خانه » اخبار روز » دستگیری پسری که برادر دختر مورد علاقه‌اش را کشت +عکس

دستگیری پسری که برادر دختر مورد علاقه‌اش را کشت +عکس

پسر جوان پس از اینکه نتوانست برادر معشوقه اش را برای ازدواج با خواهرش راضی کند، امیر را به طرز وحشتناکی کشت.

در ساعت 8:45 پنجم بهمن ماه از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110، یک فقره کشف جسد متعلق به مرد جوانی به کلانتری 141 شهرک گلستان اعلام شد.

با حضور مأموران در محل کشف جسد واقع در شهرک امید دژبان – خیابان عطار نیشابوری، جسد جوانی حدودا 20 ساله در حالی کشف شد که توسط قاتل یا قاتلین به داخل جوی آب منتقل و صورت جسد نیز به علت اصابت ضربات جسم سخت کاملا خون آلود و دچار شکستگی های شدید شده بود.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور قاضی رودگر، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی جسـد

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره دهم در اولین مرحله و برای شناسایی هویت جسد به بررسی پرونده افراد فقدانی پرداخته و اطلاع پیدا کردند که کمتر از 24 ساعت از زمان کشف جسد، یکی از اهالی شهرک امید دژبان به کلانتری 141 مراجعه و در خصوص فقدان پسر 22 ساله اش به نام امیـر اقدام به طرح شکایت کردند.

با شناسایی این خانواده و بررسی تصاویر بدست آمده از فقدانی (امیر)، کارآگاهان اقدام به شناسایی هویت جسد ناشناس کرده و جهت اطمینان بیشتر، خانواده فقدانی نیز به اداره دهم دعوت و آنها نیز هویت فرزند خود را شناسایی و تأیید کردند.

دستگیری و آزادی دو برادر

با آغاز تحقیقات از خانواده مقتول، آنها در اظهارات خود عنوان داشتند: امیر در ساعت 23:30 چهارم بهمن به همراه دو تن از دوستان خود به نام آرش و آیدین، از خانه خارج شده و از آن زمان دیگر به خانه مراجعه نکرده است؛ بلافاصله محل سکونت آرش و آیدین (دو برادر) در شهرک امید دژبان شناسایی و هر دو نفر آنها پنجم بهمن دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شدند.

با آغاز تحقیقات از آرش و آیدین، آنها در اظهارات خود ضمن تأیید گفته های خانواده امیر عنوان داشتند: در ساعت 23:30 چهارم بهمن به دنبال امیر رفته و هر سه نفر، برای پیاده روی به پارک آبشار رفتیم. حدودا ساعت 01:45 بامداد بود که با ماشین، امیر را به در منزلش رسانده و از آن زمان دیگر هیچ اطلاعی از او نداریم.

بررسی اظهارات این دو برادر و همچنین دیگر اقدامات پلیسی نشان از تأیید اظهارات آنها در خصوص عدم مشارکت و یا اطلاع از جنایت داشت که ضمن انجام هماهنگی با بازپرس پرونده، هر دو نفر آنها آزاد شدند.

بررسی فرضیه های مختلف جنایت و شناسایی امیر

در ادامه رسیدگی به پرونده، طرح و بررسی فرضیه ها و انگیزه های مختلف جنایت از قبیل اختلاف خانوادگی، انگیزه مالی و … در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و کارآگاهان در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند مدتی است که خواهر مقتول به نام مرجان (19 ساله) با جوانی به نام احمدرضا (21 ساله) آشنا شده و همین موضوع زمینه درگیری و اختلاف میان خواهر و برادر گردیده است.

با شناسایی هویت احمـدرضا، کارآگاهان به تحقیق از خواهر مقتول پرداخته و متوجه شدند که احمدرضا و مرجان هشت ماه پیش و از طریق شبکه اجتماعی فیس بوک با یکدیگر آشنا و از آن زمان به بعد، ارتباط آنها با یکدیگر بیشتر شده بگونه ای که نهایتا تصمیم به ازدواج گرفته و امیر نیز پس از اطلاع از این موضوع، با ادامه آشنایی مرجان و احمدرضا مخالف کرده است.

دستگیری امیر

در ادامه تحقیقات کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که احمـدرضا، فرزند یکی از تجار طلا و جواهر ایرانی است که پس از متارکه از همسرش و بهمراه سایر اعضای خانواده اش (دو خواهر احمدرضا) از کشور خارج شده و در حال حاضر در کشور آمریکا زندگی می نماید و احمدرضا نیز بواسطه وضعیت مناسب اقتصادی پدر و با در اختیار داشتن سه باب منزل در خیابان ولی عصر، تجریش و باغی در شهر بومهن، در آنها سکونت و تردد دارد.

با شناسایی محل های سکونت احمدرضا در مناطق تجریش، ولی عصر و بومهن این محل ها تحت مراقبت های پلیسی قرار گرفته و سرانجام احمدرضا در ساعت 7:30 بیست و دوم اسفندماه در یکی از خانه های پدری واقع در خیابان ولی عصر، دستگیر و به اداره دهم منتقل می شود.

دستگیری پسری که برادر دختر مورد علاقه اش را کشت +عکس

اعتراف به جنایت

احمدرضا در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتباط با مرجان شده اما پس از مواجهه حضوری با مرجان، به ناچار به آشنایی خود و مرجان اعتراف می نماید.

با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطمینان پیدا داشتند که احمدرضا در محل جنایت حضور داشته اما وی همچنان منکر هرگونه ارتکاب و یا اطلاع از جنایت می شود تا نهایتا کارآگاهان اطلاع پیدا می کنند که او قصد داشته تا در تاریخ بیست و چهارم اسفند و از طریق پرواز تهران – آمستردام از کشور خارج شود و دقیقا بلیط پرواز را چند روز پس از کشف جسد رزرو کرده است.

با توجه به دلایل، مدارک و شواهد بدست آمده، احمدرضا که چاره ای جز اعتراف نداشت به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

وی در اعترافاتش به کاراگاهان گفت: زمانی که از طریق مرجان در جریان مخالفت امیر با ادامه آشنایی و ازدواج خود با مرجان قرار گرفتم، تصمیم گرفتم تا با او ملاقات کنم.

وی ادامه داد: برای همین در ساعت 19 چهارم بهمن ماه با مرجان تماس گرفته و از او درخواست کردم تا زمان مراجعه برادرش به منزل را اطلاع دهد؛ ساعت 23:45 مرجان تماس گرفت و عنوان داشت که امیر بهمراه دوستانش و برای پیاده روی به پارک رفته؛ بلافاصله به در خانه آنها مراجعه و منتظر ماندم تا امیر بازگردد.

متهم افزود: نزدیک به ساعت 2 بامداد، امیر بهمراه دوستانش و با یک دستگاه خودرو سواری به در منزل مراجعه کرد. پس از دور شدن ماشین و قبل از ورود امیر به داخل خانه، با ماشین به او نزدیک شده و خود را معرفی کردم و از او درخواست کردم تا برای صحبت کردن سوار ماشین بشود. زمانیکه امیر سوار ماشین شد، با او شروع به صحبت کرده و همزمان با صحبت کردن، با ماشین در داخل شهرک می چرخیدیم تا اینکه صحبت هایمان به تهدید کردن از سوی امیر تبدیل شد.

وی گفت: نمی دانم که چگونه شد که زنجیر زیر صندلی را دور گردن امیر انداخته و حدود 10 دقیقه فشار دادم؛ ناگهان متوجه شدم امیر نفس نمی کشد!! در حالیکه بسیار ترسیده بودم، جسد را از ماشین پیاده و به داخل جوی آب بردم و چند ضربه سنگ نیز به صورت جسد زدم و به سرعت از محل دور شدم.

احمدرضا در ادامه اظهاراتش با اشاره به اطلاع مرجان از موضوع جنایت به کارآگاهان گفت: زمانیکه مرجان از موضوع قتل برادرش توسط من اطلاع پیدا کرد، به او وعده دادم که او را بهمراه خود به آمریکا خواهم برد و به این بهانه از او خواهش کردم تا در خصوص موضوع با کسی صحبت نکند اما اطمینان داشتم که او نهایتا مرا معرفی خواهد کرد به همین علت و بدون اطلاع مرجان تصمیم گرفتم تا از کشور خارج و نزد پدرم در آمریکا بروم که دستگیر شدم.

دستگیری مرجان

مرجان نیز برای انجام مواجهه حضوری با متهم (احمدرضا) در اداره دهم حضور داشت، پس از اعتراف احمدرضا به اطلاع از ارتکاب جنایت توسط وی اعتراف کرد و عنوان داشت: اصلا فکر نمی کردم که احمدرضا اقدام به کشتن برادرم نماید؛ او تنها قصد داشت تا با امیر صحبت نماید که چنین اتفاقی افتاد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم اصلی پرونده به ارتکاب جنایت و همچنین اطلاع خواهر مقتول از واقعیت و عدم اطلاع آن به پلیس، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و هر دو متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری فارس

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. ده تا,ده تای این پسرای لاشخور,ی موی گندیده برادر آدم میشه?خاک بر سر حول شوهرت کنم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.