خانه » بازیگران و هنرمندان » این بازیگر زن جوان ایرانی نیمی از صورتش را جراحی پلاستیک کرد +تصاویر

این بازیگر زن جوان ایرانی نیمی از صورتش را جراحی پلاستیک کرد +تصاویر

چندی پیش، این بازیگر سینما و تلویزیون در برنامه “کافه سوال” در شبکه دوم سیما، از تصادفی که چند سال پیش برایش اتفاق افتاده بود، گفت؛ از اینکه صورتش در این تصادف به شدت آسیب دیده و همین طور از خاطراتش در این مورد حرف زد.

برای بازخوانی آن حادثه و شناخت دقیق تر و گسترده تر ماجرا با الیزابت امینی این هنرمند کشورمان گفتگو کرده ایم و او صادقانه حرف هایش را برای ما بازگو کرده است.

اینکه چطور تصادف کردید و اصلا چگونه این اتفاق برایتان افتاد؟

سال 80 در خیابان سعادت آباد با یک اتومبیل تصادف کردم. من عابر بودم. متاسفانه راننده محترم نه تنها کمکی به من نکرد، بلکه فرار کرد. در نهایت من را به بیمارستان مدرس بردند و در آنجا تحت درمان قرار گرفتم. متاسفانه صورتم بیشترین آسیب را دیده بود؛ پلکم پاره شده بود و بیشتر استخوان های صورتم خرد شده بودند.

در آن لحظه فکر می کردید که تا این حد صورتتان دچار مشکل شده باشد؟

نه، واقعا نمی دانستم عمق فاجعه چقدر است. ابتدا فقط برای اینکه جلوی خونریزی را بگیرند، پلکم را دوختند، اما 4-3 روز بعد کل صورتم به دلیل شکستگی های داخلی کبود شده بود و انگار به یک بالش سیاه تبدیل شده بود و حسابی ورم کرده بود. در آن زمان پزشکان زیادی بالای سرم آمدند و این ناامیدی من را بیشتر می کرد و لحظه های سختی برایم بود تا اینکه مرحوم دکتر حسین بدری درنهایت فرشته نجات من شدند. من همیشه می گویم زندگی من 2 مرحله دارد؛ مرحله ای که به دنیا آمدم و مرحله ای که به دنیا بازگشتم و مرحوم دکتر بدری من را به این دنیا بازگرداند.

چه حسی داشتید وقتی پزشکان درباره شما و وضعیتتان با ناامیدی حرف می زدند و کاری هم نمی توانستند برایتان انجام دهند؟

باور کنید فقط خون گریه می کردم. آن زمان اصلا شبیه یک آدم نبودم؛ فکم هم قفل شده بود و حتی نمی توانستم حرف بزنم. خیلی از پزشکان به این مساله که شاید اعصاب صورتم قطع شده باشد هم شک کرده بودند. وقتی این خبرها را می شنیدم وحشت زده بودم و طبیعتا حس بد و آزاردهنده ای داشتم.

این بازیگر زن جوان ایرانی نیمی از صورتش را جراحی پلاستیک کرد +تصاویر

بعد از جراحی ای که روی پلکتان انجام شد، توانستید چشمتان را باز کنید و اطرافتان را ببینید؟

نه، چون چشمم شده بود یک کاسه خون و حتی نمی دانستم کور شدم یا نه. به شدت می ترسیدم. از این بدتر این بود که حتی برای خوردن و آشامیدن هم نمی شد نی در دهانم بگذارم چون فکم قفل شده بود. به هر حال روزهای مرگباری را گذراندم.

فکر می کنم از رفتن مقابل آینه هم وحشت زیادی داشتید؟

بله، همین طور است. تا مدت ها خودم را توی آینه نمی دیدم. فقط از رفتار اطرافیانم می فهمیدم عمق فاجعه خیلی زیاد است و به یک آدم ترسناک تبدیل شده بودم.

خودتان در این شرایط چقدر امیدوار بودید که مشکلتان درنهایت حل خواهد شد و به زندگی طبیعی باز خواهید گشت؟

متاسفانه در آن زمان هر پزشکی که معاینه ام می کرد، بسیار بد برخورد می کرد و اصلا کسی به من روحیه نمی داد جز مرحوم دکتر بدری. ایشان می گفتند من سال ها در جبهه بودم و مواردی را از نزدیک دیدم که تو در برابر آنها چیزی نیستی و مثل این می ماند که زنبور نیشت زده باشد! البته بعدها گفتند در آن لحظه خودشان ناامید بودند ولی می خواستند به من روحیه بدهند چون وضعیتم بسیار بد بوده! به هر حال من همه زندگی ام را مدیون ایشان هستم.

دکتر بدری درنهایت از درمان رضایت داشتند؟

بله، لحظه ای که می خواستم وارد اتاق عمل بشوم، به دکتر بدری گفتم من فقط با ایمان به شما وارد اتاق عمل می شوم و ایشان در پاسخ گفتند پس به خدا توکل کن و من به تو قول می دهم صورتت را مثل روز اولش درست کنم و تحویل دهم! دکتر بدری معتقد بودند در مورد من واقعا یک معجزه اتفاق افتاده است و همیشه پرونده پزشکی ام را به عنوان یک رخداد بزرگ و معجزه آسا در کمیسیون های پزشکی مطرح می کردند.

چند بار جراحی کردید؟

2 بار، مرحله سوم عمل صورتم به دلیل فوت دکتر بدری انجام نشد. البته مرحله زیبایی و ترمیمی بود و خودم دیگر جرات نکردم به پزشک دیگری مراجعه کنم و ترجیح دادم همین شکلی بمانم. البته به پزشکان دیگر جسارت نمی کنم. خودم از این مساله وحشت دارم و ترجیح می دهم به صورتم دست نزنم. به هر حال الان مشکل خاصی نیست که من را آزار دهد و باعث شود چهره وحشتناک و غیرطبیعی ای داشته باشم.

این بازیگر زن جوان ایرانی نیمی از صورتش را جراحی پلاستیک کرد +تصاویر

در برنامه “کافه سوال” برای اولین بار بود که این موضوع را مطرح می کردید؟

در یک فضای عمومی بله ولی در فضای کاری خودم بیشتر دوستان و گریمورها این موضوع را نمی دانستند و مجبور بودم توضیح دهم.

گویا در آن زمان شایعه های زیادی هم برای شما درست کرده بودند. درست است؟

بله، من در آن سال در 2 فیلم “توکیو بدون توقف” و “خواب سفید” بازی کرده و مطرح بودم، برای همین شایعه های زیادی برایم درست شده بود مثلا اینکه می خواستم گونه تزریق کنم اما افتادگی پیدا کرده یا پزشکان می خواستند پلکم را بکشند اما پلک پاره شده. به هر حال متاسفانه همیشه عده ای هستند که از این جور کارهای غیرانسانی انجام می دهند و فقط در جواب می توانم بگویم برایشان متاسفم.

خب وقتی درباره این موضوع در برنامه تلویزیونی صحبت می کردید، چه حسی داشتید؟ از بازخورد مردم و مخاطبانتان هراس نداشتید؟

نه، البته بازتاب ها خیلی عجیب و غریب بودند. به هر حال من خطایی نکرده بودم که آن را پنهان کنم و فکر کردم شاید گفته های من درس خوبی باشد برای همان عده ای که شایعه سازی می کنند یا وقتی نقصی در چهره فردی می بینند، هزار و یک تهمت ناروا به او می زنند. باید یادمان باشد که گاهی انجام عمل های زیبایی و ترمیمی صرفا به خاطر زیباتر به نظر رسیدن نیست.

اما واقعا چهره شما طوری نیست که آدم خیلی راحت متوجه این مساله بشود.

بله، اما هم خودم و هم اطرافیانم که با من زندگی کرده اند، خیلی خوب متوجه تفاوت صورت من با قبل می شوند. اصلا صورت من به قرینه بودن شهرت داشت و این مساله همیشه برای گریمورها تعجب آور بود؛ تا اینکه این مشکل برایم پیش آمد و بعدها گریمورها مجبور شدند صورتم را متعادل سازی کنند. البته خدا را شکر همان طور که شما هم اشاره کردید، خیلی محسوس نیست، اما باز هم برای خودم آزاردهنده است و روی صورتم حساسیت پیدا کرده ام.

وقتی برای اولین بار و پس از عمل های مختلف چهره خود را در آینه دیدید چه حسی داشتید؟

باور کنید هنوز هم از آینه و عکاسی می ترسم و آنها را دوست ندارم اما این موضوع هم باعث نشده بخواهم یک بار دیگر جراحی زیبایی انجام دهم. خدا را شکر طبیعت صورت من تغییر زیادی نکرد و از این بابت بسیار راضی هستم چون همیشه از داشتن یک صورت مصنوعی بیزار بودم.

فکر می کنم در بهبود شما خانواده تان هم نقش بسزایی داشتند. درست است؟

بله، آنها به من امید و روحیه می دادند ولی می دانستم که بیشتر از من غصه می خورند و عذاب می کشند.

آیا این موضوع روی انتخاب نقش هایتان هم تاثیری داشت؟

بله، خیلی زیاد. تا 4 سال نمی توانستم درهیچ فیلمی بازی کنم در حالی که بازیگر سینما بودم و اصلا کارم را با سینما شروع کرده بودم. متاسفانه چروک هایی که اطراف چشم و صورتم ایجاد شد، باعث شد که از سن واقعی ام مسن تر به نظر برسم و حقیقتا این مساله حکم یک سقوط را برای من داشت.

با جراحی های زیبایی که در این چند سال خیلی هم مد شده است، چقدر موافق هستید؟

اصلا موافق نیستم. باور کنید طبیعت صورت هر کسی زیباست و خدا خودش بهتر می دانسته که بنده اش را با چه شکلی خلق کند.

آیا پس از گذشت این سال ها توانسته اید این موضوع را فراموش کنید و چهره امروزتان را بپذیرید؟

نه، متاسفانه هیچ وقت این موضوع برای من تمام نخواهدشد. تمام خاطرات من به قبل از تصادف و بعد از تصادف تقسیم می شود. این موضوع در روحیه ام تاثیر زیادی داشته اما مجبورم که با آن کنار بیایم ولی این به این معنی نیست که آن را پذیرفته ام. هنوز که هنوز است وقتی 3، 2، 1 را می گویند و مقابل دوربین قرار می گیرم، تمام تمرکزم روی آن طرف صورتم که مشکل دارد، می رود.

اگر بخواهید برای فردی که با شما تصادف کرده پیغامی بدهید چه خواهید گفت؟

مطمئنم این آدم اصلا وجود ندارد که بخواهم به او پیغام بدهم چون او به راحتی می توانسته من را پیدا کند. برای همین هیچ پیغامی نمی توانم به او بدهم.

و در آخر اینکه چه کارهایی را در آینده نزدیک از شما خواهیم دید؟

در فیلم سینمایی “لاله” بازی کردم که متاسفانه فعلا متوقف شده است و البته فیلم “شاباش” را هم در نوبت اکران دارم.

گردآوری: گروه فناوری مجله اینترنتی پارسی وان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

بدون دیدگاه

 1. سلام علیکم.
  الحمدلله که حالتون بهتر شده
  انشاالله همه مریضها شفا پیدا کنند.

 2. خداروشکر که صورتشون بهتر شده و فرق چشمگیری با قبلش نداره.
  اینقد هم حرف های بیخودی نزنید.یک دقیقه خودتون در اون لحظه و با اون تصادف تصور کنید.
  مرسی

 3. هر كسي حق داره اونطوري كه دوست داره باشه حالا اين بيچاره تصادف كرده مجبور شده عمل كنه شما هم اگه دوست دارين برين پولدار بشين و عمل كنين فقط خواهش ميكنم نگيد با كدوم كار

 4. این عکسایه بالا بعد تصاف (عمل شدشه) یا قبله تصادفه؟

 5. اشكال نداره چون ضروري بوده ولي خيليها چون پولدارند انواع عملهاي زيبايي رو انجام ميدن ولي به نظرم بايد دلشونو زيبا كنند!!!!

 6. راست ميگي بايد خدارو شکر کنه ولي…اون بچاره هايي که ماشين بهشون ميزنه در ميره پولم ندارن چه گلي برسربگيرن

 7. بابای منم مثل شما شد ولی اون مرحله ی 2 رو نتونست عمل کنه و صورتش درست نشد خدا بهت نگاه کرده حسابی

 8. سوال سختی بود بعدی رو بپرسین

 9. ?be nazaretun mashin taraf,che asibi didi

 10. ارررررره هستی گل گفتی

 11. خدازيادكنه ايشاله كله صورتش وعمل كنه ماكه بخيل نيستيم
  والاااااا

 12. برو خداروشکر کن کور نشدی…
  خداروشکر کن اعصاب صورتت قطع نشده…
  خداروشکر کن که پول داشتی جراحی کردی…
  نع به فکر خاطرات قبل از تصادف و بعد از تصادف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.