خانه » آرایش و زیبایی » موهایتان آسیب دیده نرم‌کننده بزنید!

موهایتان آسیب دیده نرم‌کننده بزنید!

وقتي ساقه موها در اثر آسيب هاي محيطي، به خصوص رايج ترين آنها كه تماس با موادشيميايي موجود در اکسيدان يا مواد قوي موجود در بي رنگ کننده ها و فر يا صاف کننده موها قرار مي گيرد… فواید نرم کننده برای موهای اسیب دیده

فواید نرم کننده برای موهای اسیب دیده

دچار تغييرات ساختاري و بافت آن تخريب مي شود، موها خشک و شکننده مي شوند و درخشندگي و طراوت سابق را نخواهند داشت. از نظر علمي براي ساقه مو که بافتي مرده است، هيچ اقدام درماني اي وجود ندارد و نمي توان دوباره طراوت را به موي آسيب ديده برگرداند. در واقع برخلاف ريشه و فوليکول موها که بافت هاي زنده هستند و از عمق پوست و با عروق خوني تغذيه مي شوند، نمي توانيم هيچ ويتامين خاص يا دارويي را به ساقه موها برسانيم و انتظار درمان داشته باشيم. با کمي توجه به اين گفته درمي يابيد هزينه کردن براي اقدام هايي چون ويتامينه کردن ساقه مو مبناي علمي ندارد و ويتامين هاي لازم و مفيدي چون گروه B بايد از طريق رگ ها به فوليکول هاي مو برسد، نه از راه بافتي مرده به نام ساقه. از طرفي با اينکه ما متخصصان پوست نظر مثبتي درباره ويتامينه کردن و استفاده موضعي از سبزي ها و ميوه ها روي موها نداريم و معتقديم اين کار مبناي علمي ندارد، توصيه مي کنيم حتما همه کساني که موهايشان را رنگ کرده ا ند يا از محصولات شيميايي فر کننده، صاف کننده و بي رنگ کننده استفاده مي كنند، از نرم کننده هاي مو استفاده کنند. پوشاندن ساقه موها با نرم كننده ها به دليل بار الکتريکي مثبتي که دارند، مناطق آسيب ديده مو را به صورت موقت ترميم مي كند و از ريزش مو، خشکي بيشتر و ايجاد موخوره جلوگيري مي شود.

در واقع مصرف نرم کننده هاي مو و حالت دهنده ها يا مواد درخشان کننده، باعث مي شود موي آسيب ديده صدمه بيشتري نبيند و راحت تر شانه شود و لااقل ظاهرش هرچند موقت نماي خوبي پيدا کند. رسيدگي نکردن به موهاي خشک و آسيب ديده آنها را دچار ريزش و موخوره مي کند بنابراين اگر توصيه به پرهيز از رنگ کردن مکرر مو را جدي نمي گيريد و حالا موهاي آسيب ديده داريد، حتما استفاده از نرم کننده ها و رسيدگي به موها را جدي بگيريد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: هفته نامه سلامت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *