خانه » کودک و والدین » دانستنیهای کودکان » به کودکان پاستیل و ژله بدهیم؟

به کودکان پاستیل و ژله بدهیم؟

بعضی از بچه ها علاقه فراوانی به مصرف انواع پاستیل و ژله دارند. به نظر شما آیا می توان ژله و پاستیل را بدون محدودیت در برنامه غذایی بچه ها قرار داد؟

دکتر محمدحسین انتظاری، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در این باره به خبرنگار پایگاه خبری سلامانه می گوید: «اگر پایه اصلی ژله ها و پاستیل ها، ماده ای به نام ژلاتین باشد، مصرف آنها می تواند باعث سیری بچه ها بشود و جای غذای اصلی آنها را بگیرد. این در حالی است که ارزش تغذیه ای این محصولات، به هیچ عنوان با یک وعده غذای اصلی، برابری نمی کند».

مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می افزاید: «معمولا بیشتر پاستیل ها و ژله های موجود در بازار، حاوی رنگ های مختلف و طعم دهنده های متفاوتی هستند که هرچند این رنگ و اسانس ها در گروه مواد غذایی مجاز قرار دارند، اما مصرف مداوم آنها برای بچه ها به هیچ عنوان مناسب نیست و می تواند باعث ایجاد آلرژی، حساسیت های غذایی و ناراحتی های گوارشی در این گروه سنی بشود».

دکتر انتظاری با هشدار به خانواده ها برای محدود کردن مصرف پاستیل و ژله در برنامه غذایی فرزندان خود ادامه می دهد: «اگر این خوراکی ها که تقریبا در ردیف خوراکی هایی مانند چیپس و پفک قرار می گیرند، قبل از غذا مصرف بشوند، جلوی اشتهای بچه ها برای غذا خوردن را می گیرند و اگر بعد از غذا یا در طول روز هم به صورت مداوم خورده بشوند، ابتلا به اضافه وزن و چاقی را برای بچه ها به دنبال خواهند داشت».

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: سلامانه


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تست هوش برای بچه ها

نمونه تست هوش کودکان با جواب

در این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان چند تست هوش کودکان را برای شما آماده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *