خانه » فناوری های نوین » اخبار و رویداد » نخستین تبلت با قابلیت جداسازی فعالیت‌های کاری و شخصی

نخستین تبلت با قابلیت جداسازی فعالیت‌های کاری و شخصی

شرکت امنیتی آمریکایی از ساخت رایانه لوحی آندرویدی خبر داد که به واسطه سخت افزارها و سیستم عامل کاملا مجزا، استفاده کاری و شخصی را کاملا از یکدیگر جدا می کند.

سیستم داخلی این رایانه لوحی به گونه ای ساخته شده است که اگر یکی از سیستم ها به بدافزار یا ویروس مبتلا شود، بخش دیگر تحت هیچ شرایطی به بدافزار مذکور آلوده نمی شود. یکی از دو سیستم عامل نصب شده روی این تبلت WorkZone نام دارد و سیستم عامل دیگر نیز با نام PlayZone فعالیت می کند و با این نامگذاری نشان می دهد که کاربر برای مصارف خانگی و فعالیت های سازمانی چگونه هر کدام از دو فضای کاملا مجزا را مورد استفاده قرار دهد.

دو سیستم عامل نصب شده روی این رایانه لوحی منابع خود را با یکدیگر به اشتراک نمی گذارند تا امکان آلودگی مشترک به وجود آید.

شرکت InZero Systems سازنده این رایانه لوحی توضیح داد که محصول جدید خود را با هدف «استفاده از دستگاه های الکترونیکی شخصی در محل کار» (BYOD) عرضه کرده و سیستم امنیتی ویژه ای را برای محافظت از اطلاعات سازمانی در نظر گرفته است که مورد استفاده مدیران IT قرار می گیرد.

هریک از دو منطقه مجزا در این رایانه لوحی به صورت مستقل فعالیت می کنند و برای آنها ابزارهای آندرویدی مجزا در نظر گرفته شده است. انتقال بین دو فضای رایانه لوحی نیز ظرف چند ثانیه و با فشار دادن یک کلید معمولی صورت می گیرد.

گردآوری: گروه فناوری و تکنولوژی مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری فارس

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *