خانه » دانستنیهای خانواده » تهدیدهای یک رابطه ی عاطفی

تهدیدهای یک رابطه ی عاطفی

دوران نامزدی را پشت سر گذاشته اید و حالا فکر می کنید دیگر هیچ چیز به زیبایی روزهای اول نیست. فکر می کنید همین که نامتان در شناسنامه همسرتان ثبت شد و خیالش از داشتن شما راحت شد دیگر دوستتان ندارد و قلبش برای شما نمی تپد.

واقعیت این است که روزهای هیجان انگیز هر رابطه ای پس از گذشت زمان رو به سردی می نهد و دیگر دو طرف، آن شور اولیه را ندارند. البته قرار نیست از میزان عشق کاسته شود، فقط هیجان ها کاهش می یابند. هیجان روزهای اول آشنایی، در روزهای خواستگاری تغییر کرده بود و هیجان نامزدی و خواستگاری با این روزهای عقدکردگی هم متفاوت است. حتی وقتی زیر یک سقف بروید هم شکل دوست داشتن تان تغییر می کند و همه چیز عوض خواهد شد.

دلیل این تغییرات این است که آدم ها در طول زمان به تغییر نیاز دارند. وقتی کسی به شما می گوید: «تو عوض شده ای!» لزوما حرف بدی نزده است. عشق میان شما رفته رفته در طول زمان عمیق تر و آرام تر می شود و جایش را به وابستگی و پیوندی همیشگی می دهد.

در این مطلب شما را با تغییراتی که بعد از این در انتظارتان است آشنا می کنیم.

تکراری می شوید

پس از مدتی ظاهر و اندام و جذابیت چهره طرف مقابل دیگر آن جاذبه قبلی را برای زن و مردها ندارد و این کاملا عادی است. همه انسان ها به نادیده گرفتن چیزهایی که زیاد می بینند، عادت می کنند. مسلما کسی دوست ندارد نادیده گرفته شود. با این حال این عادی شدن می تواند به قیمت سرد شدن رابطه و زندگی تان تمام شود پس سعی کنید همیشه جذابیت های جدیدی ایجاد کنید و همیشه برگی برای رو کردن در مواقع یک نواختی داشته باشید.

شغل به جای خانواده

گرفتاری های شغلی و مسایل مادی، عامل دیگری است که می تواند در حال حاضر – و البته در آینده- روی رفتار همسر شما با شما تاثیر بگذارد. این روزها درگیر مراسم عقد و عروسی هستید و حتما این مساله فشار زیادی بر او وارد می کند. بعد از این هم دغدغه های زندگی مشترک است که شما را گرفتار خواهد کرد. به خود و همسرتان همیشه یاد آوری کنید که طرز فکر و رفتارهای خود را مورد بازبینی قرار دهید تا از احساسات واقعی و رفتارهایتان آگاه شوید و ببینید چه تاثیری روی طرف مقابل می گذارید. وقتی یک شریک عاطفی برای خود انتخاب کرده اید، باید نیازهای او را نیز در ردیف نیازهای خود قرار دهید. باید درک بالایی داشته باشید. اگر می خواهید تنها باشید، باشگاه بروید یا بیشتر وقت خود را در محل کار سپری کنید، این را برای شریکتان توضیح دهید که این شرایط موقتی است.

دلیل این تغییرات این است که آدم ها در طول زمان به تغییر نیاز دارند. وقتی کسی به شما می گوید: «تو عوض شده ای!» لزوما حرف بدی نزده است. عشق میان شما رفته رفته در طول زمان عمیق تر و آرام تر می شود و جایش را به وابستگی و پیوندی همیشگی می دهد

پای نفر سوم در میان است!

مشکلات به همین جا ختم نمی شود. بسیاری از رابطه های عاشقانه و هیجان انگیز زن و شوهرها پس از بچه دار شدن از بین می رود. اما باید این توان را داشته باشید که آن اشتیاق را پس از حضور بچه ها نیز حفظ کنید. از همین حالا که هنوز وارد زندگی مشترک نشده اید با همسرتان صحبت کنید و راه های جلوگیری از این یکنواختی را پیدا کنید. از او بپرسید چه کار باید کرد تا بچه ها مانع رابطه پدر و مادر نشوند و سعی کنید همیشه راهکاری برای با هم بودن پیدا کنید.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: موفقیت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *