خانه » اخبار روز » فجیع ترین قتل عام خانوادگی به بهانه معامله عتیقه

فجیع ترین قتل عام خانوادگی به بهانه معامله عتیقه

چهار مرد جنايتكار كه براي سرقت و به بهانه فروش عتيقه ، زوج جوان و دو قلوهاي آنها را به قتل رسانده بودند، به زودي پاي ميز محاكمه قرار مي گيرند.

این پرونده از روز 23 اردیبهشت ماه امسال با اعلام شکایت مردی در پلیس آگاهی شهريار به جریان افتاد. این مرد در شكايت خود گفت: برادرش و همسر و دو فرزند او که ساکن ملارد هستند، از چند روز قبل به طرز مرموزی مفقود شده اند و نه تنها کسی از آنان خبر ندارد، بلکه به تلفن های همراه خود نیز جواب نمی دهند.

کارآگاهان بعد از دریافت مشخصات مرد مفقودی به نام رضا و همسر و دو پسر دوقلوی هشت ساله او تجسس های ویژه ای را برای یافتن ردی از آنها آغاز کردند. رضا کارمند بانک بود و بعد از اتمام ساعات اداری در بنگاه معاملات املاک نیز کار می کرد.

پلیس همچنین اطلاعاتی را به دست آورد که نشان می داد وی در زمینه خریدوفروش عتیقه نیز فعالیت می کرد. مفقود شدن هر چهار عضو خانواده پلیس را به این نتیجه رساند که به احتمال قوي همگی آنها جان باخته اند اما بیمارستان ها و مراکز پزشکی قانونی در پاسخ به استعلام کارآگاهان اعلام کردند پرونده ای برای افرادی با مشخصات ذکر شده، تشکیل نداده اند.

پس از آن احتمال وقوع قتل افزایش یافت و ماموران ابتدا فرضیه جنایت با انگیزه خصومت شخصی را بررسی کردند اما متوجه شدند رضا و همسرش زوج آرامي بودند و با هیچ کس مشکل خاصی نداشتند. تحقیقات پلیس از محل های کار رضا و پرس وجو از افرادی که با این مرد در ارتباط بودند سرانجام سرنخ مهمي را در اختیار کارآگاهان قرار داد و آنان دریافتند رضا و خانواده اش قبل از ناپدید شدن به همراه مردی به نام ناصر به سفر رفته بودند.

وقتی نام و مشخصات ناصر در بایگانی پلیس مورد بررسی قرار گرفت، مشخص شد وی فردی سابقه دار است. همین مسئله سوءظن نسبت به این مرد را تشدید کرد و کارآگاهان، وی را بعد از کسب مجوز قضایی بازداشت کردند. وقتی خودروي ناصر مورد تفتیش قرار گرفت سلاح کمری، اوراق هویتی رضا و همسرش و دو حلقه النگو متعلق به زن جوان کشف شد و متهم در همان بدو امر در بن بست قرار گرفت. ناصر بعد از اعتراف به قتل گفت:«من می دانستم رضا در زمینه خریدوفروش عتیقه کار می کند. حدس می زدم پول زیادی داشته باشد و بتوانم با سرقت از او ثروتمند شوم برای همین باب دوستی را باز کردم و وی را به بهانه خرید عتیقه به شهرستان بیجار کشاندم.»

متهم ادامه داد: «قبل از سفر با سه نفر صحبت کرده و آنها پذیرفته بودند به من برای اجرای نقشه ام در ازای دریافت پول کمک کنند. بعد از اینکه قرارهای اولیه گذاشته شد من و رضا به همراه دو پسر و همسرش راهی بیجار شدیم و من او را برای انجام معامله به باغی کشاندم. در آنجا به همراه سه همدستم به این زوج حمله کردیم و دست و پای آنان را بستیم و توانستیم مبلغ 17میلیون تومانی را که رضا همراهش آورده بود، به چنگ بیاوریم بعد با تهدید این زوج کارت عابربانک و رمز آن را از آنها گرفتیم و شش میلیون تومان دیگر را هم از این طریق به حساب خودم واریز کردم. بعد از آن رضا و همسرش را با استفاده از طناب خفه کردم و اجسادشان را در مزارع گندم جاده بیجار- همدان انداختم.»

متهم به قتل درباره سرنوشت دوقلوها نیز گفت: «ما بعد از کشتن پدر و مادر آنها دست و پای هردو نفرشان را بستیم و آنها را در صندوق عقب خودرو گذاشتیم و به سمت تهران حرکت کردیم اما وقتی به قزوين رسيديم متوجه شدیم آنها به دلیل نرسیدن هوا فوت شده اند برای همین اجساد آنها را نیز در حوالي قزوين رها کردیم.»

ناصر در ادامه اعترافاتش توضیح داد: «من مبلغی را که به سه همدستم قول داده بودم پرداخت کردم و خودم نیز با مابقی پول خودرو سمندی را خریدم و فکر می کردم هرگز کسی متوجه این جنایت نمی شود چون تمام ردپاها را از بین برده بودیم و هیچ مدرکی علیه من وجود نداشت.»

کارآگاهان بعد از شنیدن اعترافات این مرد، در عملیات ویژه ای سه همدست او را دستگیر کردند. این افراد پذیرفتند در این قتل عام به ناصر کمک کرده و از او پول گرفته اند. متهمان در ادامه به بازسازی صحنه قتل ها پرداختند و سپس با دستور مقام قضایی روانه زندان شدند تا تحقیقات از آنها تکمیل شود.

با تكميل تحقيقات و صدور كيفرخواست براي چهار مرد جنايتكار ، پرونده براي محاكمه به شعبه 113 دادگاه كيفري استان تهران فرستاده شد تا متهمان محاكمه و به سزاي عمل خود برسند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: روزنامه قانون


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.