خانه » اخبار روز » کشتن خواهر با‌ انگیزه نامعلوم

کشتن خواهر با‌ انگیزه نامعلوم

مرد جوانی که خواهر 54 ساله خود را خفه کرده بود و طلاهای او را دزدیده بود، صبح دیروز در اداره آگاهی به این جنایت اعتراف کرد. هنوز مشخص نیست انگیزه او تنها سرقت بوده یا اختلافاتش باعث قتل خواهر شده یا انگیزه دیگری در بین بوده است.

25 فروردین ماه، ماموران کلانتری 166 لواسانات در جریان کشف جسد یک زن ناشناس در جاده تلو قرار گرفتند. ماموران بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و با حضور در محل به تحقیق در این رابطه پرداختند.

در بررسی های نخست مشخص شد که جسد متعلق به زنی حدودا 50 ساله است که بنا بر نظریه تیم تشخیص هویت و پزشکی قانونی، به علت خفگی ناشی از انسداد شریان تنفسی گردن به قتل رسیده بود.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور رئیس شعبه 102 دادگاه بخش لواسانات، پرونده برای انجام رسیدگی در اختیار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی هویت جسد ناشناس

با آغاز رسیدگی به پرونده و در حالی که هیچگونه اعلام فقدان با مشخصات جسد ناشناس جاده تلو به پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام نشده بود و در بازرسی از مقتول نیز هیچگونه مدارک شناسایی کشف نشده بود، مردی با مراجعه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام داشت: «نزدیک به 20 روز است که از خواهرم به نام «سکینه» که پس از متارکه از همسرش، به تنهایی زندگی می کند اطلاعی ندارم».

با این شکایت کارآگاهان با بررسی بانک اطلاعاتی اجساد ناشناس موفق به شناسایی هویت جسد کشف شده در جاده تلو شدند و در ادامه برادر مقتول برای انجام تحقیقات، به اداره دهم پلیس آگاهی دعوت شد.

اظهارات برادر مقتول

برادر مقتول در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: حدودا چند سالی است که خواهرم به تنهایی زندگی می کند و ارتباط چندانی با اعضای خانواده اش ندارد تا اینکه چندی پیش تعدادی از بستگان با من تماس گرفتند و گفتند که خواهرم جوابگوی تماس های تلفنی آنها نیست؛ من نیز برای پیگیری موضوع، چندین بار با تلفن خانه و همراهش تماس گرفتم و زمانی که پاسخگوی تماس های تلفنی من نشد به خانه اش در منطقه تهرانپارس رفتم و در کمال تعجب، همسایه طبقه بالایی خواهرم گفت چند روزی می شود که خواهرم را ندیده است.»

اظهارات خواهرزاده مقتول

روز شنبه سی ام فروردین ماه و در شرایطی که تحقیقات پلیسی برای بررسی انگیزه های مختلف جنایت در دستور کار کارآگاهان قرار داشت، خواهرزاده مقتول با حضور در اداره دهم پلیس آگاهی سرنخی را برای دستگیری قاتل به دست پلیس داد.

وی در اظهاراتش گفت: «روز پنجشنبه 28 فروردین، به همراه دایی ام (برادر مقتول) در مسیر رفتن به مراسم ختم یکی از بستگان بودیم که در بین راه و برای انجام عملیات بانکی، لحظه ای از ماشین پیاده شدم و در حالی که دایی ام در داخل ماشین بود به داخل بانک رفتم. زمانی که در داخل بانک حضور داشتم، از پشت شیشه بانک متوجه شدم که دایی ام در حال قرار دادن وسیله ای در زیر صندلی سمت شاگرد راننده است؛ بدون آنکه به موضوع مشکوک شوم و از وی سوالی کنم، هر دو نفر به مراسم ختم رفتیم تا اینکه پس از بازگشت به خانه، به وارسی زیر صندلی پرداختم و در کمال تعجب کارت شناسایی، طلا و جواهرات خاله ام (مقتول) را در زیر صندلی پیدا کردم.»

اعتراف برادر مقتول به جنایت

با توجه به اظهارات خواهرزاده مقتول، بلافاصله برادر مقتول دستگیر شد. وی در حالی که منکر جنایت بود، سرانجام صبح دیروز لب به اعتراف گشود و در تشریح نحوه جنایت به کارآگاهان گفت: «ساعت 23 چهارم فروردین، با طرح و نقشه ارتکاب جنایت و در حالی که یک ساندویچ، همراه با یک نوشیدنی مسموم تهیه کرده بودم به خانه خواهرم رفتم و از او دعوت کردم تا برای صحبت درخصوص برخی اختلافات، سوار ماشین من شود. زمانی که خواهرم آبمیوه مسموم را نوشید، بیهوش شد و من نیز گردنش را به صندلی بستم و به سمت جاده تلو حرکت کردم؛ پس از رسیدن به جاده تلو و اطمینان از مرگ خواهرم، جسد را از ماشین پیاده کردم و بلافاصله به خانه خواهرم برگشتم؛ در آنجا، پس از برداشتن مدارک شناسایی و همچنین طلا و جواهرات او، از خانه خارج شدم.»

سرهنگ آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، درخصوص این خبر گفت: با توجه به اعتراف متهم، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر شده و تحقیقات برای کشف انگیزه واقعی، در دستور کار ماموران قرار گرفته است.

گردآوری: گروه خبری مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: فرهیختگان


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

  1. خدایا مگه همچین چیزی امکان داره اینا دیگه کین ادم نیستن بخدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.