خانه » روانشناسی » برای زندگی بهتر » با قاتلان وقت خود آشنا شوید

با قاتلان وقت خود آشنا شوید

اگر شما هم جزو کسانی هستید که ناگاه به خود می آیید و می بینید زمانتان از دست رفته بی آن که هیچ کاری را از پیش برده باشید، باید به دنبال شناخت عواملی باشید که برای ساعاتی شما را سرگرم می کند، اما پس از آن به خاطر تلف شدن وقتتان به شما احساس سرخوردگی می دهد. بد نیست به لیست سیاه زیر نظری بیندازید، شاید قاتلان وقت شما در آن قرار داشته باشند:

بی تصمیمی

بسیاری افراد به محض بیدار شدن می دانند برای امروز چه کارهایی دارند اما بسیاری از آنها هیچ برنامه مشخصی برای اولویت بندی کارهایشان ندارند و همین بی برنامگی سبب می شود از این شاخه به آن شاخه بپرند. در این وضع​ تا به خودتان بیایید، روزتان به پایان رسیده است.

گشت و گذار در اینترنت

قرار بود اینترنت وسیله ای شود برای صرفه جویی در هزینه و زمان اما گاهی سر زدن به شبکه های اجتماعی و ایمیل تمام وقتتان را به هدر می دهد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حال تحقیق در باره موضوعی خاص، آن قدر از این صفحه به آن صفحه رفته اید که اصلا موضوع اصلی فراموشتان شده است!

بازی های رایانه ای

بازی های مختلف رایانه ای چنان مهارتی در گذران وقت دارند که پس از ساعت ها بازی​کردن نه احساس خستگی می کنید و نه گذر زمان را متوجه می شوید. امروزه دیگر گوشی های تلفن همراه هم برای نصب بازی های رایانه ای امکانات کافی را دارند تا اگر ناگهان در محل کار، دانشگاه یا هر جای دیگری دلتان خواست کمی بازی کنید شما را در دام بیندازند و زمان مفید شما را به هدر دهند.

گپ زدن با دوستان

گاهی صحبت های تلفنی، گاهی هم دیدارهای اتفاقی سبب می شود کلی وقت صرف حرف های خودمانی بشود که هیچ فایده ای هم ندارد. به شما پیشنهاد نمی دهم تلفنتان را خاموش کنید یا وقتی دوستتان را دیدید از او روبرگردانید، بلکه می گویم سعی کنید مدیریت گفت وگوهایتان را به دست بگیرید و خودتان در کوتاه ترین زمان آن را خاتمه ببخشید.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: چهاردیواری جام جم

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *