خانه » دنیای مد » دکوراسیون و چیدمان » ایده های کنار هم قرار دادن رنگ ها

ایده های کنار هم قرار دادن رنگ ها

استفاده از رنگ های متفاوت شيوه بسيار خوبی برای طراحی است. اما انتخاب پالت مناسب كار راحتی نيست. كنار هم قرار دادن رنگ های مختلف به ساده شدن اين فرايند كمك می كند.

در اين تكنيكِ طراحی از بيش از سه رنگ خالص و متضاد در يك فضا استفاده نمی شود. اين موضوع انتخاب های شما را محدودتر می كند و به خانه شما در مقايسه با خانه هايی كه دارای رنگ های يك نواخت هستند تنوع و انرژی می بخشد. اگر آماده تغيير هستيد، در اين مطلب به شما تكنيك کنار هم قرار دادن رنگ ها را آموزش می دهیم.

ایده های کنار هم قرار دادن رنگ ها

اين تكنيك طراحی در طراحی مد ريشه دارد. در دهه 1960 طراحان بريتانيايی و ديگر طراحان اروپايی دو يا سه رنگ خالص را انتخاب كرده و در كنار هم به كار می بردند. اين تكنيك گسترش يافت، اما چند سال پيش دوباره ظهور كرد، اما نه در صنعت مد. بسياری از طراحان داخلی امروزی چند رنگ روشن را در كنار هم قرار می دهند تا اتاق ها را از نظر بصری جذاب و ديدنی كنند.

ایده های کنار هم قرار دادن رنگ ها

كنار هم قرار دادن رنگ های اصلی. در اين نوع طراحی دو يا سه رنگ خالص در يك فضا در كنار هم قرار می گيرند. در اين تكنيك همه رنگ ها اوليه و ثانويه در كنار هم قرار می گيرند. با اين وجود، امروزه طراحان از تركيبی از همه اين رنگ ها استفاده می كنند.

نكته: از يك روند خوب استفاده كنيد كه در آن نتيجه تركيب رنگ ها مشخص و رنگ های گرم و سرد در آن تعريف شده باشند.

ایده های کنار هم قرار دادن رنگ ها

كنار هم قرار دادن رنگ های مكمل. اگر از رنگ های متضاد در چرخه رنگ به درستی استفاده شود تاثير بسيار خوبی در طراحی داخلی خانه خواهد گذاشت. برای مثال صندلی ای زرد-سبز در اين اتاق بسيار زيبا در كنار نقاشی قرمز- بنفش قرار گرفته اند.

نكته: رنگ هايی كه دارای شدت يكسانی هستند را در كنار هم قرار دهيد. اگر رنگ اصلی شما روشن است، رنگ های ديگر را نيز روشن انتخاب كنيد. اگر رنگ اصلی شما پاستلی است رنگ های ديگر را نيز پاستلی بگيريد.

ایده های کنار هم قرار دادن رنگ ها

كنار هم قرار دادن رنگ های مونوكروم. در اين تكنيك از يك رنگ با درجات مختلفی از سايه، شدت، و ارزش رنگی استفاده می شود. برای اين كار می توانيد از بافت ها و مواد مختلف استفاده كنيد.

نكته: در طراحی معاصر از موكت هايی با يك رنگ روشن و يك الگوی گرافيكی بسيار استفاده می شود.

ایده های کنار هم قرار دادن رنگ ها

كنار هم قرار دادن رنگ های مشابه. استفاده از رنگ هايی كه در چرخه رنگ در كنار هم قرار گرفته اند يك ترکیب لطيف و نرم ايجاد می كند. اين ديوار سبز باکنسول و وسايل بنفش هماهنگی بسيار زيبايی برقرار كرده است.

نكته: يك رنگ را به عنوان رنگ اصلی انتخاب كنيد و از دو رنگ ديگر برای عناصر ديگر موجود در فضا استفاده كنيد.

ایده های کنار هم قرار دادن رنگ ها

كنار هم قرار دادن رنگ های خنثی. سياه و سفيد عموما به عنوان رنگ های خنثی شناخته می شوند. كنتراست رنگی آن ها تاثير عميقی در فضا ايجاد میكند. در اين آشپزخانه مدرن، تميز، و پيچيده از هر دوی اين رنگ ها به ميزان درستی استفاده شده است.

نكته: وقتی با پالت سياه و سفيد كار می كنيد، سعی كنيد اشيای تزئينی را به رنگ خالص انتخاب كنيد تا در فضا تنوع ايجاد شود.

استفاده از وسايل تزئينی. اگر ترجيح می دهيد ديوارها دارای رنگی خنثی باشند، از اين تكنيك در اشيای تزئينی استفاده كنيد. استفاده از گل دان ها يا تابلوهای نقاشی با يك رنگ روشن راه ساده ای برای زندگی بخشيدن به يك اتاق بی روح است.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: چیدانه

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ست لباس نقره ای

30 مورد مدلهای رنگ ست با نقره ای و ست لباس نقره ای

رنگ نقره ای یکی از رنگهایی است که اکثرا به آن علاقه دارند و واقعا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *