هسته ای، مجاز نیست. تصویب هر تحریم هسته ای جدید و تبدیل آن به قانون بر خلاف مفاد برنامه اقدام مشترک است. به همین دلیل هم هست که رئیس جمهور اوباما در سخنرانی «وضعیت کشور» (سخنرانی سالانه) اعلام کرد که هر تحریمی که روی میزش بیاید را وتو می کند.»

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: جام نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. خدا نكنه /من موندم خدا وند چرا مارو فراموش كرده چرا دعاهاي مارو كه ميگيم اين آمريكاي جنايتكار نابودبشه رو نابود نميكنه و حتي اون اسرائيل فاسد رو آخه چرا يه كشور انقدر راحت با پشتوانه سازمان ملل كه دهن بينه و همش به حرف اون احمق ها گوش ميده رو نابود نميكنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *