خانه » اخبار روز » برای دفاع از دوستم چاقو کشیدم

برای دفاع از دوستم چاقو کشیدم

سر نوجواني كه حين ميانجي گري در دعواي دو برادر، يكي از آنها را كشته بود براي دومين مرتبه در دادگاه محاكمه شد و در حالي كه اشك مي ريخت از اولياي دم خواست او را ببخشند.

نخستين برگ از اين پرونده جنايي كه گواهي فوت پسر جواني به نام عليرضا بود روز پنجم بهمن ماه سال گذشته توسط يكي از پزشكان بيمارستاني در جنوب تهران تكميل شد. عليرضا دقايقي قبل به دليل اصابت چاقو مجروح و به بيمارستان منتقل شده بود.

او دچار خونريزي شديدي بود و پزشكان تلاش كردند وي را از مرگ نجات دهد اما اين تلاش ها بي ثمر بود و او روي تخت بيمارستان جان باخت. با مرگ عليرضا ماجرا به پليس گزارش شد و پسر 17 ساله يي به نام رامين كه او را به بيمارستان منتقل كرده بود كشتن او را بر عهده گرفت.

رامين گفت: عليرضا و برادرش حميدرضا با يكديگر درگير شدند و من مي خواستم ميانجي گري كنم اما چاقويي كه دستم بود به عليرضا برخورد كرد و او مجروح شد. بعد از اين حادثه او را به بيمارستان رساندم اما ديگر كار از كار گذشته بود.

به دنبال اعترافات رامين پرونده اتهامي او تكميل و با صدور قرار مجرميت و كيفرخواست به شعبه 113 دادگاه كيفري استان تهران فرستاده شد.

او در جلسه محاكمه جزييات بيشتري از اين حادثه را شرح داد و گفت: من نمي خواستم اين اتفاق بيفتد اما يك لحظه چاقو به عليرضا خورد و او مجروح شد. آن روز عليرضا با برادرش حميدرضا درگير شده و او را كتك زده بود. مي خواستم مانع درگيري آنها شوم كه اين حادثه اتفاق افتاد. من هيچ عمدي در اين كار نداشتم و اميدوارم پدر و مادر عليرضا من را ببخشند.

با وجود اين اظهارات، اولياي دم خواسته شان قصاص بود و قضات دادگاه نيز بعد از بررسي محتويات پرونده به قصاص رامين راي دادند.

اين راي با اعتراض متهم به شعبه نهم ديوان عالي كشور فرستاده شد. اما قضات ديوان بعد از بررسي دقيق پرونده راي را نقض و اعلام كردند به دليل اينكه متهم در زمان ارتكاب قتل كمتر از 18 سال سن داشت بايد دوباره محاكمه شود. در چنين شرايطي پرونده به دادگاه كيفري بازگردانده شد و اين بار روي ميز قضات شعبه 71 قرار گرفت.

در دومين دور از محاكمه كه صبح ديروز برگزار شد ابتدا نماينده دادستان به قرائت كيفرخواست پرداخت و گفت: بر اساس تحقيقات انجام شده در دادسرا، رامين متهم است در جريان يك نزاع خياباني عليرضا را به قتل رسانده است.

او در مراحل مختلف تحقيقات اتهامش را بر عهده گرفته و از آنجا كه همه شواهد و مدارك از مجرم بودن او حكايت دارد خواستار مجازات او هستم.

سپس اولياي دم در جايگاه قرار گرفتند و براي قاتل پسرشان در خواست صدور حكم قصاص كردند.

در ادامه اين جلسه قاضي با تفهيم اتهام قتل به رامين از او خواست در جايگاه بايستد و از خود دفاع كند. متهم ضمن پذيرش اتهامش گفت: قبول دارم كه باعث مرگ عليرضا شدم اما من نمي خواستم اين اتفاق بيفتد.

وي ادامه داد: آن روز من و حميدرضا قرار بود با هم به خريد برويم. چند دقيقه يي منتظر او ماندم و وقتي كه رسيد ديدم وضعيتش آشفته است و عجله دارد. او دكمه هاي پيراهنش كنده شده بود و وقتي به من رسيد گفت بهتر است زودتر برويم.

وقتي از او درباره وضعيتش پرسيدم گفت با برادرش درگير شده است. همين كه مي خواستيم برويم عليرضا سر رسيد. او شروع به كتك زدن حميدرضا كرد و وقتي من جلو رفتم گفت دخالت نكن. او حميدرضا را زير مشت و لگد گرفته بود و من بايد كاري مي كردم. دوباره جلو رفتم تا مانع كتك خوردن دوستم شوم اما عليرضا شروع به فحاشي كرد و با حرف هايش عصباني ام كرد. نمي دانم چه اتفاقي افتاد اما در يك لحظه چاقويي را كه در كوچه پيدا كرده بودم از جيبم بيرون كشيدم.

چاقو را بين يك تكه پارچه گذاشته بودم و نمي دانم چطور شد چاقو به گردن عليرضا برخورد كرد. من فقط مي خواستم او را بترسانم تا برادرش را رها كند و هيچ عمدي در كار نبود. من براي دفاع از دوستم چاقو كشيدم. بعد از اين حادثه خودم او را به بيمارستان رساندم اما خون زيادي از او رفته بود و فوت شد.

متهم در حالي كه اشك مي ريخت ادامه داد: حالا هم از كارم پشيمانم و از پدر و مادر عليرضا مي خواهم من را ببخشند .

به دنبال دفاعيات متهم، ختم جلسه اعلام شد و قرار است قضات دادگاه به زودي راي خود را در اين باره اعلام كنند.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: روزنامه اعتماد

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *