خانه » آرایش و زیبایی » برداشتن مو با لیزر

برداشتن مو با لیزر

موهای زائد در بسیاری از نقاط بدن مثل بالای لب ها، خط ریش، چانه، گوش ها، سینه، پشت، زیر بغل، ساق پاها، انگشتان دست، پاها و انگشتان پا ظاهر مي شود که هم برای زنان و هم برای مردان ناخوشایند است. لیزر باعث از بین رفتن مو های زائد مي شود.

انواع لیزر و عملکرد آن

درمان ناحیه وسیعی از پوست در یک زمان باعث مي شود لیزر به عنوان یک روش مقرون به صرفه  تر و سریع تر از سایر روش ها مطرح شود. لیزر، یک سری امواج با انرژی کم را به پوست مي فرستد که توسط رنگدانه های تیره (ملانین) موجود در بدنه فولیکول مو جذب مي شود. هر چه مو رشد مي کند، وارد چرخه جدیدی مي شود. بنابراین تکرار درمان برای نابود کردن حدود 80 درصد از موها ضروری است.

مشاوره های قبل از عمل

درمان لیزر

در روز درمان، ناحیه تحت درمان باید تمیز و فاقد از هر نوع مواد آرایشی باشد. کرم موضعی بیهوشی قبل از درمان روی پوست گذاشته مي شود. بیشتر لیزر ها دارای دستگاه خنک کننده به شکل یک ژل خنک کننده یا اسپری خنک کننده یا یک قطعه است که با آب خنک شده و برای کاهش احساس ناراحتی بیمار به کار مي رود. این ابزار باید از پوست در برابر گرمای زیاد و امکان تیره یا روشن شدن پوست جلوگیری کند. همه افرادی که در اتاق لیزر هستند باید از عینک محافظ استفاده کنند.

به طور کلی، 3 الی 6 بار درمان مورد نیاز است تا باعث کاهش دائمی رشد موها شود. موهای تیره تر بهتر به درمان جواب مي دهند، در حالی که مو های کمرنگ تر (سفید، خاکستری و قرمز) دیرتر جواب مي دهند. داروهای موضعی برای افزایش پذیرش موهای کمرنگ به درمان لیزی مورد استفاده قرار مي گیرد. پالس های لیزر مانند ضربه ناگهانی یک نوار پلاستیکی یا یک سوزش با نوک سنجاق گرم روی پوست است. به طور ایده آل، پاسخ فوری، تبخیر بدنه مو است. اندکی تورم و قرمزی در اطراف فولیکول مو در چند دقیقه بروز مي کند. بعد از درمان یک بسته یخی روی پوست قرار داده مي شود. داروهای مسکن در صورت نیاز قبل یا بعد از درمان مصرف مي شود. اگر یک تبخال موضعی ایجاد شود، یک یا دوبار در روز یک روغن ضدباکتری موضعی روی پوست گذاشته مي شود تا زمانی که بیمار بهبود یابد. کرم های موضعی استروئید خفیف برای کاهش قرمزی یا تورم به کار مي رود. به بیماران توصیه مي شود از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنند و از کرم های ضدآفتاب با 30 SPFبه بالا، بعد از درمان با لیزر استفاده کنند. مواد آرایشی نيز ممکن است روی پوست درمان شده استفاده شود.

درمان لیزر موها

کاهش موها از راه لیزر باید تحت نظارت مستقیم متخصص پوست یا پزشکی که در زمینه جراحی و درمان های زیبایی مو و بیماری های مرتبط با مو تخصص دارد یا شخصی که برای درمان مشکلات پوست و مو آموزش دیده است، قرار بگیرد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *