خانه » کودک و والدین » تعلیم و تربیت » چگونه عشق خود را به فرزند خود نشان دهیم

چگونه عشق خود را به فرزند خود نشان دهیم

در هر خانواده برقراری ارتباط بین اعضای آن از مهم ترین ارکان می باشد، این در حالیست که ارتباط بین والدین و فرزند از مهم ترین آن ها محسوب می شود. در این چگونه با ما باشید تا نحوه ابراز عشق خود به فرزندمان را یاد بگیریم.

1.کلمات مثبت زیادی برای فرزندتان به کار ببرید.

2.به نیازهای احساسی و فیزیکی آنها با عشق پاسخ دهید و از کلمات سرزنش آمیز دوری کنید.

3.بسیار تلاش کنید تا در خانه و جامعه، نمونه و الگوی خوبی باشید. از کلماتی مانند «متأسفم»، «لطفاً» و «متشکرم» استفاده کنید.

4.هنگامی که فرزندتان خشمگین است، بحث می کند یا بی حوصله است، او را در آغوش بگیرید، نوازش کنید، یا کارهای محبت آمیزی را که دوست دارد، انجام دهید.

5.شکل های خشونت آمیز تنبیه را به کار نبرید. پدر و مادر باید سال ها پیش از نوجوانی، قانون تشویق و تنبیه را همزمان آغاز کنند.

6.تصور نکنید که برای ابراز عشق واقعی باید به فرزندتان اجازه دهید تا قوانین مهم را زیر پا بگذارد.

7.برنامه ریزی کنید تا بخشی از روز را با کودکان یا نوجوانانتان سپری کنید و کارها یا بازی هایی را انجام دهید که دوست دارند.

8.برای برخی شب ها، بازی خانوادگی در نظر بگیرید، به گونه ای که افراد خانواده بتوانند با هم باشند. برای هر شب، نام یک نفر را بنویسید که می تواند بازی را انتخاب کند.

9.یکی از بهترین راه های آشنایی فرزندتان با گزینش و انتخاب درست، تشویق او به آشپزی با شما است. به او اجازه دهید در همه مراحل، از تهیه لیست خرید تا پختن و سرو غذا، همکاری کند.

10.همانطور که فرزندتان بزرگ می شود، برای گسترش و بهبود مهارت ها و توانایی های گوناگون در محدوده زندگی اش، وقت بیشتری را صرف می کند. باید تا جایی که ممکن است با تشویق و فراهم کردن تجهیزات، ابزارها و آموزش های مورد نیازش، به او کمک کنید.

11.سلامتی و تندرستی فرزندتان به مراقبت و توجه شما در سال های نخست وابسته است. با معاینه منظم فرزندتان توسط پزشک، حفظ او از تصادفات و اتفاق ها، فراهم کردن رژیم غذایی مناسب و تشویق او به ورزش در زمان کودکی، به او کمک می کنید تا بدنش را نیرومند سازد.

12.برای القای ارزش ها و باورهای خود به فرزندتان باید آنها را در زندگی با شما ببیند. به این توجه می کند که سر کار چگونه توبیخ می شوید، چگونه به باورهای خود پایبند هستید و اینکه آیا به پندها و نصیحت هایتان عمل می کنید یا نه.

13.به عنوان پدر و مادر، یکی از مهم ترین هدیه های شما به فرزندتان این است که به بهبود اعتماد به نفس او کمک کنید. فرزندتان به پشتیبانی و تشویق همیشگی شما نیاز دارد تا بتواند نیرومند شود. دوست داشتن او، صرف کردن زمان بیشتری با او، گوش دادن به حرف هایش و ستایش از هنر و برتری هایش، همگی بخشی از هدیه های شما هستند.

نکات و هشدارها:

مراقب باشید که تشویق شما آگاهانه و در جای خودش انجام شود در غیر این صورت نتیجه عکس می دهد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: همشهری آنلاین

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

شکستگی استخوان در کودک

شکستگی استخوان در کودک و کمک های اولیه

حوادث اغلب منجر به پیدایش زخم و یا شکستگی استخوان در کودک میگردند. این زخمها گاهی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *