خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » مترو پل ناگفته های مسعود کیمیایی از گوگوش +تصاویر

مترو پل ناگفته های مسعود کیمیایی از گوگوش +تصاویر

این چندمین بار است که دوباره به او اعتماد می کنیم و باز هم سرخورده مان می کند.من که این بار با تردیدی جدی سراغ تماشای فیلمش رفتم و متأسفم که اخیرا می شود خیلی راحت او را پیش بینی کرد.

یک زن جوان مهناز افشار به سینمای متروکه ای پناه می برد که سالن نمایش آن تبدیل به انبار فروش موتور سیکلت شده و لابی اش را باشگاه بیلیارد کرده اند.

این زن، صیغه ای مردی به نام ماندگاری بوده و از او یک فرزند دارد.

ماندگاری حالا مرده و همسر نازای او با این زن صیغه ای درگیر می شود. پر واضح است که خاتون لواسانی (مهناز افشار) نمادی از گوگوش فائقه آتشین است

فائقه آتشین از محمدرضا پهلوی یک فرزند نامشروع داشت که چند سال پیش توانست توسط آزمایش DNA نسبت فامیلی اش با خاندان سلطنتی ایران را ثابت کند.

برخوردی که از همسر ماندگاری (شقایق فراهانی) با خاتون در این فیلم می بینیم، کاملا می خواسته طعنه ای به برخورد فرح دیبا با مسئله ی فرزند نامشروع شاه باشد.

مترو پل ناگفته های مسعود کیمیایی از گوگوش +تصاویر

این دیالوگ در طول فیلم بارها از زبان یکی از صاحبان “متروپل” خطاب به خاتون شنیده می شود که (خیلی کار خوبی کردی به سینما پناه آوردی…)

این قضیه اشاره دارد به ازدواج “فائقه آتشین” با یکی از کارگردان های سینمای ایران. در حقیقت کارگردان “متروپل” خودش را هم در این اثر نمادسازی کرده و آنگاه که یکی از کاراکترها ، سینما را به عنوان پناهگاه خاتون- بخوانید گوگوش- معرفی می کند، اشاره اش به همین معناست.

حتی از جایی به بعد که زن ماندگاری پشت در متروپل رسید، جای پنجه خونین خاتون روی ستونی که به آن تکیه داده بود می ماند پنجه خونینی که یادآور تصویری بسیار معروف از 17 شهریور 1357 است و البته ما نمی دانستیم که فائقه آتشین هم روزگاری انقلابی بوده.

اما در مورد کیفیت کار باید گفت “مسعود کیمیایی” آنقدر سرگرم تطابق دادن دقیق بین نمادهای فیلمش با صور واقعی آن ها شده که قصه گفتن را رها می کند و به این ترتیب “متروپل” فاقد درام است. خیلی مولفه های کلیشه شده در سینمای کیمیایی هم دوباره و در این جا تکرار می شوند اما از آن طرف خیلی جزئیات ضروری در کار رعایت نشده.

مثلا چند نفر در فاصله نیم متری یک شیشه بزرگ چند دقیقه با چوب و چماق زد و خرد خونینی می کنند اما هیچ اتفاقی نمی افتد که شیشه بشکند، آنها حتی چندبار سر و صورت و دست خونیشان را روی شیشه می گذارند اما شیشه نمی شکند، حتی میان دعوا مرتب صدای شکستن شیشه هم می آید اما شیشه نمی شکند تا این که وقتی قرار است سکانس تمام شود نوبت این شیشه هم می رسد.

از این موارد در فیلم زیاد بود و با روی هم گذاشتن تمام این ایرادها می توانیم خودمان را خلاص کنیم و بگوییم “متروپل” اصلا فیلم نیست.مسعود کیمیایی مرتب در حال ادای دین به خودش است (یعنی بود) قبلا می شد اسم این کار را (ادای دین به خود) گذاشت اما حالا باید به آن گفت (ادای خود را درآوردن) در ضمن باید به آقای کیمیایی این را هم گفت که ناگفته های شما از گوگوش آنقدرها هم مخاطب جمع کن نیست که فکر می کنید و این خرده خاطرات بهم پیوسته و ناپیوسته را تا قصه نکنید طرفداری پیدا نخواهند کرد.

مترو پل ناگفته های مسعود کیمیایی از گوگوش +تصاویر

مترو پل ناگفته های مسعود کیمیایی از گوگوش +تصاویر

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: بانی فیلم

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

بدون دیدگاه

 1. من قبل از اینکه نوشته شما رو بخونیم ، نظر شخصیم در مورد فیلم متروپل، محتوای خالی فیلم بود داستانی که نیاز به این همه پیچیدگی که تو اولای فیلم دیدیم نداشت. ولی این نوشته شما هم میتونه در مورد مسعود کیمیایی درست باشه، خب بهر حال هرچی نباشه ایشون زمانی همسر مادر فرزند محمدرضا شاه بوده دیگه..

 2. خسته نباشید خواهشا انقدربه مخ اکبندتون فشارنیارید.گوگوش عشق همس براش هم احترام قاعلیم

 3. خوب بود مرسی.

 4. maskhre ha…..zesht nist inghadr dorogh migin…..key gogosh chnin adaii karde va chnin chizi sabet shode……khjalat bekeshid fekr mikardam sait khobi bashe ama vaghti in ro khondam nazaram avaz shod

 5. اه خسته نشدید انقد تهمت میزنیییییییییییید \" اصلا شما هورااااااااااااااااااااا دست بردارید

 6. خب ك چي؟؟؟
  الان ما بايد دقيقا چيكار كنيم؟؟؟؟
  اصن هدفتون از نوشتن اين مطلب چي بوده؟؟؟؟
  من واقن تو اين موندم…..
  ولي….ي سوال…جدي گوگوش از محمدرضاپهلوي بچه داشتههههه؟؟؟؟؟؟عايا؟؟؟
  راستي خسته نباشيد…سايتتون دركل جالبه..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *