خانه » کامپیوتر و اینترنت » 5 روش برای جلوگیری از هک ایمیل؟

5 روش برای جلوگیری از هک ایمیل؟

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پنج راهکار برای جلوگیری هک و جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو از ایمیل شخصی را تشریح کرد.

1- استفاده از کلمه های عبور جداگانه برای سایت های مهم مانند سایت بانکی و ایمیل خود چراکه با این کار در صورت افشا کلمه عبور یکی از حساب های کاربری، امکان دسترسی به تمام حساب های کاربری مهم شما وجود ندارد، در عین حال باید کلمه های عبور قوی انتخاب کنید.

2- امن نگه داشتن کلمه عبور و نام کاربری: هر زمان از شما کلمه عبور و نام کاربری خواسته شد، حتما قبل از ارائه آنها فکر کنید. هرگز این اطلاعات را در پاسخ به ایمیلی ارائه نکنید و اگر به نظر می رسد ایمیل از بانکی که در آن حساب دارید ارسال شده است، حتما به جای کلیک بر روی لینک یا تماس با شماره تلفن ارسال شده، به وب سایت بانک مراجعه کرده و از آن طریق اقدام کنید.

3- روی لینک های داخل ایمیل کلیک نکنید و ضمیمه های ایمیل را باز نکنید؛ مگر اینکه ارسال کننده آن را بشناسید و همچنین بدانید که آن لینک ها و ضمیمه ها چه هستند. کلیک بر روی لینک ها یا ضمیمه نامه ها ممکن است منجر به نصب برنامه های مخرب بر روی رایانه شما شود و همچنین شما هم لینک های تصادفی را برای دوستانتان ارسال نکنید.

4- نرم افزارهای رایگان را فقط از سایت هایی که می شناسید و مورد اعتماد است دانلود کنید واگر نمی دانید سایتی مطمئن است یا نه، حتما قبل از دانلود نرم افزار از آن سایت، از مورد اطمینان بودن آن سایت مطمئن شوید و فراموش نکنید که برخی از بازی ها، برنامه های به اشتراک گذاری فایل و برخی نوار ابزارهای رایگان حاوی برنامه های مخرب هستند.

5- با رایانه های عمومی مانند رایانه های شخصی برخورد نکنید؛ اگر از طریق رایانه های عمومی به ایمیل یا سایر حساب های کاربری خود دسترسی پیدا می کنید، کلمه عبور خود را در مرورگرهای وب ذخیره نکنید و حتما مطمئن شوید که در انتهای کار از حساب کاربری خود خارج شده اید.

در پایان توصیه می شود در هنگام استفاده از شبکه های wi-fi عمومی هم باید مواظب باشید.

گرداوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *