خانه » اخبار روز » ریحانه جباری می تواند از مرگ نجات پیدا کند؟ + ناگفته های فرزند مقتول

ریحانه جباری می تواند از مرگ نجات پیدا کند؟ + ناگفته های فرزند مقتول

یک قربانی تجاوز در ایران فرصت یافته به شرط تن دادن به شرایط فرزند مرد متجاوزی که توسط او کشته شده است، از چوبه دار بگریزد.

به گزارش تلگراف؛ ریحانه جباری می گوید در ماجرای قتلی که انجام داده، از خود دفاع کرده اما بخاطر قتل به اعدام محکوم شده است. وکیل این طراح دکوراسیون هشدار داده که ممکن است موکلش در عرض چند هفته اعدام شود.

قانون جزای اسلامی ایران به خانواده مقتول اجازه می دهد تقاضای قصاص کنند، اما جلال پسر مقتول گفته است، اگر جباری می خواهد زنده بماند باید داستانش را تغییر بدهد.

وی می گوید: “فقط وقتی که او از نیت اصلی خود بگوید و حقیقت را در مورد اتفاقات بازگو کند ما می توانیم او را ببخشیم.”

وی می گوید، جباری گفته است هنگام کشته شدن پدرش با ضربات چاقو، یک مرد دیگر هم در خانه بوده، اما او هویتش را فاش نمی کند.

اظهارات او چند روز پس از آن بیان می شود که یک جوان دیگر محکوم به اعدام، با بخشایش خانواده قربانی، از طناب دار گریخت. مادر مقتول به صورت او سیلی زد و او را بخشید.

پرونده جباری باعث واکنش های مختلفی شده و بازیگران و شخصیت های مشهور ایرانی درخواست کرده اند در اعدام او تجدیدنظر شود.

فرزند مقتول اصرار دارد که قتل پدرش از قبل برنامه ریزی شده بود و می افزاید جباری اعتراف کرده که دو روز قبل یک چاقو خریده بوده. وی می گوید: “او پیام کوتاهی هم به نامزدش فرستاده بوده و گفته که او را می کشد.”

ناگفته های فرزند مقتول

به گزارش سرویس اجتماعی «انتخاب» ؛ اعتماد، مصاحبه با فرزند ارشد مرحوم مرتضی سربندی را که ریحانه جباری ، به قتل او اعتراف کرده، منتشر کرده است.

هفت سال از قتل پدرتان می گذرد. در این مدت چه مراحلی طی شد تا پرونده به مرحله اجرای احکام رسید؟

این پرونده بر اساس اقرار صریح خانم ریحانه جباری مبنی بر قتل پدرم دکتر سربندی با بررسی بیش از 13 تن از قضات صورت گرفته است. از بازپرس دادستانی، دادگاه کیفری، دیوان عالی کشور و در نهایت ریاست قوه قضاییه این حکم را تایید کرده اند.

حال ما چگونه می توانیم هفت سال بررسی و تحقیق این قضات را با نظر چند تن از خارج نشینان که مشخصات آنها برای همه ما معلوم است زیر سوال ببریم و احساسات یک خانواده را این گونه جریحه دار کنیم. به نظر من اول از همه آن چیزی که باید بررسی شود این است که موضع گیری ای که برخی رسانه ها و سایت های بیگانه انجام می دهند باعث به وجود آمدن این فضا و اتهام زنی ها شده است و حمایت بیش از حد برخی رسانه ها از خانم ریحانه جباری باعث شد این شایبه برای ما که قبلا هم مطرح کرده بودیم بیش از پیش بارز شود که ایشان ممکن است دست نشانده عوامل خارجی باشد.

اینکه برخی روزنامه ها و سایت ها هم در این راستا حرکت کردند یا بدون داشتن اطلاعات درست و موثق فقط در پی جلب مخاطب بودند یا هیچ تلاشی برای کند و کاو و بررسی این موضوع از خودشان نشان نداند و فقط از راحت ترین راه یعنی نقل قول از کسی که اتهام زنی کرده بسنده کردند.

وکلای ریحانه این اقدام او را مصداق دفاع مشروع می دانند. شما در این باره چه نظری دارید؟

اگر فردی دو روز قبل طبق اعتراف صریح خود اقدام به خرید چاقو از خیابان شریعتی نرسیده به میدان قدس کرده است و قبل از وقوع جنایت به دوست پسر خود این پیامک را فرستاده که فردا قرار است بکشمش آیا نشان دهنده سوء نیت قبلی نیست؟ چگونه می توان این اقدامات را به پای یک حادثه گذاشت. می گویند این پیامک شوخی بوده و می خواسته پدرش را بکشد. چنین آدمی می آید به جامعه نیز ضربه می زند.

اقرار صریح این خانم مبنی بر ضربه چاقو بر مقتول بر سجاده نماز با شواهد صحنه کاملا تطابق دارد و سجاده و محل همیشگی نماز پدرم غرق در خون شده بود و این عمل فقط در زمانی که پدرم مشغول نمازخواندن است ممکن بود اتفاق بیفتد چون او صرفا در موقع نماز می توانست این کار را انجام دهد. باز هم طبق اقرار صریح ریحانه کسی به اسم «ش» واردآپارتمان می شود و پدرم در پی دویدن به دنبال آن فرد در راه پله ها از شدت خون ریزی به زمین می افتد و فوت می کند و خانم جباری همچنان از معرفی و نقش «ش» برای پرونده سر باز می زند.

این آقای «ش» که از آن صحبت می کنید چه نقشی در این پرونده دارد؟ فکر نمی کنید این فرد از قبل با پدرتان خصومتی داشته؟

ما آقای «ش» را نمی شناسیم ولی این فرد عاملی بوده که از زرنگی و توانایی خودش برای اغفال یک دختر 19 ساله استفاده کرده و این دختر را اغفال کرده و او مغفول وعده و وعید این آقا شده و دست به این کار زده است.

اگر ما قاتل پدرمان را می شناختیم حتما او را به سزای عملش می رساندیم. مشکل این است که ریحانه نمی خواهد واقعیت را بیان کند و هنوز مصر است که دست به این کار زده و می خواهد که این آقا را پشت پرده نگه دارد و معرفی نکند و شاید فکر می کند که این آقا نجاتم می دهد حتی اگر من پای چوبه دار بروم یا اینکه آنچنان آن آقای «ش» حرفه یی برخورد کرده که هیچ اثر و سندی از خودش باقی نگذاشته که ریحانه بتواند او را معرفی و در واقع این موضوع را روشن کند.

درباره شغل پدرتان حرف های زیادی زده می شود اما آنچه معلوم است اینکه مرحوم سربندی جراح زیبایی بودند. می شود بگویید شغل اصلی ایشان چه بود؟

پدر من پزشک عمومی بودند نه پزشک جراحی زیبایی، ایشان هیچ وقت در زمینه جراحی زیبایی تخصصی نداشتند و کاری نکردند و در کار تجارت لوازم پزشکی و کارمند سابق وزارت اطلاعات بوده است.

یکی از ابهامات پرونده که مطرح شده وجود داروی بیهوشی در دو لیوان آبمیوه یی است که در محل حادثه قرار داشته است. شما در این باره چه می دانید؟

یکی از دو لیوان دارای داروی مسهل بوده نه بیهوش کننده و این نشان دهنده حرف هایی که در مورد تجاوز می زنند نیست… آنجا خانه عمه پدرم بود و ایشان شاید به دلیل سن بالایشان قبلا دارویی ریخته باشند و بعدا که آبمیوه داخل آن ریخته شده است این را نشان داده است. از یکسری شایبه و اتهاماتی بعضی ها استفاده می کنند که این شأن ما را جریحه دار تر می کند.

به نظر می رسد ریحانه خودش هم یک قربانی است. در مقابل چه چیز حاضر به بخشش ریحانه هستید؟

ریحانه ممکن است قربانی باشد اما این دوای درد ما نیست. ما فقط در صورتی که انگیزه واقعی ریحانه مشخص شود و واقعیت را بگوید که همدستش و اتفاق حقیقی ای که افتاده چه بوده حاضر به بخشش هستیم. اگر هم از روی نادانی و سن پایین این قتل را انجام داده باشد و فقط یک احساس بچگانه نسبت به این موضوع داشته باشد قابل پذیرش نیست. چطور می توان کسی چاقوی 50 سانتی بگیرد و بگذارد در کیفش. این شایبه در ذهن من جایی ندارد. خانم جباری به دو علت آقای «ش» را معرفی نمی کند. یا اینکه توسط ایشان اغفال شده است و دسترسی به او ندارد یا اینکه نمی خواهد آن مرد را معرفی کند.

متاسفانه برخی دخترهای جوان برای دفاع از خودشان سلاح سرد حمل می کنند. بدون اینکه آگاهی کاملی از این ماجرا داشته باشند. ممکن است اقدام ریحانه هم به دلیل همین ناآگاهی اش باشد و قصد و نیتی برای کشتن پدر شما نداشته باشد.

ممکن است. شاید کسی هم این کار را کرده باشد. اما من معتقدم همه آدم ها فرق این را می دانند. شما اگر خودت هم بخواهی یک روزی از خودت دفاع کنی می دانی که چه سلاحی حمل کنی. همه آدم ها این را می فهمند که فرق چاقوی 50 سانتی و دیگر چاقوها چیست. آن هم فرو کند 30 سانتش را در بدن پدرم که اگر به هرکسی وارد شود حتی اگر طرف همان لحظه در بیمارستان هم باشد امکان احیای آن نیست و این ضربه به نظر من کاملا حرفه یی بوده است.

حرف های تان نشان می دهد هنوز یقین ندارید که ریحانه قاتل است. چطور دل تان می آید کسی را که مطمئن نیستید قاتل است قصاص کنید؟

ما اقدام می کنیم برای قصاص فردی که با اقرار صریح خودش قاتل پدرم بوده است. اگر واقعیت ها را بگوید عفو می شود و اگر نگوید مورد قصاص قرار می گیرد… تهدید هم اگر شده باشد، تهدیدات تا یک جایی ارزش دارند، ارزش جان آدم را که ندارد. بازپرس پرونده به ایشان امان نامه داده و گفته که ما حاضریم امان نامه بدهیم و تو و خانواده ات را به هر جایی که بخواهی انتقال بدهیم و تو را از این مهلکه نجات دهیم به شرطی که اقرار کند اما ریحانه خودش دارد می گوید من کشتم بنابراین ما هیچ گونه تردیدی در این مورد نداریم و نخواهیم داشت و دیگر ابهامی نمی ماند.

ریحانه همکاری کند و واقعیت ها را بگوید ما هم کمکش می کنیم و می بخشیمش… . برای اجرای حکم زمانی در نظر گرفته نشده است. به نظر می رسد همه مدافعان خانم جباری اعم از هنرمندان عزیز و مدافعان صلح و بخشش باید در راستای کشف انگیزه واقعی این قتل قدم بردارند. ما بارها اعلام کرده ایم در صورت راستگویی و اعلام حقیقت حاضر به عفو قاتل هستیم.

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: انتخاب

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. منم اگه بودم از بابام دفاع میکردم,
    پسره ی طرفه رفته ب قاضی
    اگه مرده حقیقتو بگه,شربت خواب آور واسه عمه ات بود,اون وسیله جلو گیری واسه خاله ات بود???????

  2. چقد زود باوری نسترن جان
    قضیه اصلا این نیست

  3. من خوندم!عجب آدمیه !خب هویت آقای ش رو فاش کن خودتو رها کن دیگه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *