خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » ۱۰ روش برای افزایش انرژی در محل کار

۱۰ روش برای افزایش انرژی در محل کار

در محیط کارتان کارمندان کم و کارهای زیادی وجود دارد. به این معنی که کارمندان باید بیشتر و سخت تر کار کنند تا همه کارهای لازم انجام شود. به همین دلیل، خیلی عجیب نیست که افراد خسته می شوند و به زور قهوه و نوشیدنی های انرژی زا خودشان را سراپا نگه می دارند.

شبانه روز ۲۴ ساعت است و شما مجبور نیستید که همه روز را به درستی کار کنید، بلکه باید برای باقی روز نیز انرژی داشته باشید و خوشحال باقی بمانید. در غیر این صورت، بداخلاق، خسته و خسیس می شوید و دیگران را نیز در این واکنش ها سهیم می کنید.

تقاضای کار این روزها مردم را بسیار مشغول نگه داشته است به طوری که مسایل ساده ای که آنها را پر انرژی و شاد نگه می دارند را فراموش کرده اند. در اینجا چند راهکار برای داشتن انرژی زیاد در محل کار برایتان نام برده ایم که به دارو و نوشیدنی های انرژی زا نیازی ندارند.

۱. روز خود را با ورزش آغاز کنید

شاید تصور کنید ورزش کردن در ابتدای روز شما را خسته کند اما در واقع این کار جریان خون شما را افزایش می دهد و باعث می شود تا آخر روز انرژی خوبی داشته باشید. البته، صبحانه مفصل را نیز فراموش نکنید.

۲. ۲۰ دقیقه در روز بخوابید

مسلما دوست ندارید همکارانتان شما را در حال چرت زدن پشت میزتان شما را ببینند اما بسیاری از یافته های علمی ثابت کرده اند چند دقیقه چرت زدن در طول روز می تواند انرژی دوباره ای به بدن ببخشد و او را برای بقیه روز پرانرژی نگه دارد. بعضی از مدیران در سراسر دنیا هستند که به کارمندان خود اجازه می دهند در یک جای آرام چند دقیقه در روز بخوابند تا انرژی دوباره کسب کنند و بهتر به کار خود ادامه دهند.

۳. ناراحتی ها شخصی را از خود دور کنید

احساساتی همچون عصبانیت از همکار یا فرد دیگری که در محل کار نیست، باعث حواس پرتی می شوند و همه انرژی شما را از بین می برند. ما دوست داریم تصور کنیم می توانیم احساسات خود را نادیده بگیریم اما اغلب اوقات روی آنها سرپوش می گذاریم که این کار به طور ناخودآگاه انرژی ما را از بین می برد. فهرستی از ناراحتی های خود تهیه کنید و زمانی را برای حل و برطرف کردن هر کدام از آنها تعیین کنید تا کاملا از بین بروند. به این ترتیب، گویا چند دقیقه به ۲۴ ساعت خود اضافه کرده اید.

۴. ۱۵ دقیقه را به شوخی سپری کنید

خندیدن نوعی انرژی زای طبیعی است. اندورفین های خندیدن اثری مشابه یک ورزش سخت را برای بدن دارند. می توانید در سایت های جوک عضو شوید و هر روز چند دقیقه جوک های بامزه آنها را بخوانید و بخندید. یا ویدئوهای خنده دار تماشا کنید. برای همکاران خود جوک تعریف کنید. با این کار به دیگران هم اجازه داده اید تا احساس بهتری داشته باشند. انجام این کارها برای حدود ساعت ۲:۳۰ تا ۳:۳۰ بعدازظهر بعد از ناهار، مناسب است.

۵. ۱۵ دقیقه پیاده روی کنید

گاهی ما فقط نیاز داریم بیرون برویم. مهم نیست هوا گرم، سرد، بارانی یا برفی است. فقط چند دقیقه از پشت میز خود بلند شوید و بیرون بروید این کار کمک می کند تا بدن و مغزتان دوباره انرژی بگیرد. موبایل را با خود بیرون نبرید. حرکات کششی انجام دهید، نفس عمیق بکشید و دوباره با انرژی بیشتر به جای خود بازگردید.

۶. هنگام ناهار مطلب جالبی مطالعه کنید

یکی از روش هایی که ذهنتان را خالی می کند و انرژی دوباره به شما می بخشد، مطالعه مطلب جالب است. هنگام ناهار می توانید داستان کوتاه مطالعه کنید. شاید این مساله سرگرم کننده نباشد اما به شما کمک می کند تا بیشتر حواستان را جمع کنید و با انرژی به کار خود بازگردید. با این کار، احساس خواهید کرد به خوبی از زمان خود استفاده می کنید.

۷. حل کردن مشکلات با رئیس و همکاران

توجه به تضادها و مشکلاتی که با دیگران دارید، همه توجه شما را به خود جلب می کند و خیلی زود باعث خستگی شما می شود. گرفتار این مساله نشوید. مشکلات همیشه وجود دارند. اگر سعی کنید با مسایل راحت تر کنار بیایید، روزهای آینده برایتان لذت بخش تر خواهند بود.

۸. کار خوبی برای همکار خود انجام دهید

انرژی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. فکر کردن به دیگران بسیار انرژی زا است، کمک کردن به دیگران و همچنین سپاسگزاری از آنها می تواند انرژی بسیاری به فرد منتقل کند. این کار را در طول هفته به طور مرتب تکرار کنید و از نتیجه آن لذت ببرید.

۹. به دوست خوبی زنگ بزنید و ۱۵ دقیقه با او صحبت کنید

هیچ کاری بیشتر از صحبت کردن با یک دوست نزدیک نمی تواند به آدم انرژی بدهد. با یک صحبت یا چت کوتاه با یک دوست می توانید انرژی از دست رفته خود را دوباره به دست بیاورید. مزیت این کار این است که شما نیز به دوستتان همین حس خوب را منتقل خواهید کرد. یعنی دوطرف از این کار بهره می برند.

۱۰. از تمام شدن کار خود مطمئن شوید

اگر همچنان از کاری که انجام می دهید ناراحت هستید و هیچ کدام از روش های بالا و حتی کافئین هم نمی توانند کمک کنند تا انرژی لازم را داشته باشید، سعی کنید کارهایی انجام دهید که خوشحالتان می کند. زندگی بسیار کوتاه است و باید از هر روز آن لذت کافی را ببرید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *