خانه » سرگرمی » دانستنیها » پارک‌ایران درنقطه‌مرزی فلسطین‌اشغالی +عکس

پارک‌ایران درنقطه‌مرزی فلسطین‌اشغالی +عکس

آنچه در این گزارش می بینید، تصاویری از یک پارک تفریحی است که جمهوری اسلامی ایران در نقطه صفر مرزی لبنان با سرزمین های اشغالی احداث کرده است.

به گزارش فارس، مارون الرأس یکی از روستاهای جنوبی لبنان است که در بخش بنت جبیل و استان النبطیه قرار دارد، مارون الرأس حدود یک کیلومتر با مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی فاصله دارد و اهمیت نظامی آن از آنجاست که در بلندی های مرتفعی قرار دارد که به بخش های مهمی از جنوب لبنان و شمال سرزمین های اشغالی مشرف است، مارون الرأس بر 14 شهرک صهیونیست نشین اشراف دارد، این روستا در 125 کیلومتری جنوب بیروت قرار دارد و کمتر از 1000 هکتار مساحت دارد.

پس از پایان جنگ 33 روزه سال 2006، جمهوری اسلامی ایران به پاس مقاومت های بی نظیر مردم این منطقه، اقدام به تاسیس پارکی به نام پارک ایران کرد. این پارک با هدف معرفی فرهنگ غنی ایران اسلامی و ترویج آن، اقداماتی نظیر احداث تعدادی استراحتگاه به تعداد استانهای کشورمان ایران و به نام آن استان ها انجام داده است. مسجد این پارک به شکل قدس شریف ساخته شده تا خاری باشد در چشم صهیونیست هایی که چند متر آن طرف تر در شهرک های اشغالی در حال رفت و آمدند. زمین فوتبال، پینت بال و … از دیگر امکانات موجود در این پارک است.

مارون الرأس به لحاظ موقعیت استراتژیک خود و نزدیکی که با مرزهای فلسطین اشغالی دارد، اولین منطقه ای بود که در جنگ 33 روزه مورد طمع صهیونیست ها قرار گرفت، اما حملات متعدد به این روستای کوچک با مقاومت جانانه حزب الله و ساکنان منطقه مواجه شد و کابوس های وحشتناکی را برای نظامیان صهیونیست رقم زد.

 
 
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

شرکت نوکیا از ابتدای تاسیس تا انتهای فعالیت و ورشکستگی

شرکت نوکیا از ابتدای تاسیس تا انتهای فعالیت و ورشکستگی

 امروز قصد داریم سری به گذشته پر فراز و نشیب شرکت نوکیا بزنیم و گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *