خانه » اخبار روز » بابک زنجانی به بازجویان می گوید آزادم کنید تا پول بیاورم

بابک زنجانی به بازجویان می گوید آزادم کنید تا پول بیاورم

مالزی باج می خواهد تا پول ایران را به ایران پس بدهد/ اموال داخلی بابک زنجانی 4 هزار میلیارد تومان بیشتر نیست

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، با بیان اینکه برای اموال زنجانی در خارج از کشور مشکلاتی به وجود آمده است، می گوید: متاسفانه برخی کشورهای آسیای میانه وقتی دیدند وضع اینطور است و زنجانی در زندان، با این ادعا که زنجانی به آنها بدهکار بوده اموالش را دارند از بین می برند و به نفع خودشان می گیرند. حتی کسانی که در دستگاه دولتی این کشورها هستند اموال بابک زنجانی را به نفع خودشان مصادره می کنند.

عزت الله یوسفیان ملا به تدبیر می گوید: همه کشورهایی که زنجانی در آنها حساب داشته به این ثروت نفتی ایران چشم طمع دارند. مثلا در مالزی پیشنهاد دادند که حاظریم بخشی از پول های زنجانی را به ایران بدهیم به شرطی که مبلغی هم به ما بدهید. در واقع باج می خواهند تا پول ایران را به ایران پس بدهند. پرونده بابک زنجانی کاری کرد که همه سودجوها راه افتادند و دنبال سهم خواهی هستند.

40 روز از بازداشت بابک زنجانی می گذرد و همچنان پرونده اش در دستگاه قضایی، کمیسیون اصل 90 مجلس و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به دلیل بدهی دو میلیارد و چهارصد میلیون یورویی اش در حال بررسی است. کسی که طبق ادعای روزنامه نیویورک تایمز هم اکنون با 13.5 میلیارد دلار سرمایه، در مجله فوربس هم رده محمد عیسی العمودی است. اگر نقل این روزنامه آمریکایی را از میزان دارایی بابک زنجانی بپذیریم هم اکنون بابک زنجانی 65 مین ثروتمند جهان است.

یوسفیان ملا می گوید:اموال داخلی بابک زنجانی پاسخگوی حتی دو دهم بدهی اش نیست.

مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری هم در نشست خبری خود اعلام کرد بررسی اولیه ما از لیست اموال ارائه شده حکایت از ان دارد که ارزش اموال خیلی کمتر از مبلغ بدهی بابک زنجانی است.اگر واقعا پول نقدی در کار نباشد ما مجبوریم به لنگ کفش در بیابان هم بسنده کنیم و این اموال را بگیریم.

عزت الله یوسفیان ملا به خبرنگار اقتصادی تدبیر می گوید: نشست های ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی درباره پرونده بابک زنجانی به طور مرتب برگزار می شود و در حال حاضر در مرحله برآورد اموال زنجانی در داخل و خارج از کشور برای پرداخت بدهی هایش هستیم.

نماینده آمل و لاریجانی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مطابق بررسی های ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اموال بابک زنجانی در داخل کشور نمی تواند پاسخگوی تمام بدهی هایش باشد، تاکید می کند که بر اساس براورد های ما در ستاد مبارزه با فساد اقتصادی در خوشبینانه ترین حالت میزان اموال زنجانی در داخل حدود چهارهزار میلیارد تومان است که در واقع حتی نیمی از بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت را هم شامل نمی شود.

یوسفیان ملا تاکید می کند که بابک زنجانی برای پرداخت بدهی ها یش حتما باید از اموالی که در خارج از ایران دارد استفاده کند.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم، با اعلام این خبر که بابک زنجانی در بازجویی در خواست می کند برای استفاده از اموال خارجی اش باید از زندان بیرون بیاید تاکید می کند: بعضی از حساب و کتاب ها به کیفیتی است که تا فرد خودش به حساب ها مراجعه نکند نمی تواند از اموالش استفاده کند، اما ما در مورد پرونده بابک زنجانی این گونه نیست.

او می گوید: آن زمان که بابک زنجانی آزاد بود و راحت رفت و آمد می کرد در فکر جبران و پرداخت بدهی هایش نبود. بنابراین اگر آزاد هم شود بعید است که پول دولت را پس بدهد.

یوسفیان ملا خبر می دهد که یکی از تخلف های بابک زنجانی جعل مدرک هم است و می گوید: بابک زنجانی از یکی از بانک ترکمنستان گواهی می آورد که پول وزارت نفت را پس داده در حالی که اصلا چنین بانکی وجود خارجی نداشت. گواهی از بانک روسیه می آورد که فلان مقدار پول نفت را به حساب دولت واریز کرده اما بعدا مشخص می شد که بانک روسیه یک دفتر کارگزاری است که خدمات به بانک های دیگر ارایه می دهد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: پایگاه خبری تحلیلی تدبیر24

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.