خانه » آرایش و زیبایی » چرا انگشت و ناخن بعضی خوشگل تره؟!

چرا انگشت و ناخن بعضی خوشگل تره؟!

تا به حال دقت کرده اید که انگشت های دست بعضی از خانم ها چقدر کشیده و زیبا به نظر می رسد و در عوض دست بعضی ها کوتاه و چاق و نه چندان زیبا؛ درست است شکل دست هر کسی کاملا وابسته به ژنتیک اوست ولی پاره ای از آرایش های ساده ناخن هم وجود دارد که می تواند انگشت های شما را زیباتر جلوه دهد، شما باید با توجه به شکل دست ها و انگشت هایتان، بهترین شکل ناخن ها را پیدا کنید تا زیبایی دست های تان چندین برابر شود.

یادتان باشد اینکه ناخن ها کوتاه باشند یا بلند، چندان مهم نیست؛ نکته مهم این است که آنها به خوبی کوتاه شده باشند و شکلی مناسب به آنها داده شود، همیشه ناخن های سالم و براق بهترین تکمیل کننده یک آرایش ساده ملایم خواهند بود. علت زیبایی ناخن و انگشت افراد

علت زیبایی ناخن و انگشت افراد

چه سوهانی را انتخاب کنید

برای ناخن های طبیعی از سوهان دانه ریز و ظریف استفاده کنید ولی برای ناخن های مصنوعی سوهان زمخت لازم است. همچنین بهتر است سوهانی را انتخاب کنید که دو سطح زبری متفاوت دارد تا از تنوع بیشتری برخوردار باشد چرا که شکل دادن به ناخن ها نیاز به زبری بیشتری نسبت به تمیزکاری نهایی دارد. یادتان باشد استفاده نادرست از سوهان اثر سوء بر ناخن دارد و موجب تضعیف بیشتر آن می شود.

سوهان باید تنها در یک جهت حرکت داده شود. حرکت باید از کنار به وسط باشد. سطح سوهان باید در زیر لبه ناخن و با زاویه کمی نسبت به آن قرار داشته باشد. در پایان با استفاده از انگشت مطمئن می شویم که لبه ناخن کاملا صاف و عاری از زوائد است. اما مهم تر از این جزئیات این است که ناخن های شما هم اندازه باشند.

از یک جهت سوهان بزنید

همیشه ناخن های تان را تنها از یک جهت سوهان بزنید، از کناره ها به سمت مرکز بروید. دوباره سوهان را به جلو و عقب نکشید (این یک اشتباه بسیار متداول است) این کار باعث ترک برداشتن و شکستگی ناخن می شود. مراقب باشید سوهان را در کنار لبه های ناخن زیاد عمیق به کار نبرید، چرا که دیواره ناخن ضعیف می شود. از لبه ها به سمت مرکز به آرامی سوهان را حرکت دهید تا به شکل دلخواه برسید.

همیشه چسب همراه تان باشد

بسیار ناراحت کننده خواهد بود که ناخن شما بعد از مدت طولانی که صرف به دست آوردن شکل و اندازه دلخواه آن شده بشکند. هر نوع شکستن ناخن در صورتی که سریعا به ترمیم آن توسط چسب مخصوص اقدام کنید اصلاح پذیر خواهد بود. ناخن های شکسته را در صورتی که هنوز قابل استفاده هستند جمع کنید و فراموش نکنید که قبل از شروع به کار لاک ناخن خود را پاک كنيد. چسب ناخن در تمامي فروشگاه های لوازم آرایشی یافت می شود. بهتر است برای مواقع اضطراری این چسب را همراه خود داشته باشید و مراقب باشید دستان تان به چسب آلوده نشود.

چرا انگشت و ناخن بعضی خوشگل تره؟!

ارتفاع ناخن ها باید همیشه بلندتر از پهنای آنها باشد

اگر می خواهید انگشت های تان بلندتر و لاغرتر به نظر برسند، باید با شکل دادن به ناخن ها توهم بلند بودن را به وجود بیاورید مثلا ناخن های مربعی شکل یا گرد (که پهنای آنها از ارتفاع شان بیشتر است) کاری می کنند که انگشت ها کوتاه و چاق جلوه کنند و اگر انگشت های کوتاهی دارید نباید سراغ این مدل ها بروید. البته اشتباه نکنید لازم نیست حتما برای این کار ناخن های تان را بلند کنید، ناخن های کوتاه هم می توانند چنین کارکردی داشته باشند فقط باید دقت کنید که قد ناخن های شما فقط کمی بلندتر از پهن ترین قسمت آن باشد که کاملا بستگی به شکل ناخن های تان دارد. اگر به شکل دقت کنید، می بینید با کمی ارتفاع دادن به ناخن ها و دادن شکل مستطیلی به آن چقدر فرم انگشت متفاوت به نظر می رسد.

اگر انگشت های کوتاه و پهنی دارید، کمی ناخن های تان را بلند کنید

باید بدانید که هرقدر ناخن های تان بلندتر باشند انگشت های تان باریک تر جلوه می کنند بنابراین اگر دوست دارید انگشت هایی کشیده داشته باشید باید کمی ناخن ها را بلند کنید، البته برای بلندی ناخن ها هم محدودیتی وجود دارد، ناخن های خیلی بلند نه تنها زیبا نیستند بلکه در انجام کارهای روزمره شما هم اختلالاتی به وجود می آورند پس تنها به چند میلی متر بلند کردن قناعت کنید.

سراغ مثلث معکوس نروید

بعضی ناخن ها وقتی بلند می شوند حالتی مثلثی پیدا می کنند اما از نوع معکوس آن یعنی سر ناخن ها پهن تر از سایر قسمت ها و به خصوص پایه آنها می شود، این شکل از ناخن می تواند حسابی انگشت های شما را زشت و کوتاه و چاق جلوه دهد، اگر ناخن های شما چنین شکلی پیدا می کند باید گوشه های آن را اصلاح کنید تا سر ناخن ها هم پهنایی مانند دیگر جاهای آن داشته باشد.

مواد آرايشي ناخن چه هستند؟

مواد آرايشي ناخن، براي رنگ كردن ناخن، افزايش طول ناخن به طور مصنوعي يا افزايش مقاومت ناخن به كار مي روند اما هر کدام از این مواد می توانند مضراتی داشته باشند که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

لاک قرمز ناخن ها را زرد می کند

لاك ناخن ممکن است باعث allergic contact dermatitis شود. شخصي كه به لاك ناخن حساسيت دارد، ممكن است در انگشتان و پلك، صورت و گردن و جاهايي كه لاك ناخن زماني كه در حال خشك شدن بوده تماس داشته دچار حساسيت شود. فرمالدئيد يك تركيب آلرژي زاست. افراد با حساسيت به لاك ناخن مي توانند از لاك هاي hypoallergenic كه بدون فرمالدئيد هستند، استفاده كنند. لاك هاي قرمز رنگ ممكن است باعث زرد رنگ شدن يا بي رنگ شدن ناخن شوند.

مراقب کوتیکول ناخن باشید

مراقبت از كوتيكول از عفونت ناخن جلوگيري كرده و سلول هاي مولد ناخن را محافظت مي كند پس بهتر است چيده يا كوتاه نشود. کوتاه کردن ناخن ها باید به گونه ای باشد که گوشه های ناخن حفظ شده و خط رویش ناخن را به شکل مستقیم درآورد. کوتاه کردن اشتباه ناخن ها یکی از علل فرورفتن گوشت به داخل ناخن (in growing nail) است که باعث نفوذ دردناک بافت اطراف ناخن به کناره های ناخن می شود.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: مجله سیب سبز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

بدون دیدگاه

  1. هیچکدومش فایده نداره،من خودم انگشتام کشیده و ناخنام برجسته وکشیدست،ازناخن مصنوعی قشنگتره ناخنام،تموم دوستام این ترفندارو استفاده کردن تا دست و ناخناشون مثه من شه اما بی فایده بود.پس وقت خودتونو واسه این چیزا هدر ندید.موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.