چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه » آرایش و زیبایی » از شامپو خشک اشتباه استفاده می‌کنید!

از شامپو خشک اشتباه استفاده می‌کنید!

آن زمان را بخاطر دارید که شامپوی خشک شهرتی پیدا کرده بود؟ درست مثل هدیه ای از طرف خدا بود که خودمان هم نمی دانستیم چقدر منتظرش بودیم! اوه خدای من، بالاخره محصولی پیدا شد که بتوانم حمام نروم و هیچ کسی هم نفهمد که چقدر تنبلم! شامپو خشک

اطلاعاتی درباره ی شامپو خشک

حتما شنیده اید که پوست سر دخترانی که موهای چرب دارند، چقدر از استفاده ی این محصول شاد می شود! اما متاسفانه ما کمی از واقعیت به دوریم. ما از این محصول اشتباه استفاده می کنیم، و موهایمان هم تاوانش را خواهد داد.

هنگامی که به سالن زیبایی رفته بودم تا مدل موهایم را تغییر دهم، آرایشگرم، نگاهی به موهایم انداخت و پرسید «چقدر از شامپوی خشک استفاده می کنی؟» ظاهرا رنگ کدر و بافت زمخت موهایم لو داده بود که خیلی زیاد از این محصول استفاده می کنم!

از آنجایی که موهای من ضخیم است و به سختی خشک و شکننده می شود، عادت کرده بودم که هر پنج روز یک بار بشورمش. بعد، برای اینکه اثر شامپویی که می زنم طولانی مدت تر شود، هر روز صبح کمی هم شامپوی خشک به ریشه ی موهایم اسپری می کردم. به اعتقاد آرایشگرم، این کار زیاده روی است: «تو باید هر زمانی که اضطرار بود و خواستی از خانه خارج شوی از شامپوی خشک استفاده کنی، بعد هم موهایت را بشویی، همین، نه بیشتر!»

بسیار خب، پس دیگر چه چیزی شامپوی خشک را برایمان محصولی کاربردی و با صرفه می کند؟

خانم ها، آنچه که در بطری شامپوهای خشک قرار دارد، فقط پودر بچه نیست! ده ها ماده ی شیمیایی توسط شامپوی خشک به موی شما اسپری خواهد شد که منافذ پوست را بسته و اجازه نمی دهد پوست سرتان نفس بکشد.

به این اتفاق، مثل کاری که لاک ناخن می کند نگاه کنید. اگر شما در تمام روزهای هفته لاک ناخن بزنید، اجازه نخواهید داد که به ناخن هایتان اکسیژن برسد، بهمین دلیل ناخن هایتان زرد خواهند شد. پوست سر هم به همین صورت، احتیاج دارد تنفس کند!

برای استفاده ی صحیح از شامپوی خشک، باید تنها هنگامی که عجله داشتید از آن استفاده نمایید و مطمئن باشید که در همان روز، موهایتان را با شامپو خواهید شست.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: سرخاب سفیداب

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *